AKTİF YAZARLAR BRUNO MONTE

BU HİKAYE YİNE BİTMEZ

BU HİKAYE YİNE BİTMEZ

Kız bana yeni ilişkisini anlatıyor, diyor ki Recep çok farklı.

Bizim Recep mi diyorum, he diyor, bizim Recep. Bugüne kadar tanıdığım hiç bir erkeğe benzemiyor diyor.

Lan ben kaç senedir tanırım bu Recep’i, hiç bir farkı yok. Ne bileyim işte; kıllı bir herif, kadınların poposuna meraklı, futbolsever, ağzından küfür düşmez, makarnayla da ekmek yer, pilavla da, Rus kadın meraklısı, hep abaza falan filan.

– Ne zaman değişti bu adam? Bizim Recep işte.

Sen aşık olmuşsun kızım..!

Valla ergen kız misali takılmışlar Vitor’un arkasına, şişire-şişire bir hal oldular, vardır bir bildiği tripleri falan sezon başından bu yana, bu aşkın sonu depresyon, bilin diye söylüyorum.

Kadınlar en azından gider saçını kestirir, boyatır, sizin sonunuz nice olur, benden demesi..

Şöyle geçmiş yazılarımı bi kurcaladım, neler demişiz Vitor için diye. Hiç değişmemiş.

3’lü savunma inadından, gereksiz rotasyonlarına, Josef-Topal’lı çift ön libero takıntısından, çağ dışı antrenman anlayışına ve buna bağlı adele sakatlıklarına, yetenekli oyuncular yerine koşan oyuncu tercihine, yıldızlarla yaşadığı sorunlardan egosuna ve (içeriği doğru bile olsa) basın önünde kulübü küçük düşüren beyanatlarına kadar, her şey aynı..

Recep bildiğimiz Recep yani, değişen pek bir şey yok ama bu kez lige iyi başladı bu doğru ancak devamını getiremeyecek gibi duruyor.

Hakem geçen hafta mağlubiyetin önüne geçmişti, arada kötü oyun kaynadı gitti, bugün Alanyaspor maçında ne olacağı merak konusuydu, Recep’in takım patladı, Recep de..

Vitor anlamsız rotasyonlarına da devam ediyor, oyuncu değişikliklerinde yine geç kalıyor, bazı oyunculara takmış hep oynatıyor, bazısını oynatmıyor, çift ön liberosu, 3’lü savunması. Yaz yaz bitmiyor.

Valencia kesik yemiş bugün, sorsan yorgun diyecek, ortalama bir futbol seyircisi Nazım’a kaç dakika sabreder, Valencia’yı oyuna almak için kaç dakika bekler cevap var mı acaba?

Alanya zaten beraberliğe gelmiş, her pozisyonda yatıyorlar yerde, Nazım da sağ olsun topu taca yolluyor..

Alanya geride boşluk bırakmadı, Fenerbahçe haftalar sonra topa bu kadar sahip olduğu bir oyunu oynadı ama ilk yarıda sadece iki pozisyon bulabildi. Sol kanatta Ferdi’ye önlem almışlardı, Ferdi çok bindirme yapamadı. Sağ taraf hiç çalışmadı.

Peki soruyorum, bu sağ taraf nasıl çalışsın? Ferdi gibi bir beki 20m versen bulamazsın, Ferdi’nin yapabildiklerini Nazım ve Tisserand nasıl yapsın? Ha bire ceza sahasının 20 metre gerisinden orta kestiler ilk yarıda.

Bugün orta sahanın ortasındaki ikilide demirbaş Gustavo’nun yanında Zajc vardı, topa biraz ritm kazandırdı ama ceza sahası civarından hiç destek alamadı. Pelkas da kötüydü, ayağının ayarı bozulmuş, partneri Rossi ile al ver yapamadı ve göbek de çalışmadı..

Serdar Dursun zaman zaman ortaya geldi, o katkı vermek istedi, fena da değildi ama o da o bölge için fazla kalıplı. Olmadı yani, olmayacağı da belliydi..

Ikinci 45 dakika değişiklik beklentisi oluştu herkeste ama Vitor 65’i bekler. Rossi’yi kenara alıp Valencia’yı oyuna aldı, sağ kanata attı Valencia’yı, eyvallah itirazım yok, Crespo ve Sosa’yı da oyuna dahil etti. Orada illa iki ön libero olacak demek ki? Sana gol lazım? Ben anlayamıyorum.

Valencia biraz hareket getirdi, Serdar Dursun akıl almaz bir gol kaçırdı, dönen top kontradan gol oldu, Alanya ilk gol girişiminde golü buldu.

Son hamlesi Mesut-Nazım değişikliği oldu, hoop Gustavo geri dörtlüye.

Serdar’ın golü tamam olacak dedirtirken yine Gustavo’dan bir hata, duran top ve 2-0. Antwerp maçından hiç ders alınmamış demek ki..

Fenerbahçe bugün 3 puan kaybetmedi, seyircisini de kaybetti. Derbi öncesi kötü oldu.

Vitor Pereira’nın gereksiz rotasyonu, oyuna geç müdahalesi mağlubiyetin zeminini hazırladı. Özelikle Nazım’a olan sabrı sanıyorum maçı izleyen herkesi patlattı. ikincisi lig çok zor bir lig, o ligin en çok çalım atan, en fazla asist yapan oyuncususunun Nazım’dan daha kötü olma ihtimali yok. Kuru inat ve kapris var bunun arkasında.. Bu takım üçlü oynamaz, oynayacaksa da Burak lazım, bir kere göremedik, ayıptır.

Tabii ben bu kadar Vitor eleştirisi yaptım, istifaya falan davet edeceğimi sanmayın, hiç öyle bir derdim yok. Gitse ne olacak ki? En fazla bir sezonu kurtarır, Ali Koç’un gidişi Fenerbahçe’yi kurtarır.

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907