https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GALATASARAY’A YAZIK

Okunması Gerekenler

LIV SERIES, İLK BOMBA GOLFE ATILDI

LIV Series, İlk Bomba Golfe Atıldı Geçtiğimiz sezon Avrupa’nın önde gelen futbol kulüpleri hem pastadan yeterli payı almadıkları, hem de...

BKY İLE 7 SORU 7 CEVAP

* Fenerbahçe bu kadar sene beklemeye alışkın değil ve kulüp tarihinde bir rekor. Yeni sezon, yeni kan; Jorge Jesus.....

HAZIR MIYIZ?

2 tane ömür lazım derler; biri tecrübe elde etmek için, diğeri de edindiğin tecrübeyi kullanmak için. Ali Koç da bu...

Derbi günü geldi çattı. Galatasaray ile Fenerbahçe 395. kez karşı karşıya geldi. Bu sefer randevunun adresi Fenerbahçe Ülker Stadyumuydu.

Fenerbahçe beklenildiği gibi maça üstün başladı. Galatasaray ise Camp Nou’daki maçın bir benzeri dizilişle çıktı Kadıköy’deki maça. İlk dakikadan itibaren Ev sahibi ekip topun kontrolünü aldı fakat pozisyon yaratmakta çok zorlandı. Çünkü Galatasaray çok iyi alan savunması yaptı. Aanholt’un biraz aksadığı ilk yarıda 26. dakikada Osayi Samuel çizgiden geriye çıkardığı topta Zajc topu ağlara gönderdi. Açıkçası ben golden sonra Galatasaray’dan bir reaksiyon bekliyordum fakat bir-iki saman alevi atak dışında Etkili olamadı Galatasaray. Birinde Kerem kendi ortasahadan aldığı topta çizgiden gitti topa çok kötü vurdu diğerinde de Babel 3 kişinin arasından çıktığı pozisyonda yine Kerem’in vurduğu topu Altay çıkardı.

Maç geçmiş yıllarda izlediğimiz derbilere göre çok sakin ve centilmen başladı. İki takımda sert müdahalelerden kaçındı. İlk yarı ortasaha mücadelesi ve iki takımında defanstan çıkarken yaptığı hazırlık paslarıyla geçti.

İkinci yarı ben açıkçası Galatasaray’da değişiklikler bekliyordum. Fakat Torrent aynı kadroyla devam etmeyi düşündü. İkinci yarı 65. dakikaya kadar Galatasaray Fenerbahçe’nin üstüne gitti. 68’de gelen 2. gole kadar hocanın oyuncu değiştirmemesi büyük hataydı. Fakat Torrent’in elindeki kadro da belli. Rakibin 2. golden sonra Pelkas gibi bir oyuncu alıyor. Senin kulübeden ise Arda Turan oyuna giriyor. Babel’e bu kadar sabretmek de Torrent’in hatalarından bir diğeriydi. Emre Kılınç daha bir hareket getirebilirdi oyuna.

2-0 dan sonra Galatasaray cılız birkaç atak dışında hiçbir varlık da gösteremedi. Fenerbahçe ise 2-0’ın verdiği rahatlıkla oyunu rolantiye aldı. Daha fazla süre vermesni beklediğim Arda Güler 10 dakika kadar sahada kalabildi.

Fenerbahçe bu skorla 6 sene sonra Kadıköy’deki galibiyet hasretini bitirdi. Galatasaray ise bu skorla 14. sıraya geriledi.

Galatasaray’ı sene başında menejerlere yem eden Cicaldau- Morutan ikilisini alan, evlat kontenjanından Arda’ya 8 milyon TL sözleşme veren, Halil gibi bir Halısaha topçusunu (şans eseri 10 milyon euro bonservis vermekten kurtulduk) takıma alan, emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim.

Torrent hoca da yanlışlarıyla doğrularıyla bana göre artık sezon sonunda Galatasaray’dan ayrılmalı. Sadece Terim’den sonra takımın başına geldi diye her maç ıslıklanan, sosyal medyadan küfredilen, aşağılanan bir adamın burada durması kendine yazık. Bırakıp dönsün memleketine.

Galatasaray’da sırf Terim gitti diye takımın yenilmesini bile isteyen sözde Galatasaraylılara da kına öneriyorum yakarlar.

Her zaman mottomdur. Aslolan Galatasaray. En kötü gün bugünse bugün de Galatasaray!

Kalın sağlıcakla.

mail: cevat.dil@abcspor.com

twitter: @cevatdil

Önceki İçerikHAYIRLI BİR BAŞLANGIÇ
Sonraki İçerikKADIKÖY RİTÜELİ

Son Haberler

LIV SERIES, İLK BOMBA GOLFE ATILDI

LIV Series, İlk Bomba Golfe Atıldı Geçtiğimiz sezon Avrupa’nın önde gelen futbol kulüpleri hem pastadan yeterli payı almadıkları, hem de...

BKY İLE 7 SORU 7 CEVAP

* Fenerbahçe bu kadar sene beklemeye alışkın değil ve kulüp tarihinde bir rekor. Yeni sezon, yeni kan; Jorge Jesus.. Tecrübeli td FB'nin şampiyonluk özlemini...

HAZIR MIYIZ?

2 tane ömür lazım derler; biri tecrübe elde etmek için, diğeri de edindiğin tecrübeyi kullanmak için. Ali Koç da bu gerçeği tüm samimiyetiyle itiraf etti...

SKOR TUTMA SİSTEMLERİ ADİL Mİ?

Birey veya takım sporu olsun profesyonel sporlarda, taraflardan kimin kazandığını tespit etmek için çok çeşitli skor tutma yöntemleri bulunmakta. Oyunların tarihinde hangisinin nasıl, neden...

BU SEZON 2.’YİZ, PEKİ SENEYE?

Ligin ikinci devresi başladığında kendi sahasında Adana Demirspor'a yenilmiş, yenilirken de dağılmış paramparça bir Fenerbahçe vardı sahada. Rakibe direnç gösteremeyen, hem fiziksel hem de...

Benzer Konular