https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GALATASARAY TAHA’YI GEÇEMEDİ

Okunması Gerekenler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim....

Galatasaray geçen yılın şampiyonu Trabzonspor ile Trabzon’da karşılaştı.

İlk yarı dengeli bir oyunla geçti. Trabzonspor eksikleri olmasına rağmen iyi bir onbirle sahaya çıktı. Galatasaray ise geçen haftaki kadrodan sadece Emre Akbaba- DriEs Mertens değişikliği ile sahadaydı.

İlk yarıda Mertens’in bir, Trezeguer’in bir pozisyonu haricinde maç ortasaha oyunu olarak devam etti. Galatasaray’da Nelsson, Boey, Torreira, Mertens ve biraz da Yunus göz dolduran oyuncular oldu ilk yarıda. Özellikle Mertens’in ileri uçtaki performansı haricinde defansa da yardımı çok önemli. 35 yaşında bir futbolcudan böyle bir performans çok önemli.

İlk yarıda Galatasaray Trabzon’un açıklarını iyi yakalamış ve o açıklara doğru oynadı fakat Seferoviç geçen haftalarda da olduğu gibi çok etkisiz kaldı. Kerem de aynı şekilde düşük performansla oynayınca pozisyın zenginliği yakalayamadı sarı-kırmızılılar.

Trabzonspor ise özellikle Trezeguet tarafından Galatasaray kalesine gelmeye çalıştı fakat Boey, Nelsson ve zaman zaman Oliviera ve Torreira’nın hatta bir kaç kez de Aanholt’un desteğiyle buna fırsat tanımadılar. Trabzonsporda ise ilk yarıda etkili olan isimler Marc Bartra, Trezeguet, biraz da Bardhi ve Eren Elmalı’yı sayabilirim.

İlk yarı iki takımın da dengeli oyunuyla 0-0 lık beraberlikle sonuçlandı.

İkinci yarıya Galatasaray aynı kadroyla, Trabzonspor ise 2 değişiklikle başladı.

Sarı-kırmızılı takım ikinci yarıda topu daha ayağında tutan daha çok oynayan takımdı. Fakat Seferoviç çok eksik kalması Galatasaray’ın pozisyon bulmasına engel oluyordu. 65’te Gomis oyuna girince Galatasaray daha da hareketlendi. Özellikle gelen tüm hava toplarını – birkaçı hariç- hepsini arkadaşlarına indirdi. Mertens’in verdiği akıl dolu pasta genç kaleci Taha’yı geçemedi. Son saniyedeki kafası da direği yalayıp geçti.

Torreira sakatlanıp oyundan çıktığında “Eyvah!” dedim ama yerine giren Berkan’ın oynadığı oyun tatmin ediciydi ki bir pozisyonda Kerem’i topla buluşturdu. Kerem de genç kaleci Taha’ya takıldı. İkinci yarı oynanan oyunla Galatasaray galibiyeti kaçırdı diyebiliriz. 65-70. dakikadan sonra oyundan düşen Trabzonspor kalesine daha çok yüklenen Galatasaray’da kanatlar çok etkili olamayınca yakalanan pozisyonlardan da yararlanamayınca maç 0-0’lık beraberlikle sonuçlandı.

Dördüncü maça geldik şimdiye kadar yazmadım ama artık yazma ihtiyacı hissediyorum. Kerem’in kafası çok karışık. Kafasını sahaya veremiyor. Yerine de bir alternatif olmadığı için sarı-kırmızılıların sol kanadı işlemiyor. Kerem’in bir an önce kafasını boşaltması lazım. Çünkü gerçekten yetenekli ve iyi bir oyuncu.

Galatasaray’ın önümüzdeki maça ben Gomis’le başlayacağını düşünüyorum. Seferoviç evet iyi bir oyuncu olabilir ama takıma alışamadı diye düşünüyorum. Takıma takviyeler yapılacağı söyleniyor fakat sezonun 5. maçı geldi ne zaman yapılacak çok merak ediyorum.

Son olarak Mertens’e ayrı bir parantez açmak gerek. Gerçekten kısa sürede takıma çok alıştı ve çok çalışıyor. İlerleyen yaşına rağmen sahada basmadık yer bırakmıyor. Takdire şayan bir futbolcu kendisi. Bu performansı ile sözleşmesi bir sene daha uzatılır diye düşünüyorum.

Haftaya sahasında Gaziantep FK’yı ağırlayacak Galatasaray. Sahasındaki bu sezon ilk galibiyetini alabilecek mi göreceğiz. Zira rakibi bu sezona çok iyi başladı.

Kalın sağlıcakla!

mail: cevat.dil@abcspor.com

twitter: @cevatdil

Önceki İçerikRUS RULETİNE DEVAM
Sonraki İçerikOYNA DEVAM

Son Haberler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben bir gözlemciyim diyor, hem de...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim. Taraftar olarak kendime geldim sadece....

BU KADAR

Ekonomi kitaplarında ne kadar terim varsa uygulamalı öğreniyoruz, hiper enflasyonu öğrendik, enflasyon içinde durgunluk manasına gelen stagflasyon kapıda, yakında onu da uygulamalı öğrenecek yurdum...

10 SENE DAHA BU İŞ OLMAZ

Çok yaşlı bir adamla genç bir kadın iş tutuyorlar, akıllara Züğürt Ağa filmindeki sahneyi de getirebilir, her neyse yaşlı adamın kalbi bu heyecanı kaldırmıyor...

Benzer Konular