https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BASKETBOLDA EN BÜYÜK FENERBAHÇE!

Okunması Gerekenler

DEMEK YİNE BANA HÜSRAN, BANA YİNE HASRET VAR

"Günümüzün çocukları lüksü seviyor. kötü davranışları var, otoriteye baş kaldırıyorlar, yaşlılara saygıları yok, çalışmak yerine lak-lak etmeyi seviyorlar. Anne babaları...

EUROLEAGUE OYUNCULAR BİRLİĞİ (ELPA) ÖDÜLLER

Euroleague Oyuncular Birliği (ELPA) bu sezon ilk kez dağıttığı bireysel ödüllerin sahipleri belli oldu. Oyuncuların da MVP oyu aynı Euroleague...

AFRİKA FUTBOLU – 2

AFRİKA FUTBOLU - 2 Birkaç gün önce Kuzey Afrika futbolunu detaylı olarak incelemiştim. Bugün ise Doğu Afrika, Orta Afrika, Güney...

BURAK BELGENZaten bir haftadır bamteli gibi gerilen ortamdan dolayı, inanılmaz sert bir atmosferde başlayan karşılaşmada, sarı- lacivertliler maça çok hızlı başladı ve ilk periyotta momentumu tamamen eline aldı.

Galatasaray LH boyalı alana giremezken, dışardan denediği zorlama üçlüklerde de isabet bulamayınca, ilk çeyrek 23-12 Fenerbahçe Ülkerin üstünlüğüyle sonra erdi.

2.çeyrek daha dengeli başlasa da, farkın tek sayılara inmesine müsaade etmeyen FB, SON 2 dakikada adeta alev alan hücum performansı ile soyunma odasına 43-25 önde gitti.

Şampiyonluk havasına giren tribünleri de arkasına alan sarı-lacivertliler, farkın da verdiği özgüvenle çok kolay sayılar bulurken, diferansı kapatma telaşındaki GS’ın sete dayalı olmayan hücumları farkın daha da açılmasına neden oldu.

62-38 ile maç resmi anlamda olmasa da, 3.periyotta sona erdi ama gevşeyen FB savunması ve arka arkaya giren GS üçlükleriyle karşılaşma 77-58 sona erdi.

ALİ İSMAİL KORKMAZ daha 19 yaşında tezahüratları arasında 19 sayı farkla biten karşılaşma, aynı futbol takımının 19.şampiyonluğunu kazanması gibi güzel bir ironi oluşturup, 3 Temmuz sonra inanılmaz acilar çeken FB camiasına bak şu Allahın işine dedirtmiştir diye düşünüyorum!

BU NE KARDEŞİM, dalga mı geçiyorsun, ne maçı, GS sahaya çıkmadı ve böyle bir karşılaşma oynanmadı, OYNANMAYACAK diyenler olacaktır ama bundan evvelki 6 maçın ‘serinin 2.maçı hariç’ diğer hepsi ev sahibi takımların EZİCİ üstünlüğüyle geçti.

Bu seri değil 4, 10’da bitse, normal şartlarda 10-9 sonuçlanacak ve iki takım da servis kıramayacak gibi gözüküyordu.

Yani BU MAÇ OYNANSA, SONUCU BELLİ, yeni bir GROUNDHOG DAY filmi izlemiş olacaktık.

Sadece bu sene değil, geçen senelerde de, 1-2 istisna haricinde, nasıl Abdi İpekçi’de malum son değişmedi ise, Ülker Arena’da da hep bant yayını maçlar izledik!

GALATASARAY bu açıklamayı niye yaptı? Senelerdir birçok branşta takımı çekeceğiz, ligden çekileceğiz, küçülmeye gideceğiz diye konuşan ama bir türlü dediğini eyleme geçiremeyen FB’ye nazire yaparcasına biz söyledik mi uygularız mı demek istediler?

VEYA bahane olarak can güvenliği dendi ama senelerdir geldikleri Şükrü Saracoğlu Stadı veya gittikleri malum Avrupa deplasmanlarında aynı tepkiyi vermediler..

Mesela Fenerbahçe  3 Temmuz sonrası çıktığı her Trabzon deplasmanında gerizekalı mıydı

Ya da ÜNAL AYSAL ve kurmay ekibi zaten AMATÖR ŞUBELERİ kapatmak istiyorlardı, SEYİRCİDEN TEPKİ ÇEKMEMEK için mi bu yolu izlediler..

Ya da FB BASIN AÇIKLAMASINDA olduğu, ‘bundan evvelki karşılaşmalarda olduğu gibi’ yenileceklerini bildikleri için KORKTULAR DA, ondan mı gelmeye cesaret edemediler, bunun cevabı ONLARLA ALLAH arasında kalacak.

ALLAH ile aralarında kalmayacak ve hepimizin malumun olduğu KONU İSE; İstanbulun iki yakasında da karşılıklı AĞIR HAKARET dolu basın bildirileri, küfürler, tahrikler geldiği sürece, bunun sonunun MAALESEF karakolda değil , TV’den SICAK KOLTUĞUNDA İŞKEMBEDEN sallayıp tahrik edenlere birşey olmayacak ama dolmuşa gelen, sarısı ortak, lacivert ve kırmızı ile ayrılan genç nesilin birbirine saldırması ile MEZARLIKTA biteceği!

burak.belgen@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

DEMEK YİNE BANA HÜSRAN, BANA YİNE HASRET VAR

"Günümüzün çocukları lüksü seviyor. kötü davranışları var, otoriteye baş kaldırıyorlar, yaşlılara saygıları yok, çalışmak yerine lak-lak etmeyi seviyorlar. Anne babaları...

EUROLEAGUE OYUNCULAR BİRLİĞİ (ELPA) ÖDÜLLER

Euroleague Oyuncular Birliği (ELPA) bu sezon ilk kez dağıttığı bireysel ödüllerin sahipleri belli oldu. Oyuncuların da MVP oyu aynı Euroleague organizasyonu gibi Anadolu Efes‘in Sırp...

AFRİKA FUTBOLU – 2

AFRİKA FUTBOLU - 2 Birkaç gün önce Kuzey Afrika futbolunu detaylı olarak incelemiştim. Bugün ise Doğu Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika ve Batı Afrika futbolunun...

AFRİKA FUTBOLU – 1

AFRİKA FUTBOLU - 1 Daha önceki yazılarımda, Fas’ın Hollanda futboluna, Cezayir’in Fransız futboluna etkilerini araştırdığımdan, bu hafta ve ilerleyen günlerde de Afrika futbolunu incelemek istiyorum. Bu...

CEZAYİR FUTBOLU VE FRANSIZ FUTBOLUNA ETKİLERİ

CEZAYİR FUTBOLU VE FRANSIZ FUTBOLUNA ETKİLERİ Daha önceki yazılarımda Fas ve Surinam Futbollarını incelemiş ve her ikisinin de Hollanda Futboluna etkilerini araştırmıştım. Bu haftaki konum ise...

Benzer Konular