ALP ERALPDün Avni Aker Stadi’nda yaşanan tabloya yerinde şahit olma şanssızlığını yaşayanlardan biri de bendim.

Maç öncesi gün boyu şehirde dolaştım durdum.İnsanların coşkusuna,Trabzonspor’u iliklerine kadar hissetmelerine büyük saygı duydum. Hayatlarının tam ortasına oturtmuş halk Trabzonspor’u , sevgileri sınır tanımıyor.

Ancak çok sevdiğine öyle bir sarılırsın ki boğacak gibi olursun bazen.Trabzon halkı da sevgisinden kendini kaybediyor, zarar veriyor takımına ve işin kötüsü bunu hep yapıyor.

Eleştirmenleri okuyorum dünden beri : ”3 Temmuz sonrası kendi adaletini arıyorlar” diyen var,”ama Volkan da tahrik etti” kandırmacasının arkasına sığınanlar da. Böyle yaparak Trabzon’lulara şirin gözüktüklerini zannediyorlar ancak aslında en büyük kötülüğü yapıyorlar.

res2Çünkü artık şapkayı önüne koyma ve biraz özeleştiri yapma vakti geldi. 

Ben Trabzon’da 3 Temmuz öncesi de maç seyrettim.Kimse bu işler 3 Temmuz’dan sonra çığrından çıktı demesin.Öncesinde de büyük sıkıntılar yaşanıyordu. 

Volkan’ı da karıştırmasınlar bu işe. Fenerbahçe’li yöneticileri taşıyan otobüs taşlanırken de mi Volkan tahrik etti? Daha ısınmaya çıkar çıkmaz eline ne geçtiyse fırlatmadı mı taraftarlar Volkan’ın üstüne? Eğer Volkan tahrik ettiyse,tüm bu yapılanlara kayıtsız kalarak tahrik etmiştir tribünleri.

Farzedelim ki tahrik etti Volkan, ağza alınmayacak küfürler çıktı ağzından,Fenerbahçe de sadece 2010-2011 sezonunda değil tarihi boyunca hep şike yapmış olsun. Hiç biri sahaya atılan tuğlanın mazereti olamaz. Bunun adı cinayete teşebbüs!. Saçmasapan mazeretlerin arkasına sığınmak yerine birileri ”kral çıplak”deyiversin artık.

resm 1Bu şekilde hak aranmaz, bu şekilde takım sevilmez, böyle destek olmaz önce bunu kabul etmek lazım!. Sonra da tek çözümü var bu işin. ”Lütfen centilmen olalım”,”kulübümüze zarar vermeyelim” çağrılarıyla bu olayların önüne geçilmez. Kamera görüntüleriyle rahatça tuğlayı atan da, kapı kolunu fırlatan da, direkleri yıkan da tesbit edilir. Sonra da tesbit ettiğin adamlara hapis te dahil en ağır cezaları verirsin.

Ardından basınımız da magazinsel haberlerin peşinde koşacağına bu ağır cezaları alan taraftarları sütunlarına taşır. Herkes görür ki bu işin sonu kötü. Ancak o zaman insanlar kendine çeki düzen verir. Biliyorum,çok insancıl bir yöntem değil ancak başka yolu yok maalesef.

alp.eralp@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz