https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

ATLANTA HAWKS OFF-SEASON HAMLELER VE 2015/16 KADROSU..

Okunması Gerekenler

TAŞLAR OTURUNCA

Diyeceksiniz ki 1 adam bu kadar farkeder mi ? Olay sadece 1 adam değil ki. Arao'ya destek olarak Zayc devreye...

GOL ŞOV

Light dergiler vardır, genelde aylık çıkar. Siyaset, sanat, bilim vs gibi ciddi konulardan ziyade ilişkiler, aşk, burçlar, romantizm gibi...

S.O.S AMAN HOCAM

Hayatta karşına 2 yol çıkacak oğlun, sen daima az kullanılanı tercih et diye öğütlemiş filozof. Çok kullanılan yol istikrardı,...

TUNA OZKAYAGeçen sezon çok başarılı bir grafik çizip Doğuyu lider bitiren, sonrasında da Konferans Finaline kadar yükselen Atlanta Hawks bu sene neler yapabilir ?

Takımdaki iki kilit isimden PAUL MILLSAP’ı kadrolarında tutarak çok önemli bir iş yaptılar ama DEMARRE CARROLL’i önemli rakiplerinden biri olan Raptors’e kaptırarak da bir o kadar kötü!

Onun yerine uzun rotasyonuna aldıkları TIAGO SPLITTER ise tam anlamıyla Spurs transferi oldu. İstedikleri Salary Cap boşluğu yarattılarve kötü olmasa da, yıldız olmadığı herkesin malumu bir uzunu tam anlamıyla yüksek kontratla Atlanta Hawks’a çaktılar.

pero antic  and his atlanta hawks 6 home white jerseysBelki yeni transfer gazıyla sezona onla başlayabilirler ama ilerleyen sürede, oturmuş sistemin önemli parçları Horford ve Millsap 4-5 rotasyonunun esas oğlanları olacak ve Tiago arka planda kalacaktır diye düşünüyorum.

Elton Brand, John Jenkins, Pero Antic, Austin Daye da bu sezon kadroda yok ama çok önemli kayıplar sayılmaz. Bu arada bu sezon Eurocup finalisti İspanyol Gran Canaria’da spot ışıklarını üzerine çeviren Yeşil Burunlu ‘Cape Verde’ dev pivot WALTER TAVARES’ten de çok şeyler bekliyorlar ama Avrupa başka NBA başka!

Transferde ses getiren isim ise bence Knicks’ten aldıkları TIM HARDAWAY JR. Kaliteli guard kesinlikle takıma fayda sağlayacaktır ve 2 numara gömleğini taşıyabileceğini düşünüyorum.

Takımın play-off serisinde stop eden ama sezon genelindeki 1 no’lu sniper’i KORVER’in 3 numarada daha çok süre almasını bekliyorum.

Ama arka plana baktığımızda; sakatlıktan nasıl döneceği muamma bir SEFOLOSHA, iyi niyetli ama kapasitesi sınırlı BAZEMORE ve  bir diğer yeni transfer JUSTIN HOLIDAY gibi isimlerin rotasyon açısından yeterlilikleri tartışılır! Tabii ki eleştirilerimiz NBA şampiyonluğu veya en azından geçen seneki çitanın korunması anlamında..

HAWKS 10Yani bu oyunculara burun kıvırırken, sporcu kalitesi kadar takımın hedefiyle de doğru orantılı bir tespit yapıyoruz!

Bence en sorunsuz bölgeleri sakatlık yaşamazlarsa 1 numarda.. Takımın beyni JEFF TEAGUE, deli fişek DENNIS SCHRODER ve  3.isim için hiç de kötü olmayacak kalitedeki SHELVIN MACK üçlüsü kağıt üzerinde takımın en oturaklı rotasyonu.

Geçtiğimiz sezon 62 galibiyet alarak, Doğunun en iyi, tüm ligin de en iyi 2.takımı olmuşlardı ama bu sezon 62 sayısına ulaşmaları bence çok zor!

2-3 rotasyonuna en az direk takıma katkı verek bir yıldız isim almazlarsa, Batıya göre çok daha zayıf Doğuda yine play-off yapacaklardır ama bu kez ne normal sezonu lider bitireceklerini, ne de sonrasında Konferans Finaline çıkabileceklerini düşünüyorum.

TUNA ÖZKAYA

mail : tuna.ozkaya@abcspor.com

Son Haberler

TAŞLAR OTURUNCA

Diyeceksiniz ki 1 adam bu kadar farkeder mi ? Olay sadece 1 adam değil ki. Arao'ya destek olarak Zayc devreye...

GOL ŞOV

Light dergiler vardır, genelde aylık çıkar. Siyaset, sanat, bilim vs gibi ciddi konulardan ziyade ilişkiler, aşk, burçlar, romantizm gibi boş işlerle içi doldurulmuştur, tahmin...

S.O.S AMAN HOCAM

Hayatta karşına 2 yol çıkacak oğlun, sen daima az kullanılanı tercih et diye öğütlemiş filozof. Çok kullanılan yol istikrardı, az kullanılan yol da risk...

O KADAR RİSKLİ Kİ

Ilk 11 açıklandığında belki bir çok kişinin hoşuna gitmiştir. Öyle ya çift santraforun arkasında üç ofansif adam Rossi, Lincoln, Emre. Sağ bekin Ferdi de...

TESTİ KIRILMADAN

Daha iyi şartlardaki bir işi veya iş teklifini beklemekteyken kendisine gelen teklife en azından boşta kalmam mantığıyla "gelirim ama şu kadar süre, sonra darılmaca-gücenmece...

Benzer Konular