AKTİF YAZARLAR DERYA ATILGAN

GOAL (GOL) 1-2-3.. SPOR, AŞK, PERİ MASALI VE GERÇEKLER !!!

DERYA ATILGANÇok küçük yaşlarda ailesiyle birlikte Meksika’dan Amerika’ya göç eden Santiago Munez ve  Los Angeles’da mahalle arasında adı duyulmamış takımlarda oynarken, eski Newcastle futbolcusu ve yetenek avcısı Glen Foy tarafından keşfedilince peri masalına dönen hayatı..

2005 yılındaki ilk filmde, birçok ünlü takım ve gerçek oyuncular rol alırken, o kadar ilgi çekmişti ki, filmin 2 ve 3.leri de çevrilmişti.

Gol serisinde başrolde Santiago Munez rolünde Kuno Becker oynarken, serinin ilk filminin direktörü Danny Cannon, ikincisinin Jaume Collet -Serra, üçüncüsünde ise Andy Morahan..

İlk filmde yokluktan bir anda kendisi Premier Ligin köklü ekiplerinden Newcastle’da bulan Meksikalı oyuncunun peri masalı hikayesi, 2.sinde Real Madrid’e transfer olup, ordaki şaşalı, bütün spot ışıklarının üstünde olduğu hayatı ele alınır.

Serinin son filminde ise Dünya Kupası öncesi, hayaller ve o imrenilecek hayatın, aslında birçok engebellerle dolu ve iceberg’in bir de görünmeyen yüzü olduğundan dem vurulur.

Futbol hatta tüm sporseverlerin seyretmesi gereken bir seri ama sporla alakası olmayanların da sıkılmadan seyrebileceklerini düşündüğüm bir üçleme..

AMA yine de kendi görüşümü eklemeden yazıyı bitirmiş olmayayım..

Serinin ilk 2 filmi o kadar zevkli,güzel ve çıta o kadar yükseliyor ki, son film aynı tadı izleyenlere yakalatamıyor gibi..

[email protected]