https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERBAHÇE BİLDİĞİNİZ GİBİ

Okunması Gerekenler

TUZ BİBER EKTİ

5 gün önce Gaatasaray şampiyonluğunu ilan etmiş. Zaten kötü günler yaşamışsın. Camia olarak moralin bozulmuş. Taraftarlar isyan etmiş. Antalya...

BECEREMEDİK

Biliyorduk olmayacağını ama koştuk bir mucizenin peşinden. Belki bir puan kaybı, sonra Sami Yen'de unutulmaz bir zafer, senelerdir üzerimize...

LEKUM DİNUKUM

Başlığı görünce uzun süredir yazmıyordu derin mevzulara mı kaydı diye düşünebilirsiniz ama hayatın her evresini sığlık ya da derinlik...

FENERBAHÇE BİLDİĞİNİZ GİBİ

Hiç kimse tam olarak dönüşüme uğramaz. Kül kedisi hep kül kedisiydi, sadece üstünde farklı bir giyisi vardı, Çirkin ördek yavrusu da hep bir kuğuydu sadece diğerlerinden daha küçüktü..

Pereira da dönüşüme uğramadı, halen de aynı, inatçı, takıntılı, ego sorunu olan vasat bir Portekizli hocaydı ve ekstra olarak bir bildiği yoktu, Pereira hala aynı Pereira.

Yaşı yetmeyenler iyi bir fikir olduğunu sandılar, bir zamanlar belki iyi bir fikirdi ama tanıyanlar muhteşem bir hata olduğunu dile getirdiler.

Bugün kazanmış da olabilirdi Fenerbahçe, skordan bağımsız yazıyorum, evet takım toparlanmış olabilir, GS ve BJK’ye göre de iyi olabilir ama tüm bunlar Ali Koç’un baskısıyla 4’lü savunmaya geçmiş olmasıyla yakından alakalı, aslına bakarsan 11’i bile belli değil hala.

Bugün 4-3-3 gibi bir formasyonla çıkmış, takımda sağ bek olmamasından mütevellit Ferdi sağ bek, Mesut muhtemelen sol açık, İrfan Sağ kanat forvet, Crespo, Meyer, biraz önlerinde Zajc’la başlamış.

Maç başlamadan biraz yorum yaptık, Crespo-Zajc-Meyer üçlüsünden birinin fazla olduğu kanaatine vardık çünkü hepsi yana oynar, Mesut sol kanatta ölür, Ferdi’ye de yazık olur sağ bekte.

Serdar’ın arkasında Mesut, sağ ve solunda İrfan ile Ferdi oynar, sağ bekte Burak Kapacak oynar ama oynatmaz, o zaman da Nazım çok kötüyse Osayi yahut da U19 sağ beki falan biri oynar, yine dizilimi ve tercihleri bence tatmin edici değildi..

Gustavo yok, Crespo fazlasını yapar ama bu orta saha kurgusu ile olmaz işte. İlk geldiği sezon 60 golü zor aşmıştı Rvp, Fernandao, Nani, Diego, Meireles gibi kadroyla hem de. Bu sezon o kadarını da bulamaz kovulmazsa..

Çok tatsız bir ilk yarı oldu. iki ceza sahası arasında geçti maç, Göztepe temkinli ve tedbirliydi, Fenerbahçe pas trafiğinde ağırdı, kanatlardan sadece birini, sağ tarafı kullanabildi, sol zaten çalışamazdı, iki takımda orta sahada biraz sert oynadı, oyun da fazla durdu, pozisyonsuz geçti ilk yarı.

Fenerbahçe de Göztepe de birer kez gole yaklaştı ilk 30 dakikada ama Mesut’un kısa düşen geri pasını Jahoviç iyi değerlendirince hiç kimsenin beklemediği golü Göztepe buldu.

Futboldur, hatalar oyunudur, kısa düşen pasta Kim ağır kaldı ve Berke de çıkmakta çok geç kaldı..

İkinci 45 dakika Göztepe biraz daha şevkli, Fenerbahçe ise biraz daha hırslıydı, zevkli bir ilk yarı oldu. Maç başından bu yana defans arkasına pas deneyen Göztepe Halil’i kaçırdı, direkten dönen topun 2 dakika sonrasında İrfan’ın güzel ortasını Serdar Dursun neticelendirdi ve 45 dakikada göremediğimiz heyecanı 5 dakikada yaşamış olduk..

Bir ara tenis müsabakasına dönen maçta pozisyonları daha fazla yakalayan ama değerlendiremeyen takım Göztepe oldu..

Fenerbahçe kenar yönetimi yine gerekeni yapamadı. Gole ihtiyacı olan takımın hocasının ilk hamlesi Zajc dışarı, Sosa içeri olmaz..

Fenerbahçe hocası 89.dakikada Szalai’yi böyle bir maçta oyuna alıyorsa dalga geçiyor demektir.

Galatasaray maçı başka bir maç, İki oyuncunun sıradışı iki hareketiyle gelen bir golle kazandırdığı 3 puanın aldatıcı olduğu konusuna değindik, ekonomi terimiyle izah etmeye çalıştık, ölü kedi zıplaması olabilir dedik ve aynen de öyle olduğu ortaya çıkmış oldu. Fenerbahçe’nin Vitor’la bir geleceği yok, ne kadar erken o kadar iyi..

Golde hatalı olmasına rağmen Kim Min jae yine çok iyiydi, İrfancan biraz fazla topla oynuyor falan ama takımın en yetenekli forvet oyuncusu olarak yine dikkat çekti, Serdar ağır bir oyuncu, aranan adam değil ama çok iyi bir yedek olur, ölüsü de Berisha’dan iyidir, bunu da görmüş olduk ancak günün en iyisi Crespo idi, 11 top çalma ile oynadı, pek çok kritik hamle yaptı, çok koştu, sade oynadı, tek pas oynadı, Gustavo’nun yapamadıklarını yaptı, 4-5 kere ceza sahasına derin top denedi, ben çok beğendim.

6 hafta hakemlerle ilgili konuşmama kararı alındı bu hafta, 14 kulüp bu kararın altına imza attı, biri de Fenerbahçe oldu, bir erken seçim de Fenerbahçe için lazım, bundan 3 yıl önce o da çok iyi bir fikirdi ama görünen o ki o da muhteşem bir hataymış, o da değişmez.

mail: [email protected]

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

TUZ BİBER EKTİ

5 gün önce Gaatasaray şampiyonluğunu ilan etmiş. Zaten kötü günler yaşamışsın. Camia olarak moralin bozulmuş. Taraftarlar isyan etmiş. Antalya...

BECEREMEDİK

Biliyorduk olmayacağını ama koştuk bir mucizenin peşinden. Belki bir puan kaybı, sonra Sami Yen'de unutulmaz bir zafer, senelerdir üzerimize yapışan lanetten kurtuluş bunları düşledik....

LEKUM DİNUKUM

Başlığı görünce uzun süredir yazmıyordu derin mevzulara mı kaydı diye düşünebilirsiniz ama hayatın her evresini sığlık ya da derinlik gözetmeksizin anlamaya çalışmak ve yorumlamak...

MUCİZENİN PEŞİNDE

Çok zor biliyorum, hatta imkansıza yakın .Bir mucizenin peşine takıldık gidiyoruz kör topal. Galatasaray puan kaybeder mi bizim maça kadar? Sivas maçı olmaz ama...

2 YANLIŞ 1 DOĞRU

Yarın dünün devamıdır. Okuyup da anlamadığın bir kitaba, bir şiire veya bir filme ver ikinci bir şans daha, belki bu kez beğenirsin ama başaramamış bir...

Benzer Konular