https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FENERBAHÇE PUAN KAYBETTİ, BAŞLASIN ŞOV!

Okunması Gerekenler

LIV SERIES, İLK BOMBA GOLFE ATILDI

LIV Series, İlk Bomba Golfe Atıldı Geçtiğimiz sezon Avrupa’nın önde gelen futbol kulüpleri hem pastadan yeterli payı almadıkları, hem de...

BKY İLE 7 SORU 7 CEVAP

* Fenerbahçe bu kadar sene beklemeye alışkın değil ve kulüp tarihinde bir rekor. Yeni sezon, yeni kan; Jorge Jesus.....

HAZIR MIYIZ?

2 tane ömür lazım derler; biri tecrübe elde etmek için, diğeri de edindiğin tecrübeyi kullanmak için. Ali Koç da bu...

Fenerbahçe puan kaybetti, başlasın şov!

Geçen sene şampiyonluk elimizde iken kaybettiğimiz Sivas’a karşı yeni kadro ile bir gündüz maçını izliyoruz. Fiziken olmasa da kalbimiz mabedde. Forma da ne güzel ışıl ışıl. Maç öncesinde intikam maçı diyordum, sanki Rıza hoca yüzündn kaçmış gibi şampiyonluk! Yine de darbe yapmakta acımasız ama kendilerine dokunulduğunda çıt kırıldım Rıza takımı Altay’ın hatası olmasa kazanamayacağı maçı 1-1 aldı.

Erol ve ekibini gönderdiğimiz için maçı Sivas’ın ellerine bırakan ve takım yönetme yetisi belgeli olarak olmayan Emre ile kaybedilen o maç ile bu maç arasındaki farklar müthiş. Bir kere Rıza hoca milli maç aralarına takımı daha iyi hazırlar, Sivas kapalı yer, miili takıma giden futbolcu var mı bilmiyorum ama ne kadar olabilir ki Fenerle karşılaştırıldığında. Hazırlanmışlar. Vitor hoca ise hem milli takımda olan oyunculardan yoksun hem de yeni gelenlerle milli oyuncuların maç yapma eksiklikleri ile çıktı.

Özetle, Sivas’ın öyle belirgin bir atağı yok, yukarı da yazdığım gibi sertlik yapmada Conan, kendilerine dokunulduğunda çıtkırıldım idiler. Kim’in Sivaslı topçuya müdahale ettiği bir pozisyonda faul çalınınca, topu alıp yere atmadan önce bir bakışı var, “len ben nereye geldim, nasıl çıtkırıldım bu topçular, hakemler ne cahil” der bir bakışı var. 3-4-3 ile Türkiye’de futbol adına yenilik yapan Vitor, puan kaybetti.

Ve maç bitti şov başladı. Milli maç arasında yazdığım yazı da aynen şunları yazmıştım:
” Torbalarındaki Fenerbahçe karıştırma konularından hiçbirini kullanamadılar henüz. Nedir bunlar hatırlayalım:
• VP zamanında çok sakatlık olur. – bunu arada bir sürüyorlar, ama yendikçe işe yaramıyor.
• VP yıldız futbolcu ile anlaşamaz – Bunu Mesut özelinde hep sürüyorlar piyasaya. Ben buradan söyleyeyim, Gelsenkirchen zamanından tanıdığım Mesut bunlara malzeme olmaz. Dün akşam biri “Mesut krizi çözülmeli” demiş. Yazık. Uydur yaz. Ne güzel. Sizler de eleneceksiniz.
• Sosa ileriki haftalarda gönderilmezse, hazır da bir Sosa krizimiz de torbada
• 3’lü stoperlerin performansı düşerse, hemen hazırda Serdar krizimiz de hazır kıta
• Mert Hakan krizini de unutmayalım. Adam sakatlıktan çıktığına bakılmadan dünkü maç sonrasında bile onu konuşan yorumcular var.

Ve daha fazlası.. Bekliyorlar.”

Eski şovcuları bir kenara koyalım. Benim çok ama çok rahatsız edeni Rıdvan hocam oldu. Sen içinde neler saklamışsın kaç haftadır sevgili efsanemiz Rıdvan. Ne kustun be şeytan. Neler dedin öyle. Fenere oyun oynayan hakeme, VAR hakemine bir şey demedin, direkt futbolcuları gömdün yahu! Yazıklar olsun sana. Sizler için buraya tekrar koyayım dedim ama utandım. Şeytanın içine ne kaçar bilmem ama nasıl bir kindir bu. Bir açıkla sebebini.

Tüm bunlardan daha üzen bir şeyi de paylaşmak isterim. O da benim ender sevdiğim Galatasaraylı topçulardan Tugay Kerimoğlu’nun 2-0’dan 2-2’ye gelen Trabzon maçı sonrasında ki bunu ikinci defadır yaşıyorlar (Kasımpaşa’da aynı) futbolcularla ilgili olarak gelen olta soruya çok düzgün olarak bu yeni topçuların zamana ihtiyacı var bekleyelim kumaşı iyi dedi. Fenerbahçe’nin yenilerine göre eski sayılacak topçular için.

İşte Fenerbahçe Rıdvan’ın dediği gibi bu sene şampiyon olamazsa 3-4-3’den değil, senin gibi daha Türkiye’ye yeni gelmiş topçular için “bir tık altı”, “o neden gelmiş ki ABD’de devam etsin”,” Mesut ile Pereira’ya takıldı” larla kaybedecek!
Tamam Fener yanlı konuşma ama ateşi de yakma. Cofie, Mesut’u kaç defa sertçe indirdi bir ona bakalım de mesela! Ama senin bir başka sıkıntın var. Hayırlara çıksın!

mail: yakup.borekcioglu@abcspor.com

twitter: @Yborekcioglu

Önceki İçerikOYUNCU DEĞİŞİKLİKLERİ
Sonraki İçerikAVRUPALI FENERBAHÇE

Son Haberler

LIV SERIES, İLK BOMBA GOLFE ATILDI

LIV Series, İlk Bomba Golfe Atıldı Geçtiğimiz sezon Avrupa’nın önde gelen futbol kulüpleri hem pastadan yeterli payı almadıkları, hem de...

BKY İLE 7 SORU 7 CEVAP

* Fenerbahçe bu kadar sene beklemeye alışkın değil ve kulüp tarihinde bir rekor. Yeni sezon, yeni kan; Jorge Jesus.. Tecrübeli td FB'nin şampiyonluk özlemini...

HAZIR MIYIZ?

2 tane ömür lazım derler; biri tecrübe elde etmek için, diğeri de edindiğin tecrübeyi kullanmak için. Ali Koç da bu gerçeği tüm samimiyetiyle itiraf etti...

SKOR TUTMA SİSTEMLERİ ADİL Mİ?

Birey veya takım sporu olsun profesyonel sporlarda, taraflardan kimin kazandığını tespit etmek için çok çeşitli skor tutma yöntemleri bulunmakta. Oyunların tarihinde hangisinin nasıl, neden...

BU SEZON 2.’YİZ, PEKİ SENEYE?

Ligin ikinci devresi başladığında kendi sahasında Adana Demirspor'a yenilmiş, yenilirken de dağılmış paramparça bir Fenerbahçe vardı sahada. Rakibe direnç gösteremeyen, hem fiziksel hem de...

Benzer Konular