https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BKY İLE 7 SORU 7 CEVAP

Okunması Gerekenler

LIV SERIES, İLK BOMBA GOLFE ATILDI

LIV Series, İlk Bomba Golfe Atıldı Geçtiğimiz sezon Avrupa’nın önde gelen futbol kulüpleri hem pastadan yeterli payı almadıkları, hem de...

BKY İLE 7 SORU 7 CEVAP

* Fenerbahçe bu kadar sene beklemeye alışkın değil ve kulüp tarihinde bir rekor. Yeni sezon, yeni kan; Jorge Jesus.....

HAZIR MIYIZ?

2 tane ömür lazım derler; biri tecrübe elde etmek için, diğeri de edindiğin tecrübeyi kullanmak için. Ali Koç da bu...

*** Önce meşhur kupa yarı finalinden başlayalım. Şenol Güneş ve TFF’nin verdiği kararla ilgili birkaç cümle lütfen..

Sahadan çekilen takımın normal şartlarda hükmen yenik ilan edilmesi gerekir. Ancak kabul etmek gerekir, mevcut TFF koşullarında maç 3-0 Beşiktaş lehine tescil edilirdi.

Masa başı bu defa boş kalmadı diye olayları “okuyorum”

Yine de maç kaldığı yerden başlasın kararı çıktı.

“Sahadaki alınteri” diyen Beşiktaş’ın sahaya çıkmaması ironik bi durum. Bugün kendilerini haklı görüyor olabilirler. Birkaç sene sonra hata yaptık diyeceklerini düşünüyorum.

Şenol Güneş tansiyonum yükseldi diyor. Kendini iyi hissetmemiş olabilir ve haklıdır. Kanamayan başına 5 dikiş atılıp, üzerindeki takım elbisesi çıkarılmadan sedyeyle ambulansa konulup beyin sarsıntısı şüphesiyle stada 50 metre mesafedeki hastane yerine köprü trafiğinde karşıya geçirilmesine, gece kontrol için hastanede tutulması görüntülerine bakınca kendini iyi hissetmiş midir ?

Trabzonspor-Fenerbahçe rekabetinin kalıntılarını, Beşiktaş-Fenerbahçe rekabetindeki ateşin üzerine benzin niyetine dökmenin bedelini Şenol Güneş değil, bu iki camiaya gerçekten gönül vermiş olanlar ödeyecek.

*** Fenerbahçe oynadığı futbolla kendi seyircisi de dahil herkes tarafından eleştirliyor ama işin ilginci iki kupada da yarışa devam eden tek takım da onlar. Aynı zamanda ofansif futbol oynayan Galatasaray ve korkak diye eleştirilen sarı lacivertliler arasında da sadece 4 gollük bir fark var. Belki bu haftaki Karabük maçıyla da o küçük fark da kapanacak. Yorumunuzu merak ediyorum.

Önce Fenerbahçe’nin futbolu beğenmeyip bu takıma destek vermeyen Fenerbahçeliler’i Galatasaray şampiyon olursa Suada’da yapacakları kutlamalara davet ediyorum.

Dikine oyun, kadro mühendisliği, korkak futbol, çift ön libero diye hazırlanan bir zehir var ortada. Bunun panzehiri bizim anlatacaklarımız değil, sahadaki alınteri !

Aykut Kocaman gibi bir futbol değerine, ligin bitimine 2 hafta kala oyuncu tercihleri üzerinden küstahça yorum yapıp, akıl vermeye kalkanlar  Fatih Terim’e  “müsaade ederseniz bir soru soracağım” tedirginliğindeyse manzara açıktır. Ama manzara yerine elindeki cep telefonuyla oynayanların, okuduklarına inananların bunu görmesi kolay değil…

*** Türkiye Kupası final maçı için beklentileriniz

Ali Ufuk Peker’in güzel bir sözü vardır. “Her zaman her yerde en büyük olmak için önce her zaman her yerde olmak lazım” der. Fenerbahçe yine öyle bir yerde.

Kupada 16 finalin sadece 6 tanesini kazanabilmiş Fenerbahçe’nin 17’de 7 yapacağına inanıyorum.

Kupa değerlidir, Avrupa’ya en kestirme çıkış yoludur.

Akhisar da tarihi bir başarıyla finale geldi. Fenerbahçe’yi ligde iki kez yendiler. Bu kupayı çok istediklerini tahmin etmek zor değil.

Çıktığı 3 finali de kazanan Aykut Kocaman’ın bu finalde bir adım önde oluğunu düşünüyorum. Umarım ve dilerim Fenerbahçe Diyarbakır’dan kupayla İstanbul’a döner…

*** Fenerbahçe geçen hafta kulübün kuruluş gününde Anıtkabir’e Ata’yı ziyarete gitti. Yorumlarınızı rica edeyim

Fenerbahçe’nin Mayıs ayından bir gün kurulduğunu biliyoruz ama günü belli değil.

Mustafa Kemal’in Fenerbahçe’yi ziyaret edip anı defterine “takdir ve tebriklerini” yazdığı ayrılırken “ebedi muvaffakiyetler” dilediği 3 Mayıs gününü Fenerbahçe kulübü resmi kuruluş tarihi olarak kabul eder.

Fenerbahçelilerin Mustafa Kemal’e, Mustafa Kemal’in Fenerbahçe’ye sevgisi bu ülkede en çok kıskanılacak sevgilerden biridir.

Ordu Kumandanı olarak Fenerbahçe’yi 100 yıl önce ziyaret eden Mustafa Kemal’e bu defa 100lerce otobüs ile 10.000’i aşkın Fenerbahçeli koştu.

Başkanı, yönetimi, sporcuları, kongre üyeleri, taraftarları, çalışanları, okullarındaki öğretim görevlileri ile bu 10.000 kişi yine kıskandıracak bir tablo oluşturdular.

Mustafa Kemal’in ilklerine, hatırasına  sahip çıkan her camia kıymetli. Fenerbahçe ise bu konuda ülkenin medarı iftarıdır !

 

*** Fenerbahçe-Bursaspor maçında son dakikada gelen gol size neyi hatırlattı ?

Hiç tanımadığınız adamlar ile uzun uzun sarılıp ağlamak futboldaki en güzel, en değerli gözyaşlarıdır. Bir provaydı belki de…

*** Sizce bu saatten sonra şampiyon değişir mi ? Cebinde bir beraberlik kredisi de bulunan Galatasaray’ın bu avantajını kaybetmeyeceğini düşünüyorum

Buna inanıp inanmamak bir tercihtir. Buradan dönmez veya buradan bırakmayız konusunda umutlu ve umutsuz olmak için yeterince sezonu yaşayanlardanım.

Futbolu, TV programlarımda, yazılarımda,  sosyal medyada zaman zaman rakamlar ile açıklıyorum ama taraftarlık işin içine girerse ki taraf olduğumu hiç saklamamış biriyim, önemli olan duygulardır.

Taraf olan adam, Fenerbahçe geri döner, buradan bırakmaz, 2010-11 şampiyonu değişmez diye onlarca iddiada bulunur… Bazılarında haklı çıkar, bazıları nedeniyle belki de alay konusu olur.

Evet, Galatasaray “tarihi bağlarıyla” buradan şampiyonluğu bırakacak son takım. Futbolda ilkler vardır. Son maçın son dakikasında kazanılacak bir şampiyonluk hayal ediyorum…

*** Basketbolda Fenerbahçe önce Tofaş sonra da Beşiktaş’ı farklı yenip normal sezon liderliğini garantiledi. Ligimize ilginin azaldığı şeklinde bir iddia var ne dersiniz ?

Bu fikirde kim varsa Fenerbahçe’ye değil diğer takımları sorgulasın bir zahmet.

Telekom-Efes finalleri çok mu ilgi görüyordu ? Voleybolda Avrupa şampiyonu olan Vakıfbank’ı tebrik ederim öncelikle ve sonrasında da Eczacıbaşı-Vakıfbank finali mi Beşiktaş-Galatasaray-Fenerbahçe arasındaki bir yarı final mi ilgi görür diye sormak isterim.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bozkurt.yilmaz@abcspor.com

twitter: @_bky

Son Haberler

LIV SERIES, İLK BOMBA GOLFE ATILDI

LIV Series, İlk Bomba Golfe Atıldı Geçtiğimiz sezon Avrupa’nın önde gelen futbol kulüpleri hem pastadan yeterli payı almadıkları, hem de...

BKY İLE 7 SORU 7 CEVAP

* Fenerbahçe bu kadar sene beklemeye alışkın değil ve kulüp tarihinde bir rekor. Yeni sezon, yeni kan; Jorge Jesus.. Tecrübeli td FB'nin şampiyonluk özlemini...

HAZIR MIYIZ?

2 tane ömür lazım derler; biri tecrübe elde etmek için, diğeri de edindiğin tecrübeyi kullanmak için. Ali Koç da bu gerçeği tüm samimiyetiyle itiraf etti...

SKOR TUTMA SİSTEMLERİ ADİL Mİ?

Birey veya takım sporu olsun profesyonel sporlarda, taraflardan kimin kazandığını tespit etmek için çok çeşitli skor tutma yöntemleri bulunmakta. Oyunların tarihinde hangisinin nasıl, neden...

BU SEZON 2.’YİZ, PEKİ SENEYE?

Ligin ikinci devresi başladığında kendi sahasında Adana Demirspor'a yenilmiş, yenilirken de dağılmış paramparça bir Fenerbahçe vardı sahada. Rakibe direnç gösteremeyen, hem fiziksel hem de...

Benzer Konular