GELELİM DERBİ MAÇINA…

Gelelim derbi maçına…

Hep söylerim; Türkiye ligi Fenerbahçe – Galatasaray maçları üzerine kurulmuştur. Bunu diğer takımları hor görmek adına söylemiyorum.. Büyüklük falan da değil.. Konu basit. Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul. İstanbul’un iki yakasının derbisi de Fenerbahçe – Galatasaray derbisi.. Kıtaların çarpışması desek biraz daha havalı biraz daha abartılı olur ama yakışır.. O yüzden bu haftasonu önemlidir.

 

Derbinin kokusu da bugünlerde başlar .. İşte Rıdvan demiş ki “Fener yenilirse Aykut’un final maçı olur”.. İki haftadır hasta olan Aziz başkan bile başladı konuşmaya.. Galatasaray cephesi daha geçen maçın sonundan demeçler başladı.. Muhteşem golü ile takımını galip getiren Sinan Gümüş “Fenerbahçe maçını kazanmak istiyoruz” dedi. Fatih hoca çok önceden hazırlamış bu maça takımı. Hazır bu kadar takımı iyiyken, Aykut  depresyonda ve ne yapacağı belli iken, kara talihi kırmak istiyor.. Doğal.. Beni ilgilendiren Fenerbahçe tarafı.. Peki bu tarafta durum ne.. Acaba futbol bu mu, ben oğluma Fenerbahçe’yi bu futbol ile mi sevdireceğim diye endişelendiğim bir maç oldu.

 

Aykut hocam hala depresyonda..

Yurtdışında olmama rağmen maçı izledim, ilk 35 dk içim karardı.

Malatyaspor kalecisi var mı diye bayağı düşündüm..

Bu takım ne zaman defanstan adam alıp forvet koyacak dedim.

Aykut hoca gibi bir eski golcü, Fernandao’ya nasıl golcü der.

Kendine benzeyen Soldado’yu neden oynatmaz?

Hala bir hucum kombinasyonu yok takımın..

 

 

Fenerbahçe’nin golü attığı 34. dakika sonrasında  5 arkadaşım bana mesaj attı, hoop defans oyunumuz başladı, sen artık bakma.. Gol olursa haber veririz .. Öyle de oldu…

 

Şimdi buraya kadar durum bu da. Bu takım her zaman hem de kimleri oynatarak hiç yenilmedi. İnancım gene, Aykut’a rağmen, yenilmeyecektir. Çünkü 12 numara o derbinin kıymetini bilir. Hani sınava girerken okumalı pirinç verilir, dışarıdan dualar okunur gibi gider maça.. Doldurur stadını.. Çünkü derdi kafa tutmaktır, Fenerbahçe duruşunu göstermese de takım ve koç, arkadaki abi gibi homurdanarak oynatır onları.. Akıllarına tezarahütleri ile  Lefter ruhunu  hatırladır futbolculara. Lefter bu forma için “Ben Fenerbahçe formasını her zaman ‘Tanrı uzun ömürler versin’ aşkı ve anlayışı içinde giydim.” dedi, gösterin bize Lefter ruhunu der. Bu duruşla hatırlatır rakibine “biraz akıllı ol, çocuk ürkek ama bizimdir” der. Terim’de Metin Oktay saygısı arar, bulamaz ama hatırlatır. Maçta Hasan Şaş’ı delirtir, Fatih hocaya kebap hatırlatılır, Aykut hocayı yüreklendirilir. Bir eğlencedir devam eder.. Türkiye ligi bu maç için vardır, çünkü Galatasaray Fenerbahçe’siz bir hiçtir, Fenerbahçe de Galatasaraysız bir hiç!

 

Aykut tarafından uyuzlaştırılsa da Fatih hoca izin vermez derbinin kötü olmasına.. İzlenilir.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: [email protected]

twitter: @Yborekcioglu