https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FOOTBALL MANAGER OYUNUNDAN GERÇEK YEŞİL SAHALARA

Okunması Gerekenler

TAŞLAR OTURUNCA

Diyeceksiniz ki 1 adam bu kadar farkeder mi ? Olay sadece 1 adam değil ki. Arao'ya destek olarak Zayc devreye...

GOL ŞOV

Light dergiler vardır, genelde aylık çıkar. Siyaset, sanat, bilim vs gibi ciddi konulardan ziyade ilişkiler, aşk, burçlar, romantizm gibi...

S.O.S AMAN HOCAM

Hayatta karşına 2 yol çıkacak oğlun, sen daima az kullanılanı tercih et diye öğütlemiş filozof. Çok kullanılan yol istikrardı,...

TUNA OZKAYAFutbol ve bilgisayar oyunlarını sevenlerin vazgeçilmezlerindendir Football Manager oyunları..

İnsanların da en büyük zevkidir, en alt liglerdeki takımlardan birini alıp, yavaş yavaş, üstüne tuğlaları koya koya bir üste, ordan bir üste daha çıkabilmek ve kupada ilerleyebildiğin kadar ilerlemek…

Tuzlaspor bunu gerçek hayatta başararak, önce banliyöleriyle beraber 200.000 kişilik kendi semtine, sonra da tüm Türkiye’ye bir peri masalı yaşattı..

3.ligde mücadele eden, kadrosunda tanınan yıldız isimler olmayan ve semt olarak da köftesiyle tanınan Tuzla’ya, Tuzlaspor’u da ezberletti Zafer Yiğit ve talebeleri..

Önce ilk turda Darıca Gençlerbirliğini 3-1 ile geçtiler. İkinci turda rakip, komşu semtin takımı Kartalspordu ve o maçı da 2-0 kazanıp 3.tura yükseldiler. Herkese buraya kadarmış, karşılarında 30 Milyon Euro’luk, mutlak Avrupa Kupaları hedefiyle sezona başlayan Kasımpaşa var derken, onları da 3-1’lik skorla elediler. Spot ışıklarını üzerlerine çevirip, çoğunluk kim bu Tuzlaspor dese de, dudak büküp; Kupa maçlarında üst lig takımları konsatrasyon sorunu yaşar, tek maç eliminasyon sisteminde olur böyle şeyler 40 yılın başı yorumları da olmadı değil..

Gruplara kaldıklarında, tek maç eliminasyon sistemi bitti, 6 maç yapacaklar ve grupta 2 Süper Lig takımı var, çekirge 1 kez sıçrasa da sonunda boylarının ölçüsünü alacaklar diyordu çok bilmiş otoriteler!

Maçlara Gaziantep Belediye deplasmanı ile başladılar ve 3-2 kazanıp İstanbul’a döndüler.. İnsanlar nasıl yani diyemeden, sonraki maçta Süper Lig takımı Sivasspor’u 3-1 yendikten sonra, bir başka Gaziantep takımı ama bu kez Süper Lig’de oynayanı ile deplasmanda 2-2 berabere kalıp, Tuzla’da 2-1 yenmeyi başardılar.

Tuzla fırtınası tam gaz devam ediyordu ve Gaziantep Belediye’yi bir kez daha, bu kez 3-1’lik skorla geçerek, kupanın ilk 8 maçında dile kolay tam 7 galibiyet ve tek beraberlik aldılar.

Grup liderliğini garantileyip çıktıkları Sivas deplasmanında kaybettiler ama bu yenilgi sıralamadaki yerlerini değiştirmedi.

Kendi sahalarında oynadıkları R16 maçında PTT 1.Lig temsilcisi Manisaspor karşısında ise makine stop etti ve ister şansızlık, ister tecrübesizlik diyin,  3-1 yenilerek kupaya veda ettiler.

Bu skor bu sene kendi sahalarında aldıkları ilk mağlubiyetti ve peri masalını bitirmişti.. Bütün semt kaç haftadır son 8’e kalıp, orda seri başı olamayacakları için olası bir dört büyükler eşleşmesini bekliyordu ama olmadı!

Kısmet buraya kadarmış..

Peri masalı sonra erdi ama bizlere adeta Play Station’da alt liglerden bir takım alıp, kupada ilerleme ve 7 kez kazanma hazzını yaşattılar..

Başta başkan Ahmet Çabuk olmak üzere, tüm yönetim kurulu, teknik direktör Zafer Yiğit ve ekibi ile tüm futbolcu kardeşlerimizi kutluyoruz..Teşekkürler Tuzlaspor..

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

tuna.ozkaya@abcspor.com

Son Haberler

TAŞLAR OTURUNCA

Diyeceksiniz ki 1 adam bu kadar farkeder mi ? Olay sadece 1 adam değil ki. Arao'ya destek olarak Zayc devreye...

GOL ŞOV

Light dergiler vardır, genelde aylık çıkar. Siyaset, sanat, bilim vs gibi ciddi konulardan ziyade ilişkiler, aşk, burçlar, romantizm gibi boş işlerle içi doldurulmuştur, tahmin...

S.O.S AMAN HOCAM

Hayatta karşına 2 yol çıkacak oğlun, sen daima az kullanılanı tercih et diye öğütlemiş filozof. Çok kullanılan yol istikrardı, az kullanılan yol da risk...

O KADAR RİSKLİ Kİ

Ilk 11 açıklandığında belki bir çok kişinin hoşuna gitmiştir. Öyle ya çift santraforun arkasında üç ofansif adam Rossi, Lincoln, Emre. Sağ bekin Ferdi de...

TESTİ KIRILMADAN

Daha iyi şartlardaki bir işi veya iş teklifini beklemekteyken kendisine gelen teklife en azından boşta kalmam mantığıyla "gelirim ama şu kadar süre, sonra darılmaca-gücenmece...

Benzer Konular