GEÇMİŞ OLA BEYLER

Aslında tribünlerin tam sesini ya da içimden geçenleri “sansürsüz olarak” yazsam, ham montajla TAM DA CUK OTURUR bu geceki 90 dakikanın sonuna..Bitime 8 hafta kalmış, şampiyonluk kaf dağının ardında kalmış, ÖZBEK Tesellisi lig 2.liğini kovalıyoruz. NE ACI..!

Dün gece beklenilen ve beklenilmeyen şeyler oldu aslında. Mesela sadece “YÖNETİM İSTİFA” diye bağırmaya ayarlanmış bir avuç seyirci ki, bu beklenileni… Beklenilmeyeni ise rakip ADANASPOR olunca bizim Tudor’un cesur oyun planı; gülmeyin hemen TOLGA ve DE JONG yedek. Bir başka hissedileni ise WESLEY’nin yedek kalması diyelim. Yıllar önce alışverişte kaybettiğimiz, ama 2 hafta önce bulduğumuz CAVANDA oğlumuz da, G.SARAY’ın özeti..

Ben bu gece için özellikle LINNES, GARRY RODRIGUEZ ve AHMET ÇALIK’a tam not verdim. Üçü de inanılmaz iyi oynadı gerçekten. SELÇUK’u kart sınırı sebebiyle 4-0’da oyundan almak akıllıcaydı. JOSUE yine tutuk, EREN ise bal yapmayan arı gibiydi.

Haftaya, bu sene bizi 2 defa yenen BAŞAKŞEHİR ve akabinde FENERBAHÇE maçı..Bu iki 90 dakika açıkçası herşeyi belli edecek. Gelecek bir lig 2.liği ve Şampiyonlar ligi katılım ön rezervasyonu, tepkileri biraz hafifletebilir ama ahhh şu bedavaya kaçan şampiyonluk, herkesin yüreğini dağlar gerçekten…

Bu akşamki maçı izlerken, 13 yıllık Digitürk aboneliğimi sene sonu itibarıyla sonlandırma kararımın (digitürk ve şirketle bir ilgisi yok), ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anladım. Sözüm ona, züğürt tesellisi, Avrupa’nın 5.büyük ligiyiz diyoruz, ama oynanan futbolun kalitesi açıkçası tam anlamıyla REZALET..! Geride bıraktığımız 26 koca haftada, kimse çıkıp da bana 5 tane maç sayamaz ki…En önemlisi bu bence…

Neyse çenemiz düştü yine, kalın sağlıcakla diyelim…

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz