https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

A MİLLİLER, KALAN 5 MAÇ VE OLASILIKLAR

Okunması Gerekenler

AYAĞA KALKTIK

Bıçak sırtı gibidir böyle maçlar. Avrupa Kupası'nda alınan tarihi bir mağlubiyetin ardından hoca, yönetim, oyuncular hepsi eleştiri bombardımanı altında....

MERHABA HAYAT

Çok kalabalık bir restorana gidiyor, ilgisini garsonların hafızası çekiyor. Sizin masaya getirdiklerimi 1 saat sonra unuturum hatta 1 saat...

S.O.S.

S.O.S. Krugman’ın Pop Internationalism adlı kitabında bahsettiği gibi toplumların ekonomik kaderini şirketlerin değil ülkelerin rekabeti belirler. Ülkeler aslında kurumsal rekabeti...

Hollanda ile deplasmanda berabere kalarak gruplarda oynanacak olan rövanş karşılaşmalarına çok az da olsa şansımızı devam ettirdik diyebiliriz ama kazansaydık, önümüz çok daha açık olacak ve en azından 1 maçlık kredimiz olabilecekti.

90+’larda yenen gol ümitlerimizi sıfırlamadı belki ama artık bundan sonran kalan maçlarda en fazla 1 maçta ’o da beraberlik olması şartıyla’ puan kaybetme  kredimiz kaldı!

Avrupa Şampiyonası vizesi için kalan 5 karşılaşmada kısaca, en az 13 puan almamız şart gibi gözüküyor!

Bu şartlar altında sizler için tek tek ilerleyerek, maçlar oynanmadan kazanılmaz ama kağıt üstünde olasılıklar üzerinde biraz beraberce kafa patlatalım…

TURK 412 Haziran 2015

Liglerin bitmesinin ardından Kazakistan ile deplasmanda oynayacağımız karşılaşmada puan kaybedersek lider önümüzdeki ilk maçla havlu atarız, çünkü bu kalan 5 maç içinde, zorluk derecesi en kolay 2 karşılaşmadan biri bu maç!

Milli takımımız mutlaka 3 puanı cebine koyup, gruptaki puanını 8’e çıkarmak zorunda…

Biz Kazakistan ile oynarken İzlanda-Çek Cumhuriyeti ve Letonya-Hollanda karşılaşmaları olacak.

Hollanda da keşke yenemese ama çok büyük bir sürpriz olmazsa, Letonya’dan bir şekilde 3 puan alacaklardır diye düşünüyorum.

Bizim Kazakistan ile oynadığımız karşılaşmadan sonra grupta oluşması muhtemel puan durumu, Çek Cumhuriyeti 14, İzlanda 13, Hollanda 10, Türkiye 8.

Eğer Çek-İzlanda maçından biri kazanarak çıkar ise, kalan maçlarda da bizle oynayacakları müsabaka haricinde tulum çıkartmaları çok sorun olmaz ve kaybeden takım direk grup 2-3.lüğü için bize rakip radarına girer!

3 Eylül 2015

Grupta biz Letonya ile oynarken, 7. hafta maçlarında Çek Cumhuriyeti – Kazakistan ve Hollanda-İzlanda karşılaşmaları oynanacak.

Bu karşılaşmalardan sonra bizim, Çekler ve Portakallar’ın da 3 puan aldığını yani ev sahiplerinin kazandığını düşünebiliriz. Futbol bu belli olmaz ama bu 3 maç içindeki tek olası sürpriz sonuç; İzlanda’nın Portakalları çelmelemesi olarak gözüküyor.

turkiye hollanda 46 Eylül 2015

Milli takımımızın 2 görece kolay maçı 6 puanla geçip, 11 puana çıkacağını düşünerek, 3 final karşılaşmasının ilki olan, evimizdeki Hollanda karşılaşması var.

Yapmış olduğumuz varsayımlarla bu zamana kadar oluşan puan durumunda, Çek Cumhuriyeti 17, Hollanda 13, İzlanda 13, Türkiye 11 şeklinde bir tabloyla karşılaşabiliriz.

Bizim maçımız dışında 8. hafta maçlarında, Letonya – Çek Cumhuriyeti ve İzlanda-Kazakistan maçları oynanacak.

Biz kazanır ve kendi sahasında Letonya’ya 2 puanı bırakan Çek Cumhuriyeti, zayıf rakibine bir kez daha sürpriz yapıp puan kaybederse ballı kaymak olur ama 2.kez yaşarlar mı, zor! Yine de % 100 Çekler kazanır denmeyecek bir karşılaşma olduğu da aşikar.

10 Ekim 2015

Biz deplasmanda Çekler’le oynarken Hollanda, Kazakistan ile deplasmanda, İzlanda da Letonya ile kendi sahasında oynayacak.

Bizim; en kötü ama en kötü ihtimal; Hollanda-Çek Cumhuriyeti maçlarından 4 puan almamız gerekiyor.

Aynı gün Letonya İzlanda’ya da bir azizlik yapıp çelme takar mı, süper bir sonuç olur ama bence çok zor.  Bu 2 maçtan 6 puan alırsak, zaten 17 puan yaparız ki, son maçımız olan İZLANDA karşısında beraberlik opsiyonumuz bile olacaktır.

izlanda513 Ekim 2015

Milli Takımımız’ın son karşılaşmada İzlanda ile oynayacağı maç kritik bir önem taşıyacak son maç. İzlanda garantilerse bence işimiz daha kolay olur ama onların da gruptan çıkamama riski olursa, bizi yine çok zor bir maç bekliyor olacak.

Bu arada biz İzlanda’yı konuk ederken Hollanda da Çek Cumhuriyeti’ni konuk edecek.

Bizim İzlanda’yı yenersek, öncesinde 2 maçta 4 puan alırsak grubu 18 puanla bitiririz ve Hollanda-Çek Cumhuriyeti maçının sonucuna bakmaksızın, ben ilk 3 içinde kalacağımızı düşünüyorum. Zaten 5/5 yapmak demek 20 puan anlamına gelir ve % 100 gruptan çıkarız.

Yani daha herşey bitmedi ama burun farkıyla gruptan çıkamazsak, bundan Sneijder 90+’lardaki golünün çok büyük etkisi olacak!

Biraz kafa karıştırıcı gibi olsa da, hala umudumuz devam ediyor ve bir kez daha tekrar edelim;

Öncelikle önümüzdeki 2 maçı firesiz şekilde geçelim.

11 puanla Hollanda-Çek ve İzlanda maçlarına yelken açalım.

Ve tek tek her maçı final olarak görüp, en az 7 mümkünse 9 puanla bu birbirinden zorlu 3 maçı geçelim…

ABCSPOR

Son Haberler

AYAĞA KALKTIK

Bıçak sırtı gibidir böyle maçlar. Avrupa Kupası'nda alınan tarihi bir mağlubiyetin ardından hoca, yönetim, oyuncular hepsi eleştiri bombardımanı altında....

MERHABA HAYAT

Çok kalabalık bir restorana gidiyor, ilgisini garsonların hafızası çekiyor. Sizin masaya getirdiklerimi 1 saat sonra unuturum hatta 1 saat sonra sizi bile hatırlamam ama...

S.O.S.

S.O.S. Krugman’ın Pop Internationalism adlı kitabında bahsettiği gibi toplumların ekonomik kaderini şirketlerin değil ülkelerin rekabeti belirler. Ülkeler aslında kurumsal rekabeti kendi içlerinde yaşarlar ve piyasadaki...

YIKILMADIK AYAKTAYIZ

Büyük fırsattı tabii dün Galatasaray'ın Hatay'a kaybetmesi. Bir galibiyetle bugün tekrar 2 puan farkla öne fırlayacaktık. Olmadı. Çocuklar çok istedi, çok ta iyi mücadele...

LİDERLİĞE BURUK BİR MERHABA

Ateistin ateistliği uçak türbülansa girene kadar, Feministin feministliği kocayı bulana kadar, İsmail Kartal'ın serisi de 2 sakat verene kadarmış. Neden diyorum, sezon başından bu yana...

Benzer Konular