https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

80’LERE DÖNÜŞ!

Okunması Gerekenler

LIV SERIES, İLK BOMBA GOLFE ATILDI

LIV Series, İlk Bomba Golfe Atıldı Geçtiğimiz sezon Avrupa’nın önde gelen futbol kulüpleri hem pastadan yeterli payı almadıkları, hem de...

BKY İLE 7 SORU 7 CEVAP

* Fenerbahçe bu kadar sene beklemeye alışkın değil ve kulüp tarihinde bir rekor. Yeni sezon, yeni kan; Jorge Jesus.....

HAZIR MIYIZ?

2 tane ömür lazım derler; biri tecrübe elde etmek için, diğeri de edindiğin tecrübeyi kullanmak için. Ali Koç da bu...

BURAK BELGEN40 yaş üstü okurlarımız ÇOK NET hatırlarlar.. 1980’ler ve aldığımız negatif sonuçlar sonrası Guiness’lik maçlarımızı..

8-0 kaybedilen karşılaşmalar, tarihinde ilk golünü bize atan Milli Takımlar, farklı yenildiğimiz zaman gazetelerdeki ’yenildik ama ezilmedik’ başlıkları aradan 30 sene geçmesine rağmen dün gibi aklımızda!

Bugüne dönersek de, hem Çek hem Letonya maçları için ; O kadar sakatımız vardı, vurduk top girmedi, hakem penaltımızı vermedi ya da çok ucuz goller yedik bahanelerine sığınan, büyüklü-küçüklü binlerce FUTBOL BİLGİNİ olacaktır..

turkiye letonya 3AMA KRALIN ÇIPLAK OLDUĞUNU söyleyememek çok acı olsa da bence daha vahimi, büyük çoğunluk söylememeyi geçelim, göremiyor olması!

ALTYAPIDAN oyuncu çıkmaz, başta Almanya olmak üzere gurbetçilerin yoğunlukla olduğu ülkelerden medet umarız.. Bu kadar eksik varken, normalde Play Station haricinde MİLLİ FORMA YÜZÜ göremeyecek isimler sahaya çıkar ama bu gamsızlığın tarifi olmaz.

AMA ATTI MI MANGALDA KÜL BIRAKMAYAN çeyrek asırlık teknik direktörlerin YÜZÜ KIZARMAZ!

turkiye letonya 240 YILIN BAŞI, bir jenerasyon yakalar Dünya 3.sü oluruz, sonrasındaki büyük turnuvaya, yani Avrupa Şampiyonasına gidemeyiz bile.. Aynı şekilde Avrupa 3.olup bir sonraki Dünya Şampiyonasını evimizden, TV karşısında hayıflanarak seyretmemiz gibi…Çünkü bizde sistem olmaz, başarılar anlıktır. Dış ağrısını rakıyla geçirir, günü kurtarırız sonrası malum!

DÜNYANIN kağıt üstünde EN PAHALI 4-5 LİGİNDEN biri oluruz, eğer bir takım taraftarı olmasak, birbirinden sıkıcı, slow motion maçlarda dolu 90 dakikaları SİLAH DAYAYARAK bitirtemezler.. Futbol ülkesiyiz diye atar tutarız, elalem 2-3.liglerde 20.000 üstü ortalamalara oynarken, biz şehir takımlarında bile, lig maçlarında tribünlerde ortalamada 10.000 kişiyi zor buluruz..

VATAN, MİLLET, SAKARYA edebiyatını çok sever ama hayati önem taşıyan Çek Milli maçında, şehrin göbeğindeki stadı, PASSOLİG ZORUNLULUĞU olmamasına, 10.000’e yakın davetiye ile dolsun diye açılan stad kapılarına rağmen dolduramayız!

turkiye letonya 4Senelik 2-3 milyon dolardan aşağı sözleşmesi olmayan oyuncularımız, senelik 100.000 dolar aldığı şüpheli,  zaten ilk işi değil 2.mesleği futbol olan oyuncuları bile yenmeyi başaramazlar..

ASLINDA ÖYLE BİR STATÜ VAR Kİ, gitmek istemeyenin bile FİNALLERDE OLACAĞI şekilde.. Biz o 24 takım arasında yerimizi alamassak, bunun özrü de olmaz, izahı da..

Bir daha yazalım, 24, yazıyla da cila olsun, YİRMİ DÖRT !!! Zaten Avrupa’da kaç tane futbol ülkesi, profosyonel futbol ligi olan ülke var ki ???

Neyse, bugün Letonya deplasmanından aldığımız ANLI ŞANLI 1 PUAN SONRASI, KALDI GERİYE 7 maç ve hepsini kazansak bile en fazla 22 puan yapabiliyoruz. Bu 7 maçtan 3’ünün, içerde dışarda iki Hollanda ve Çek deplasmanı olduğunu hesaba katarsak durumun vehameti çok net ortada.. Grubun en ‘TAKIM GİBİ TAKIMI’ ikinci İzlanda maçını yazmadım bile!

turkiye letonya 6Dün gece ilk 2 şansımızı ‘resmi olarak olmasa da’ kaybettik. Sonuçta öyle bir ülkeyiz ki; adamın biri çıkıyor cennetten ev satıyor ve onu almak için onbinler sıraya giriyor. Burda da gruptan ilk 2 rahat çıkarız diye düşünenler olacaktır düz mantıkla.. Ne de olsa burası Türkiye ama bir de gerçekler var!

En iyi 3.olur muyuz?? Bence o bile çok zor. Bir ihtimal 2 Kazakistan-1 Letonya maçlarında 9 puan alıp, kalan 4 maçta da en az 9-10 puan gerekecek.

Özetle, İŞİMİZ YİNE ALLAHA KALDI ama unutulmasın ki, yukardaki de bizim kuş beyinlilerin düşündüğü gibi SADECE DUA EDENE DEĞİL, ÇALIŞANA, HAKEDENE, SİSTEM ve ADALET içinde olana dağıtıyor kantarın topuzunu!!!

SENEDE 4milyon Euro net para kazanan ama ben ders almam veririm, hasta mısınız, onu çekme bunu çek diyen, 3 gün önce salladığı, satılmış oldukları iddaa ettiği TFF Başkanı ve Kurulları ile 3 günde F1 araçlarını kıskandıracak bir manevra ile aynı çatıda çalışmaya başlayan bir İMPARATORUMUZ, bu duruma da bir çare bulacaktır diye düşünüyorum..

turkiye letonya 5Bulmazsa da ne olur ki.. Burdan tekrar 437.kez GS’a döner, orda da olumsuz birşeyler olduğunda 615.kez Milli takımların başına!

BEN  dünkü maçı ve üzerine buz gibi soğuk su içeceğimiz Avrupa Şampiyonasını çoktan geçtim bile.. ASIL KONUM VE SORUM; 80 Milyonluk ülkeden 8 kalburüstü oyuncu çıkmazken, 3 Milyon gurbeticinin yaşadığı Almanya’da 33 kişi nasıl çıkabiliyor ?? İkisi de Türk, ikisi de Türk Ailelerden olma ve ikisi de Türk ismi, kanı taşıyor..

CEVAP ALABİLİR MİYİM ??? Tabii ki hayır!

JAPONYA’da olsa, bu işin başındaki ulemalar için İNTİHAR SEBEBİ belki ama bizde yüz kızarmasını bile ara ki bulasın..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

burak.belgen@abcspor.com

Son Haberler

LIV SERIES, İLK BOMBA GOLFE ATILDI

LIV Series, İlk Bomba Golfe Atıldı Geçtiğimiz sezon Avrupa’nın önde gelen futbol kulüpleri hem pastadan yeterli payı almadıkları, hem de...

BKY İLE 7 SORU 7 CEVAP

* Fenerbahçe bu kadar sene beklemeye alışkın değil ve kulüp tarihinde bir rekor. Yeni sezon, yeni kan; Jorge Jesus.. Tecrübeli td FB'nin şampiyonluk özlemini...

HAZIR MIYIZ?

2 tane ömür lazım derler; biri tecrübe elde etmek için, diğeri de edindiğin tecrübeyi kullanmak için. Ali Koç da bu gerçeği tüm samimiyetiyle itiraf etti...

SKOR TUTMA SİSTEMLERİ ADİL Mİ?

Birey veya takım sporu olsun profesyonel sporlarda, taraflardan kimin kazandığını tespit etmek için çok çeşitli skor tutma yöntemleri bulunmakta. Oyunların tarihinde hangisinin nasıl, neden...

BU SEZON 2.’YİZ, PEKİ SENEYE?

Ligin ikinci devresi başladığında kendi sahasında Adana Demirspor'a yenilmiş, yenilirken de dağılmış paramparça bir Fenerbahçe vardı sahada. Rakibe direnç gösteremeyen, hem fiziksel hem de...

Benzer Konular