https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ARDA ATAR FENERBAHÇE GÜLER

Okunması Gerekenler

SÖKE SÖKE

Biz bu filmi çok gördük. Gördük ama çok sıkıldık artık. Yorulduk, yıprandık, gerildik. Kolay değil bunu kaldırmak. Bizim için...

YANLIŞ START DOĞRU FİNİŞ

Bir şeyi 6 yaşındaki çocuğa anlatamıyorsanız siz de anlamamışsınız demektir diyor Einstein, Jesus koca Türkiye'ye anlatamadı 3'lü defansın gerekliğini...

TAKİBE DEVAM

Fenerbahçe maça çıkarken yine saha dışı bir çok konuyu hafta arası geride bırakmak zorunda kaldı. Taraftara 6222'den gelen tebligatlar...

ARDA ATAR FENERBAHÇE GÜLER

Olmayacak duaya amin denmez derler, bence olmayacak duaya bırak amin demeyi besmele bile çekilmez; bu saatten sonra Trabzonspor bile şampiyonluk vermez, öncelikli olarak bu konunun altını çizeyim ve maça geçeyim.

İrfancan dışında eksik yoktu Fenerbahçe’de, Pelkas sahadaydı, artık ezber bir 11’i var Fenerbahçe’nin zaten İsmail Kartal’ın da fark yarattığı en önemli şey bu ezber 11 kurgusu oldu..

Fenerbahçe’de ezber bir konu daha var o da sade, dikine ve çabuk bir futbol, toplu savunma, toplu hücum.

Fenerbahçe maça beklendiği gibi başladı, istekli ve coşkuluydu ve beklenen gol de çok erken geldi Serdar Aziz’in kafasından..

Golden sonra da coşkulu oyununa devam etti Fenerbahçe, sayılmayan bir de golü var o dakikalarda ama Pelkas’ın sakatlanıp oyundan çıkmasıyla maçın rengi bir anda değişti..

Pelkas’ın çok süper oynadığı falan gibi bir sonuç çıkmasın, kötü oynamıyordu ama iyi de değildi, bir kaç pozisyonda ayağından topu geç çıkardığına ve pozisyonu öldürdüğüne de tanık olduk, sorun Pelkas’ın sakatlanmasının ardından gelen hamle oldu, İsmail Kartal Szalai’yi oyuna aldı ve sol beke çaktı..

1.95’lik sol bek olmaz, Ferdi de uzun bir aradan sonra sol önde oynamayı yadırgadı, Mert Hakan daha fazla sorumluluk almaya çalıştıkça bocaladı ve pas bağlantı trafiği azaldı, saha yayılımında sıkıntılar başladı ve Göztepe önce oyunda dengeyi kurdu ardından da peş peşe pozisyonlar buldu, net 4 tane saydık, ikisinde Altay başarılıydı..

Hani diyorlar ya İsmail Kartal kalsın falan, o da olmayacak dua, bırak amin demeyi, o duaya da besmele bile çekmem, tek hamleyle iyi oynayan iki oyuncunun yerini bozdu ve maçın hakimiyetini rakibe teslim etti..

Al Arda’yı, ne düşünüyorsun bu kadar? Anası babası kollasın Arda’yı.. As çıktıysa yedeği girsin, bu kadar basit..

İkinci 45 dakika daha bir ortada başladı, Serdar Aziz’i çıkar, Szalai’yi ortaya çek, Arda girsin oyuna gibi bir şeyleri düşündük biz, Ferdi de geri üçlü de oynayacak o zaman falan filan..

Şans mı, bilinçli mi bilmiyorum, Serdar Aziz sakatlandı. İsmail Kartal 3 oyuncu birden değiştirdi, aslında bu kadarına gerek olup olmadığı tartışılır ama oyun Fenerbahçe lehine döndü ve takım havasını buldu.

Orta sahada Pelkas’ın taşıdığı topları Arda taşıdı, Ferdi alıştığı yere geçti, o kanattaki Szalai hantallığı sona erdi ve oyun hızlandı ve art arda pozisyonlar gelişti ve nihayetinde penaltıdan Arda taraftarı güldürdü.

Bireysel anlamda bakınca Crespo diye bir adam var, ilk yarıda iki kez sıfıra indi, iki asist birden yapabilirdi, bu adam acayip bir oyuncu, takımı hücuma kaldırma konusunda mükemmel, top kesiyor, top sürüyor, pas atıyor, ne yazsam kifayetsiz kalır..

Mert Hakan çok istekli ve çok çalışkan ama aranan orta saha değil, Arda bana göre fark yarattı oyuna girmesiyle.

Orta saha öyle bir çalışmaya başladı ki, Crespo-Osayi-Rossi pas trafiği baş döndürdü, Osayi ve Rossi hücumda hiç yoktu desem yeri var, oyuncu değişikliklerinden sonra bir anda parladılar.

Valencia’nın penaltıyı Arda’ya bırakması da ayrı bir güzellikti..

Hakem sıkıntısızdı, VAR penaltıyı çok iyi yakaladı..

Göztepe’de Halil’i biliyoruz, Berkan da çok iyi oyuncu. Küme düşecek kadar kötü değiller ama futbol böyle bir şey işte..
Fenerbahçe’nin kolay bir fikstürü var, ikincilik cepte, umutlar çok yüksek, seyirci şimdiden stadı bu şekilde dolduruyorsa sebebi bu genç ve dinamik kadrodan şampiyonluklar zinciri bekliyor oluşu, bu kez olacak gibi..

mail bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Önceki İçerikNE ÇOK ÖZLEMİŞİZ
Sonraki İçerikKADIKÖY RUHU İLE

Son Haberler

SÖKE SÖKE

Biz bu filmi çok gördük. Gördük ama çok sıkıldık artık. Yorulduk, yıprandık, gerildik. Kolay değil bunu kaldırmak. Bizim için...

YANLIŞ START DOĞRU FİNİŞ

Bir şeyi 6 yaşındaki çocuğa anlatamıyorsanız siz de anlamamışsınız demektir diyor Einstein, Jesus koca Türkiye'ye anlatamadı 3'lü defansın gerekliğini ve UEFA'dan da yine bu...

TAKİBE DEVAM

Fenerbahçe maça çıkarken yine saha dışı bir çok konuyu hafta arası geride bırakmak zorunda kaldı. Taraftara 6222'den gelen tebligatlar ve Kayseri'ye Fenerbahçe'li taraftarların gelememesi...

UMUT UMUT UMUT, MASAL MASAL MASAL

Türkler balık hafızalıdır önermesi balıklara da hakarettir, Türklere de. O malum süre balıklar için 5 saniye olmadığı gibi bu kadar sık gündemin değiştiği bir...

ESAS BUNDAN SONRASI

Zorlandık maça konsantre olmaya. Çok kötü günler geçirdik deprem sonrası. Herkes elinden gelen desteği verdi, yardımlaşma konusunda bugün taraftar da güzel görüntüler oluşturdu ama...

Benzer Konular