https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ALTIN KIZLARIN ‘KONAK BELEDİYE’ ŞAMPİYONLAR LİGİ MACERASI

Okunması Gerekenler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim....

BURAK BELGENERKEKLERDE Şampiyonlar Ligi ön eleme heyecanı siyah beyaz temsilcimiz Beşiktaş ile devam ediyor ama bayanlarda da şampiyonumuz KONAK BELEDİYESPOR’u birbirinden zorlu maçlar bekliyor.

Geçen sene önce eleme grubunda 3 rakibini de yenerek son 32 takım arasına giren İzmir temsilcisi, ilk eleme turunda Polonya temsilcisini 2-1 yenip, rövanşta gol imkanı vermeyerek 0-0 ile R16’ya kalmıştı.

konak2Alman ekolünden gelen güçlü Avusturya takımı Negulengbach karşısında tutunmayarak 3-0’lik 2 maçla elenmişti ama bu R16 başarısı Türk Kadın Futbolunda bir ilkti ve tarihe geçmişlerdi.

Bu sene hedef önce yine eleme gruplarından çıkıp ve sonrasında da ‘en azından’ geçen seneki başarıyı tekrar edebilmek!

4 takımın tek devreli lig usulünde oynayacağı maçlarda temsilcimiz ev sahibi Letonya’dan Rigas, Belarus Milli takımının iskeletini oluşturan FC Minsk ve grubun kağıt üstündeki en güçlü takım FC Zürich Frauen ile karşılacak.

rigasGrup liderlerinin bir üst tura çıkacağı 8 ön eleme gruplarında, en iyi 2 grup ikincisi de R32 vizesi alacak ve ordan kupaya direk katılacak 14 güçlü ekiple kozlarını paylaşacak.

Ev sahibi Rigas en zayıf ekip görünümünde ve genç forvet CRISTINE GRIZDA haricinde kayda değer bir oyuncuları yok ama bu tip turnuvalarda saha ve seyirci, hatta iklim avantajının da önemi büyük.

Belarus ekibi Minsk ise Nijeryalı atletik oyuncuları ise teklikeli bir ekip görünümde. Özellikle bu sene aldıkları 1.60’lik milli forvet ESTHER SUNDAY deyim yerindeyse pire gibi atik, tazı gibi sprinter özelliklere sahip bir oyuncu.

estherGelelim grubun ‘bence’ favori ekibine. Bu kupanın senelerdir gediklisi olan İsviçre temsilcisi zaten kuraya da 1.torbadan katılmıştı. İsviçre futbolu kadınlar bizim çok üstümüzde ve Zürich ekibinin milli takımlarda oynayan çok oyuncusu bulunuyor.

Ama takımın yıldızı ve beyni 27 yaşındaki ofansif orta saha oyuncusu FABIENNE HUMM.

İsviçre ekibi için atlanmaması gereken en önemli ayrıntı ise Dünya Kadınlar Futbolunun FIFA’daki 2.ismi olan Tatjana Haenni’nin, aynı zamanda bu kulübün de başkanlığı yapıyor olması..

hummSırasıyla 9-11 ve 14 Ağustos tarihlerinde Rigas, Minsk ve Zürich’le oynayacağız. İlk 2 maçı kazanırsak son maça bakmadan en kötü ihtimal EN İYİ İKİ grup 2.liginden birini alacağımızı düşünüyorum ama özellikle Minsk maçına dikkat!

Letonya ve Belarus sadece iklim değil mesafe olarak da birbirine yakın ülkeler ve ülke basınında yazılanlara göre,  yanlarında 300 kişilik bir seyirci grubuyla Riga’ya gelecekler. Maçların oynanacağı Arkadija stadyumunun (sadece son maçlar aynı saatte başlayacağı için Rigas-Minsk maçı Daugava Stadında oynanacak) çok düşük kapasitesini de göz önüne alırsak bir bakıma ilk 2 maçı kendi sahalarında oynuyor gibi olacaklar.

konak1GEÇEN SENE Türkiye’de sokağa çıkıp anket yapsanız 100 kişiden 90’inin belki hiç duymadığı ama ülke adına tarihe geçen ve UEFA’da bile manşet olan bir başarıya imza atmışlardı.

BAKALIM bu sene onun tekrarı veya ‘çok zor olsa da’ çeyrek finale vizesi gelebilecek mi???

burak.belgen@abcspor.com

Son Haberler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben bir gözlemciyim diyor, hem de...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim. Taraftar olarak kendime geldim sadece....

BU KADAR

Ekonomi kitaplarında ne kadar terim varsa uygulamalı öğreniyoruz, hiper enflasyonu öğrendik, enflasyon içinde durgunluk manasına gelen stagflasyon kapıda, yakında onu da uygulamalı öğrenecek yurdum...

10 SENE DAHA BU İŞ OLMAZ

Çok yaşlı bir adamla genç bir kadın iş tutuyorlar, akıllara Züğürt Ağa filmindeki sahneyi de getirebilir, her neyse yaşlı adamın kalbi bu heyecanı kaldırmıyor...

Benzer Konular