https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

CHICAGO BULLS OFF-SEASON HAMLELER VE 2015/16 KADROSU..

Okunması Gerekenler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim....

TUNA OZKAYAChicago Bulls’da bu yaz ki en büyük değişimi koç koltuğunda oldu. Tecrübeli koç Tom Thibodeau’yla yollar ayrılırken, yerine genç koç FRED HOIBERG’i getirdiler.

Transferlere gelirsek, en önemli yapmaları gereken hamle, hemen her takımın peşinde olduğu JIMMY BUTLER’i ellerinde tutmaktı ve bunu başardılar.

5 seneliğine $95 Milyon verdiler ama Butler hem yaşı, hem savunma hem hücum kalitesi ve zaferlere aç olması nedeniyle, bu miktarı sonuna kadar hakettiğini düşünüyorum.

roseTakımın önemli parçalarından ama basında ayrılacakları konuşulan iki isim MIKE DUNLEAVY ve AARON BROOKS gibi oyuncular da takımda kaldı.

Özellikle LeBron James’in Cavs kadrosundaki görmeyi en çok istediği oyuncu Dunleavy’ye 3 senelik $14.5 Milyona imza attırdılar.

Dış transferde ise kalburüstü bir transferleri olmadı. İşin ilginci gözüken o ki, olmayacak ta!

Kadroya baktığınız zaman zaten çok çok iyi bir ilk 5’e sahiplerdi ve aynen korumayı başardılar; Rose-Butler-Dunleavy-Gasol-Noah ..

Tabii ki neredeyse her sezon sakatlanan ve her pozisyonda ya yine sakatlanırım korkusu ile kendini korkusuzca % 100 ile maçlara veremeyen Rose’un arkasında iki önemli rotasyon oyuncusu var gibi gözükse de ‘Hinrich-Brooks’, o bu takımın ana damarı ve sakatlığı halinde şampiyonluk şansları sıfıra yakın!

butlerBench’te ”Taj Gibson, Mirotic, Aaron Brooks ve Kirk Hinrich” gibi çok önemli  hamle oyuncuları var belki ama bence Bulls yine de transferde çok sessiz kaldı.

Yaz liginde en iyi 5’e seçilen DOUG MCDERMOTT’dan bu sezon çıkış bekliyorlar. Ayrıca genç Brezilyalı 2.10’luk CRISTIANO FELICIO’dan da çok umutlular.

Bu arada Draft’dan gelen isim bir diğer 2.10’luk uzun BOBBY PORTIS’in de spektaküler bir NCAA kariyeri olmamasına ragmen, genç koç Hoiberg’in ellerinde bu sezon epey süre alacağı konuşuluyor.

Geçtiğimiz sezon 50 galibiyet aldılar. Doğunun Batıya nazaran ne kadar zayıf ekiplerle dolu olduğu hepimizin malumu.. Onun icin de kilit isimlerde ciddi bir sakatlık yaşamazlarsa bu sezon da 50 rakamına rahatlıkla ulaşabilirler ama uzun maratonda şampiyonluk için, bu kadroya en az 1 iyi uzun, hatta bence 3 numaraya 1 de kaliteli forvet takviyeleri şart!

TUNA ÖZKAYA

tuna.ozkaya@abcspor.com

Son Haberler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben bir gözlemciyim diyor, hem de...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim. Taraftar olarak kendime geldim sadece....

BU KADAR

Ekonomi kitaplarında ne kadar terim varsa uygulamalı öğreniyoruz, hiper enflasyonu öğrendik, enflasyon içinde durgunluk manasına gelen stagflasyon kapıda, yakında onu da uygulamalı öğrenecek yurdum...

10 SENE DAHA BU İŞ OLMAZ

Çok yaşlı bir adamla genç bir kadın iş tutuyorlar, akıllara Züğürt Ağa filmindeki sahneyi de getirebilir, her neyse yaşlı adamın kalbi bu heyecanı kaldırmıyor...

Benzer Konular