https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

FORVET EKSİKLİĞİ

Okunması Gerekenler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim....

3 maçlık galibiyet serisini 4 maça çıkarmak ve uzun bir ara sonra liderlik keyfini yaşamak isteyen Galatasaray, deplasmanda Adana Demirspor’la karşılaştı.

Galatasaray bu sezon şimdiye kadar oynadığı maçlardan farklı olarak biraz daha kontrollü bir oyunla başladı maça. Galatasaray’ın bu sezon oynadığı maçlardan Trabzon haricinde belki de ligin en diri, dirençli takımlarından biri Demirspor. İlk yarıda iki takım da etkili ataklar yaptı.Galatasaray’da Kerem, Yunus, Mertens pozisyonlardan yararlanamazken, Demirspor’da da Onyekuru yakaladığı pozisyonlardan yararlanamadı. İlk yarı daha çok ortasaha oyunu olarak oynandı fakat Demirspor defanstan uzun toplarla Onyekuru ve Yusuf’u kaçırmaya Galatasaray ise daha çok Boey’i kanatta kaçırarak pozisyon bulmaya çalıştı. Mertens yine ilk yarının Galatasaray adına en etkilisiydi diyebiliriz. Demirspor’da ise N’diaye çok diri gözüktü.

İkinci yarı çok daha hareketli başladı. Galatasaray Mertens’le, Kerem’le, Yunus’la, Mata’yla yakalandığı pozisyonları değerlendiremedi.

İkinci yarıda 60’a kadar değişiklik yapmamak bence hataydı. Gomis’in aksadığını ben televizyondan gördüm fakat Okan hoca göremedi. Bu klasikleşmiş 60. dakika değişikliklerinden vazgeçilmeli belki de. Gomis’in yerine giren Mata oyunu daha da hareketlendirdi. Nitekim girdikten 3 dakika sonra Mertens’in ortasında vurduğu topu Demirspor defansı çizgiden çıkardı. 4 dakika sonra da Cezasahası önünde attığı ince bilek çalımı Stambouli’nin atılması ile sonuçlandı. 10 kişi kaldıktan sonra Okan hoca’dan daha fazla yüklenmesini, hemen değişiklik yapmasını beklerdim fakat o değişikliği Montella yaptı.

Demirspor 10 kişi kaldı kalmasına fakat oyunu çirkinleştirmedi. Bu nedenle Montella ve oyuncularını tebrik etmek gerekir. Galatasaray’ın baskısından kurtulduklarında ani ataklarla çıkıp sarı-kırmızılıları yakalamaya çalıştılar fakat başarılı olamadılar.

Son olarak Dubois yerine Aanholt’un girmesini beklerken Barış Alper’le değişmesine gerçekten bir anlam veremedim. Aanholt hem defansta çok daha iyi hem de ofansif anlamda iyi işler yaparken Barış’ın girmesi çok şaşırttı. Nitekim Barış oynadığı mevkide hiçbir varlık da gösteremedi. Sonuç olarak maç başladığı gibi 0-0 tamamlandı.

Galatasaray lider ayrılabileceği bir maçtan beraberlikle ayrılarak liderlik şansını sonraki haftaya bıraktı. Icardi’nin olmaması da bu beraberlikte bir etkendi. Olumlu taraftan bakarsak ligde oynadığı 5. maçtan da mağlup olmadan, puan alarak döndü.

Kerem ve Yunus için ayrı bir parantez açmalıyım. Haftalardır kötü oynamasına rağmen yabancı kontenjanının kısıtlamasıyla sahada olmak durumunda kalıyor bu iki oyuncu da. Özellikle Kerem gerçekten haftalardır dökülürken sahada kalması biraz Okan hocanın da risk almak istememesinden kaynaklanıyor. Kerem’i ya da Yunus’u kesmek için Berkan’ı ya da kaleci Okan’ı oynatması gerek. Bu sefer ilk aksilikte hemen linç başlar. Fakat Okan hocanın bu duruma bir çözüm bulması gerek.

Haftaya bir deplasmana daha çıkacak Galatasaray. Kayserspor deplasmanı. Bu senenin bir başka diri ekiplerinden Kayserispor karşısında bakalım nasıl bir maç izleyeceğiz?

Kalın sağlıcakla.

mail: cevat.dil@abcspor.com

twitter: @cevatdil

Önceki İçerikSENDEN BAŞKA KİMİM VAR BENİM!
Sonraki İçerikNAMÜSAİT 11

Son Haberler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben bir gözlemciyim diyor, hem de...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim. Taraftar olarak kendime geldim sadece....

BU KADAR

Ekonomi kitaplarında ne kadar terim varsa uygulamalı öğreniyoruz, hiper enflasyonu öğrendik, enflasyon içinde durgunluk manasına gelen stagflasyon kapıda, yakında onu da uygulamalı öğrenecek yurdum...

10 SENE DAHA BU İŞ OLMAZ

Çok yaşlı bir adamla genç bir kadın iş tutuyorlar, akıllara Züğürt Ağa filmindeki sahneyi de getirebilir, her neyse yaşlı adamın kalbi bu heyecanı kaldırmıyor...

Benzer Konular