https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

GALİBİYET GÜZEL

Okunması Gerekenler

SÖKE SÖKE

Biz bu filmi çok gördük. Gördük ama çok sıkıldık artık. Yorulduk, yıprandık, gerildik. Kolay değil bunu kaldırmak. Bizim için...

YANLIŞ START DOĞRU FİNİŞ

Bir şeyi 6 yaşındaki çocuğa anlatamıyorsanız siz de anlamamışsınız demektir diyor Einstein, Jesus koca Türkiye'ye anlatamadı 3'lü defansın gerekliğini...

TAKİBE DEVAM

Fenerbahçe maça çıkarken yine saha dışı bir çok konuyu hafta arası geride bırakmak zorunda kaldı. Taraftara 6222'den gelen tebligatlar...

Kınadığını yaşamadan ölmezsin şeklinde ifade edilen bir motto var, bu bildiğin Karma, sen kınarsın ama kınadığın şey gelir seni de bulur. Enflasyon ve yağ kuyruğu nasıl geri döndüyse Ali Koç’un Aziz Yıldırım’ı kınamak için söylediği ne varsa aynısı başına geldi. Bütün hafta santrfor konuşuldu, transferin bitmesine bir kaç gün kala Batsuhayi geldi.

Fenerbahçe taraftarı Ali Koç şampiyon yapamadı bizi falan diye hayıflanıyor, Ali Koç 4 yılda neredeyse 2 sene Fenerbahçe’yi hocasız bırakmış, taraftar yatsın kalksın şükretsin küme düşürmedi diye..

Allah’ın sopası yok diye de tabir edebileceğimiz Karma felsefesinden benim de payıma düşen var, bundan sonra Fenerbahçe’ye büyük hoca gelsin, dünya çapında kulüp çalıştırmış olsun falanmış, filanmış. Yok arkadaş. Bundan sonra yok.. Guardiola da gelmesin, Klopp da gelmesin. Al işte onu dedik, bunu dedik al sana 3’lü savunma.

Kadro açıklandı her zaman olduğu gibi Zajc varsa Crespo yok, Crespo varsa Zajc yok ama ne farkı olduğunu anlayamadığımız Arao demirbaş. Bugün belki fena oynamadı ama Zajc daha başka bir şey..

Bugün Gustavo takıma dönmüş, Ferdi sağ bekti çünkü Alioski sol bek başladı, ilk kez ilk 11’deydi.

Emre Mor yerine İrfancan’ı tercih etmiş Jesus, ikisi de berbattı geçen hafta, Joshua King ilk 11’deydi, Pedro 11’deydi..

Jesus’un bir sürprizi kalmadı bence. 3’lü oynayacak, önüne Arao’yu dikecek, çift forvet oynayacak. Gerçi bugün Arao iki stoperin arkasına girmedi ama bence deplasmanda onu oraya sokacak. Defans hattını yarı sahanın orta sahasına kadar çıkaracak ve offside taktiği uygulayacak, önde de deli gibi pres yapacak. Rakibi çıkartmazsa bir şekilde golü bulacak ve maçı kazanacak. Rakip çıkmayı başarırsa işler karışır çünkü kusursuz offside taktiği diye bir şey yoktur..

İlk yarıda aynen bunu yapmaya çalıştı Fenerbahçe. İki kenardan, özellikle de Ferdi tarafından ataklar geliştirdi ilk yarıda ama ilk isabetli şutu 30.dakikada Crespo vurdu, gole kadar bir tane de yine Crespo’nun isabetli vuramadığı pozisyon var, başka da yoktu.

Fenerbahçe bugün neyi iyi yaptı, ön libero orijinli iki oyuncuyla orta sahayı iyi parselledi, rakibi çıkartmadı, önde iyi pres yaptı, rakibi hataya zorladı ve böyle bir pozisyonda kapılan topla da Joao Pedro’nun ayadan golü buldu ve devreye önde girdi..

İkinci 45 dakika Kayserispor’dan biraz kıpırdanma bekledik ama Fenerbahçe presini kırmakta zorlandılar ve yine orta sahada prese takılan bir top kaybından kaynaklanan pozisyonda Joshua King’in ayağından ikiyi yediler. Çağdaş Atan’ın beklemediği bir goldü bu, son kozlarını sahaya sürdü ama bir pozisyon bulabildi, onda da geçen haftanın cezalısı Altay çok başarılıydı..

Joshua King’in golü maçın skorunu tayin eden gol oldu. Bir de Ferdi’nin direğe takıldığı bir pozisyon var, başka da önemli bir şey olmadı..

Fenerbahçe bugün kazandı, yaptığı pres ve istekli oyuncuyla kazandı. Arao ve Crespo’nun orta sahayı iyi parsellemesi bence altı çizilmesi gereken bir fark oldu. Jesus umarım her maç bu şekilde oynar. Arao bence en iyi maçını oynadı geldiğinden bu yana ama Crespo ile yan yana oynayıp da kötü oynamak ne mümkün, 2 kişilik koşuyor, her yere basıyor, yetmiyor bir de gol atmaya uğraşıyor.

Bir diğer not Jesus oyuncu değişiklikleri konusunda çok acele etmedi, mümkün mertebe oyuncuların sahada daha uzun kalmalarını istedi sanki. Aşırı rotasyon sorununu birilerini gözden çıkararak çözmesi gerektiğinin farkında mı acaba?

Bugün Zajc ve Emre Mor hiç süre almadı. İrfancan da Fenerbahçe’nin en kötüsüydü. Haftaya Emre Mor mu, İrfan mı süre alacak merak ediyorum açıkçası. Birini as olarak oynatacak gibi geldi..

Joshua King bugün golünü attı, çok iş yapacak gibi duruyor ama o bile yedek kalacak gibi duruyor. Batsuhayi banko oynar, Pedro ile forma rekabetine girecek gibi duruyor ama Pedro’yu ben önde görüyorum. Pedro merkez santrfor değil, sırtı dönük oynayabilse de topu önünde istiyor, bir forvet arkası zaten. Bitiriciliği de yüksek bir oyuncu, bugün de çok klas bitirdi zaten, bence daha önde bir oyuncu..

Batsuhayi ile ilgili fikrimi yazdım, Jesus’un sistemine uygun bir oyuncu, bitiriciliği sıkıntılı ama ligin en iyi santrforu bence..

Fenerbahçe topa sahip oluyor, istekli oynuyor ama top 3.bölgeye çok az geliyor. Top ikinci bölgede çok oyalanıyor, Jesus’un bu konuya bir çözüm üretmesi lazım.

Bugün ihtiyaç olan bir 3 puan aldı Fenerbahçe, çok beğendiğimi söyleyemem, takım aşırı kalabalık, bir sonraki maçta sahaya kimler çıkar ve nasıl oynarlar, ne sonuç alınır hala bir fikrim yok ama galibiyet güzel.

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Önceki İçerikFENERBAHÇE KONYA’DA KAYIP
Sonraki İçerikBASKI

Son Haberler

SÖKE SÖKE

Biz bu filmi çok gördük. Gördük ama çok sıkıldık artık. Yorulduk, yıprandık, gerildik. Kolay değil bunu kaldırmak. Bizim için...

YANLIŞ START DOĞRU FİNİŞ

Bir şeyi 6 yaşındaki çocuğa anlatamıyorsanız siz de anlamamışsınız demektir diyor Einstein, Jesus koca Türkiye'ye anlatamadı 3'lü defansın gerekliğini ve UEFA'dan da yine bu...

TAKİBE DEVAM

Fenerbahçe maça çıkarken yine saha dışı bir çok konuyu hafta arası geride bırakmak zorunda kaldı. Taraftara 6222'den gelen tebligatlar ve Kayseri'ye Fenerbahçe'li taraftarların gelememesi...

UMUT UMUT UMUT, MASAL MASAL MASAL

Türkler balık hafızalıdır önermesi balıklara da hakarettir, Türklere de. O malum süre balıklar için 5 saniye olmadığı gibi bu kadar sık gündemin değiştiği bir...

ESAS BUNDAN SONRASI

Zorlandık maça konsantre olmaya. Çok kötü günler geçirdik deprem sonrası. Herkes elinden gelen desteği verdi, yardımlaşma konusunda bugün taraftar da güzel görüntüler oluşturdu ama...

Benzer Konular