https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

HOŞGELDİN SKRTEL DAYI

Okunması Gerekenler

SENDEN BAŞKA KİMİM VAR BENİM!

SENDEN BAŞKA KİMİM VAR BENİM! İngilizler, futbol taraftarlığını hayatı Cumartesi ve Pazar yaşayıp kalan beş gün de hafta sonu gelsin...

SÜRKLASE

O nasıl bir baskıydı öyle? Nasıl bir pres ? Ön alanda rakibe nefes aldırmayan oyuncular. Valencia, Crespo, Arao, Rossi...

HER DAKİKASI 0-0 GİBİ

Farklı olduğun için seni sevdim derler, neden sen de diğerleri gibi değilsin diye bitirirler, karı milleti işte, anlamak zor. Jesus...

brunoParaya ihtiyacınız olduğunda size dirsek çeviren, paraya ihtiyacınız olmadığı zamanda ise gün aşırı sizi telefonla taciz eden ve sadece annenizi soran, babanızı hiç sormayan, hesap işletim ücreti adı altında, sizden habersiz hesabınızdan türlü türlü kesintileryapan modern yaşamın legal tefecileri, hiç şüphesiz memlekette altın çağlarını yaşamaktalar ve her gün portföylerine yeni bir kalem daha eklemekle meşguller.

Yaz geldi, tatil kredisi dönemi başladığını duydum. Tatil kredisi diye kredi mi olur? Olursa da Türkiye’de olur!

Abası yok örtünmeye, ipek yamamış g*tüne hesabı..

skertel 2Para dediğin meret bazen az, bazen çok çoğumuz için. Bütçe dar olduğunda bazı harcamalardan tasarruf edilir, Tabii ki lüks harcamalar en başta. Öncelikli olan temel ihtiyaçlardır her zaman.

UEFA sopası FFP değneği sırtında ve 8,5 milyona takımın yıldızını sattın, 8,5 milyondan fazla da bonservis harcaması yapamazsın diyor UEFA, bir stoper, bir sol bek ve bir ofansif oyuncuya daha ihtiyacın var ve gidip 32 yaşındaki bir stopere 5M Euro bonservis ödüyorsun.

Buna taht-ı revanla çeşmeye gitmek denir.

Hele bir de bu transfer yüzünden de 23 yaşında, gelecek vaadeden Hakim Ziyech’ten vazgeçmek zorunda kalıyorsan buna da ahmaklık denir!

Skretel’in bonservis ücretinin ne olduğu, bu transfer değerlendirmesinde çok önemli. 4-5 milyonlardan bahsediliyor, rakam buysa yazık. Skretel bu kadar para etmez demek değil bu; kredi kartının asgarisini yatıran adamın tatil kredisi peşinde koşması gibi bir şey bu..

Bonservis ücreti ödenmeden transfer edildi diyenler de var ki; o iddia doğruysa direkt transfer başarısıdır.

Neyse, safa gelmiş hoş gelmiş. Nasıl bir oyuncu peki?

Bu kardeşimizin ismi Şikörtıl diye okunuyormuş, bir de Noyştader geldi, ciddi bir telaffuz krizi kapıda, telaffuz özürlü Ziya Şengülyandı..

Bir başlayacak Fenerbahçe analizine Ziya Kaptan:

-Nostader, Nöşdater, Nöşatel… Şikorter, Şiröder, Şikörtel, Sikretel, Sikertel, Skertir  derken; hoop Rtük kanalı kapattı bile.

skertel 3Ama harbiden de yapar da. Acayip serttir..

Skretel sağlam diye tabir edilen, taraftara güven veren, sert ve istikrarlı bir stoper.

Sinirli bir arkadaş Skretel, epey de dayıdır ve her takıma bir dayı lazımdır ve karta da çok yakındır.

Adam adama markaj ve hava topu üstünlüğünü söylemeye dahi gerek yok, Kjaer’le birlikte havadan kolay kolay rakiplere geçit vermeyeceklerdir.

Kalitesi ile ilgili ileri-geri konuşanlar olacaktır ama nihayetinde Premier League stoperidir ve Liverpool’da bu yıl 22 maç oynamıştır.

Şut ve pas ortalaması ile Kjaer’den çok daha üstün bir silahtır ama ikili mücadele kazanma oranı Kjaer’in 59 puanına karşın yüzde 57’dir ve ortalama pas uzunluğu da 20 metredir. Kjaer 23 metre ortalama pas tercihleriyle, uzun pas atıyor diye transfer edilmişti hatırlarsanız..

Maç başına 5 kez gol girişiminde bulunuyor, bu da aşağı yukarı Kjaer’le aynı, maç başına 10 önemli atak kesiyor ve bu rakam çok iyi, çünkü Kjaer 8 ortalama ile oynuyor. Skretel de tıpkı Kjaer gibi maç başına ortalama 1 hata ile oynuyor ki; İngiliz sporseverlerce Skretel’in en büyük defosu bu deniyor. Maç içinde konsantrasyon kaybı yaşama ihtimali yüksek bir oyuncu.

Açık konuşayım,iyi adam, sağlam adam ama Fenerbahçe’ye level atlatmaz. Josef’in yanına Topal koymak misali Kjaer’in yanına bir Kjaer daha koymuş oluyor Fenerbahçe..

Fenerbahçe’nin ihtiyacı olansa bir Uche veya bir Yobo. İkisi de Nijerya’lıydı ne tesadüf ?

Skretel Premier League’in hem ağır stoperlerinden biri hem de ayağına Kjaer’den daha hakim bir oyuncu da değil üstelik..

3-5-2 falan, imkansız yani..

Sezon içi gol ortalaması da 2 olan bir oyuncu.

Liverpool forması altında 242 maça çıkıp, 17 gol atmış, 7 de kendi kalesine 🙂

Edu Dracena’yı ara ara yâdederiz demektir bu..

Fenerbahçe şu ana kadar gönderdiklerinin bir kaç gömlek üstünü transfer etti.

Van Der Wiel > Eski sağ bek

Neustadter > Kadlec

Skretel > Bruno Alves

skertel 1Şaka-maka taş gibi takım oluyoruz çıtır paralara, Ziyech ve Caner’den daha iyi bir bek alınırsa, iskelet de tamamdır.

Nani’nin yolu açık olsun, sanıyorum bonservisinden gelen para ile de doğma büyüme bir 10 numara tercih edilecek. Taraftar Ziyech için çıldırıyor..

Skretel gerçekten bonservissiz transfer edildiyse, Hakim için de para arttı demektir.

Ben olsam Hakim’i alırım, Hakim’e param yetmezse de Nani’den artan parayla Pereira’nın tazminatını ödeyip, Skretel edelim gitsin derim Portekiz Çobanı’ı..

– Fenerbahçe’ye defans oynattığımı iddia eden futboldan anlamıyor demiş Pereira Hazretleri, Pehhh !!

Hücum oynatmak istediğini zaten biliyoruz ama kusura bakma; Topal ve Souza ile etkin hücum yapılamayacağını göremeyen hoca da futbol cahilidir.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: bruno.monte@abcspor.com

twitter: @BrunoMonte1907

Son Haberler

SENDEN BAŞKA KİMİM VAR BENİM!

SENDEN BAŞKA KİMİM VAR BENİM! İngilizler, futbol taraftarlığını hayatı Cumartesi ve Pazar yaşayıp kalan beş gün de hafta sonu gelsin...

SÜRKLASE

O nasıl bir baskıydı öyle? Nasıl bir pres ? Ön alanda rakibe nefes aldırmayan oyuncular. Valencia, Crespo, Arao, Rossi hepsi piranha gibiydi. Doymak ta...

HER DAKİKASI 0-0 GİBİ

Farklı olduğun için seni sevdim derler, neden sen de diğerleri gibi değilsin diye bitirirler, karı milleti işte, anlamak zor. Jesus taraftarın seçimi değildi, Ali Koç...

ÇOK ÖNEMLİ GALİBİYET

Galatasaray sahasında ligde gol dahi yememiş, ligin flaş ekibi Konyaspor ile karşı karşıya geldi. Okan hoca kazanan takım bozulmaz geleneğiyle geçen haftaki kadroda değişiklik yapmadan...

GALATASARAY KÜKREMEYE BAŞLADI

İç sahadaki muhteşem geri dönüş maçından sonra Galatasaray deplasmanda Kasımpaşa’ya konuk oldu. Galatasaray bu maça yeni transferlerinden Icardi ve Mata kadroda değildi. Jensen, Yusuf...

Benzer Konular