https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

BUNDESLIGA DİNOZORU HAMBURG BU SEZON DA SIÇRAYABİLECEK Mİ ??

Okunması Gerekenler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim....

TUNA OZKAYAHamburg şehrinin en önemli futbol takımı olan ”Dinozor lakaplı” Hamburger SV, Bundesliga tarihinde hiç düşmeden, kurulduğu yıldan beri mücadele eden tek takım..

Ama 128 yaşındaki kulübün son seneleri tarihiyle bağdaşmayacak şekilde dip yapmış durumda. 2010’da oynanan UEFA Avrupa Ligi yarı finali sonrası tam bir serbest düşüş yaşayan hatta son 2 sezonda ölüp, bir nevi suni tenefüsle dirilen, 52 senedir durmayan ve hiçbir zaman durmayacaklarına inandıkları saatin totemine fazlasıyla güveniyor!

2010-11 sezonunda gelen lig sekizinciliğinin ardından 2011-12 sezonunda 15. oldular ve play-out’tan ucu ucuna kurtuldular. Sonraki sezon biraz olsun silkilendiler ve sezonu 7.sırada bitirdiler ama bu derece Avrupa Kupalarına gitmelerine yetmedi.

HAMBURG2Sonraki iki sezon ise kabus dolu günler başladı çünkü 2 kez üst üste play-out oynamak zorunda kaldılar.

İlkinde, Imtech Arena’da 56.470 biletli seyirci önünde Greuther Furth ile 0-0 beraber kalıp, rövanş karşılaşmasında 1-1’lik skorla ligde kalmayı başardılar.

Hele bu geride bıraktığımız sezonu kötü demenin bile hafif kaçacağı bir performansla bitirdiler. Sadece 25 gol atabildikleri sezonu tam 50 gol yiyerek, -25 averajla ve yine 16. sırada bitirdiler.

Bu arada Türk Takımlarını kıskandırırcasına, 2010 senesindeki son Avrupa macerası sonrası tam 12  hatta son 2 sezonda 7 teknik direktör değişikliği ile istikrarsızlık anlamında bir başka tarih daha yazdılar!

Ama 2013/14 relegasyon yanı play-out’unda, Greuther Furth’un beceremediğini, 2014/15 sezonunda Karlsruher de başaramadı. Sahalarında 56.615 seyirci önünde oynanan ve 1-1 biten ilk maçtan sonra ikinci maç uzun süre berabere giderken, Hamburg’a gol gerekiyordu ama ilk gol ev sahibi Karlsruher’den 70. dakikada geldi.

hamburg 1Tarihinde 2 Avrupa ve 3 kez de Bundesliga şampiyonluğu bulunan Hamburg için bu kez herşey bitti diye düşünülürken, maçı 90+1’de attıkları Diaz’ın frikik golüyle önce uzatmalara götürdüler, ardından da kronometre 115’i gösterirken Nicolai Müller’in attığı golle, sevenlerine yine derin bir ohhh çektirdiler.

Fazla uzatmadan,  Bundesliga bu sezon 14 Ağustosa start alacak.. Çekirge 1 sıçrar, 2 sıçrar ama sonunda yakalanır diye hepimizin bildiği bir atasözü vardır. Bakalım yeni sezon HAMBURGER SV şaşalı günlerine geri mi dönecek, yoksa sezon sonuna doğru şehirdeki kalp ve stres ilaçları satışı yine tavan mı yapacak?? Bunu 2016 Mayıs ayının 3.hafta sonu hep beraber göreceğiz!

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : tuna.ozkaya@abcspor.com

twitter : @tunaozka

Son Haberler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben bir gözlemciyim diyor, hem de...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim. Taraftar olarak kendime geldim sadece....

BU KADAR

Ekonomi kitaplarında ne kadar terim varsa uygulamalı öğreniyoruz, hiper enflasyonu öğrendik, enflasyon içinde durgunluk manasına gelen stagflasyon kapıda, yakında onu da uygulamalı öğrenecek yurdum...

10 SENE DAHA BU İŞ OLMAZ

Çok yaşlı bir adamla genç bir kadın iş tutuyorlar, akıllara Züğürt Ağa filmindeki sahneyi de getirebilir, her neyse yaşlı adamın kalbi bu heyecanı kaldırmıyor...

Benzer Konular