https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

CLEVELAND CAVALIERS VE 2015/16 SEZONU

Okunması Gerekenler

TARİHE ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRAN, BARNES FC

TARİHE ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRAN, BARNES FC Tahmin ediyorum, pek çoğunuz Barnes Futbol Kulübünün ismini ilk defa duyuyorsunuz. Ben de...

DÜNYA KUPASININ GİZLİ FAVORİSİ İNGİLTERE

DÜNYA KUPASININ GİZLİ FAVORİSİ İNGİLTERE Ülkemizde Dünya kupaları ya da Avrupa Kupalarında kolay kolay kimse İngiltere’yi favori göstermez ya da...

YORGUNLUK

Maç öncesi en kritik oyuncu kim olur sorusuna şu cevabı verdim: ''Kesinlikle Pedro''. Onun patlama maçı olacağını düşündüm. ''Artık kendini...

TAYFUN ERSONMEZGeçen sezon finalde 4-2 ile kaybeden Cleveland Cavaliers için acaba bu sezon ne yapar diye bir bakalım diyorum. Takımın şu anki durumuna bir göz attığımızda, ana kadroyu koruduklarını görüyoruz. Hatta ufak eklemeler bile yaptılar.

Esasında, öncelikle Kevin Love sonrasında da Kyrie Irving için 2 yeni transfer bile diyebiliriz.

Geçen sene bu 2 oyuncunun sakatlık nedeniyle olmamasından dolayı LeBron James’in üzerine binen yük takımı çok zorladı. Bakalım bu sezon nasıl olacak?

IRVINGKevin Love ve Kyrie Irving çok önemli 2 parça olması sebebiyle yaşadıkları sakatlıklar takımı direkt etkiledi. Özellikle bana göre Kyrie Irving en önemli kayıp parçaydı.

Hem Love hem de Irving’in şu an için hazırlık kampına sağlam bir şekilde dönmesi bekleniyor. Kevin Love’ın bu takım içinde yapacakları Cavaliers’ın bir kademe yükselmesi anlamına gelebilir.

Diğer önemli sakat Anderson Varejao ise ağustos da kadroya dönecek gözüküyor. Gerçi Timofey Mozgov onun yokluğunda pivot olarak çok başarılıydı. O nedenle artık Varejao’yu iyi bir yedek olarak görebiliriz. Şu anda Mozgov’un da 6 haftalık sürecek bir diz sakatlığı var.

Takıma yeni gelen 35’lik veteran Richard Jefferson takıma bench katkısı sağlayacak. İstatistikleri çok yüksek olmasa da tecrübesiyle kesinlikle bu takım için yararlı olacaktır.

Takıma geçen sezon arasında katılan J.R. Smith ile Iman Shumpert ve yazın yeniden imza atan Matthew Dellavedova, geçen seneki final tecrübesi sayesinde bu sene daha iyi katkı verebilir. Gerci J.R. Smith’in ara sıra eski deli günlerindeki haline bürünmesi korkutucu olabiliyor. Dellavedova ise finalde dönem dönem Curry’e yaptığı savunma ve ekstra sayı katkısı gelecek için iyi bir göstergeydi.

lebron james 100Avrupa’da ki başarıları sayesinde, büyük ümitlerle NBA’ye geçen takımın koçu David Blatt ise bir sene daha tecrübelenmiş oldu. Başlarda bocalasa da, sonra uyum sağladı diyebiliriz. Zaten sıkıntı LeBron James’in takım içinde egemenliği olmuştu. Aynısını Miami Heat’de koç Erik Spoelstra ile de görmüştük. Sonrasında iyi sonuçlar çıkmıştı. Bu sene belki de daha iyi bir kenetlenme sağlayabilirler. Tüm bunların dışında Mike Miller ve Brandon Haywood ise Portland’a takas oldu.

Sonuçta tüm sakatların iyileşmesi sayesinde neredeyse 6 kişilik rotasyona sahip olan takım, nihayet iyi katkı verebilecek 10 kişilik bir hale gelecek.

Doğu’da kesinlikle gene finalde olacaklardır. Hatta Doğu Şampiyonu bile denilebilir. Ama NBA şampiyonu olmak başka bir şey. Batı’dan gelen takımların kuvveti Doğu’nun çok  üstünde.

Geçen sene finaldeki rakibi Golden State Warriors kadroyu korudu. Ama tam kadro ve istekli bir Cavaliers’ı tekrar yenebilirler mi merak konusu olacak. Sonuçta geçen sezon Cavaliers 2-1 öndeyken kaybetmişti. Çok eksikleri vardı.

cavs 987Özellikle LeBron Cleveland’a hala bir şampiyonluk kazandıramamış olmanın verdiği huzursuzluk nedeniyle bu sezon daha da yüklenecektir diye düşünüyorum. Sonuçta LeBron bu ligde kalıcı bir ad sahibi olmak için, kendisi ile anılan bu takımda bir şeyleri başarmanın peşinde. Eğer Love ve Irving’ten gereken yardımı alabilirse, geçen sene 2-1 öndeyken yaşadıkları ivme bu sefer Cavaliers tarafına dönecektir.

Batı’da gene Golden State Warriors şampiyon olur mu işte bu önemli soru çünkü bu sene merakla sahaya çıkmasını beklediğim takım San Antonio Spurs. Çok doğru transferler yaptılar. Zaten oturmuş ama yaşlı denilen bir kadroydu. Yapılan transferler ile kurt koç Gregg Popovich sayesinde, içimden bir ses bu sene şampiyonluk için tekrar büyük aday oldular diyor.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : tayfun.ersonmez@abcspor.com

twitter : @TayfunErsonmez

Son Haberler

TARİHE ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRAN, BARNES FC

TARİHE ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRAN, BARNES FC Tahmin ediyorum, pek çoğunuz Barnes Futbol Kulübünün ismini ilk defa duyuyorsunuz. Ben de...

DÜNYA KUPASININ GİZLİ FAVORİSİ İNGİLTERE

DÜNYA KUPASININ GİZLİ FAVORİSİ İNGİLTERE Ülkemizde Dünya kupaları ya da Avrupa Kupalarında kolay kolay kimse İngiltere’yi favori göstermez ya da göstermek istemez. Ülkemizde İngiliz futbolu...

YORGUNLUK

Maç öncesi en kritik oyuncu kim olur sorusuna şu cevabı verdim: ''Kesinlikle Pedro''. Onun patlama maçı olacağını düşündüm. ''Artık kendini göstereceği maç için Giresun çok...

OLUR BÖYLE KAZALAR

Bir söz var, diyor ki şey ederim ben böyle hakimi dersen hakime hakaretten 15 sene yersin. Hakikaten tecavüz edersen 3-4 sene yatıp çıkarsın, rızası...

TEMPO SÖNDÜRENLER

Aslında istekli başladık maça. Erken bir gol atıp rahatlamayı istiyordu hoca belli ki. Ancak Sivas izin vermedi tempoyu artırmamıza. Fauller, bitmek tükenmek bilmeyen abartı...

Benzer Konular