https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

KADIKÖY ÖNCESİ MORAL

Okunması Gerekenler

LIV SERIES, İLK BOMBA GOLFE ATILDI

LIV Series, İlk Bomba Golfe Atıldı Geçtiğimiz sezon Avrupa’nın önde gelen futbol kulüpleri hem pastadan yeterli payı almadıkları, hem de...

BKY İLE 7 SORU 7 CEVAP

* Fenerbahçe bu kadar sene beklemeye alışkın değil ve kulüp tarihinde bir rekor. Yeni sezon, yeni kan; Jorge Jesus.....

HAZIR MIYIZ?

2 tane ömür lazım derler; biri tecrübe elde etmek için, diğeri de edindiğin tecrübeyi kullanmak için. Ali Koç da bu...

Haftaiçinde yaşanan yönetimsel sıkıntılardan kurtulmak isteyen Galatasaray, Kadıköy derbisi öncesinde Fatih Karagümrük’le Nef stadyumunda karşılaştı.

aça çok hızlı başlayan Galatasaray dakikalar daha 3’ü gösterirken Kerem’e cezasahasında yapılan müdahaleye hakem penaltı noktasını gösterdi. Penaltıyı Galatasaray’ın golcüsü Gomis gole çevirdi. Golden sonra da baskısını sürdüren Galatasaray, Babel kendi getirdiği topta Cicaldau ile verkaç yapıp bu sene takımı adına ligdeki 2. golünü kaydetti. 2-0’dan sonra Galatasaray oyunun kontrolünü elden bırakmadı. Solda Kerem’le sağda Babel’le ataklarını sürdürdü. 32’de Kerem sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldı. Bu dakikadan sonra oyun biraz daha dengelendi.

Karagümrük’te ilk yarıda Emre Mor ve Jimmy Durmaz çalışkan bir görüntü çizdi.Galatasaray’da ise Taylan, oyundan çıkana kadar Kerem Galatasaray’ın en etkili isimleriydi.

İlk yarıda Berkan çok top ezdi. Ömer Bayram ise sadece ona verilen görevi yaptı. Cicaldau ise ondan bekleneni maçın ilk yarısında yine veremedi.

İkinci yarıya Galatasaray daha sakin başladı. Takımda 2 senedir o kadar kondisyon eksikliği hissediliyor ki Torrent geldiğinden beri en büyük problemi kondisyon. Takım özellikle skoru da yakalarsa hemen rolantiye alıyor oyunu. Karagümrük ise 2 oyuncu değişikliği ile oyına başladı. Özellikle Karamoh konuk ekibin oyununa bir hareket getirdi. Galatasaray’da ise Torrent’in müdahalesi (bana göre geç kalındı) 64’te Cicaldau-Barış ve Taylan-Pulgar oldu. Pulgar’ın kumaşı iyi fakat 4 aylık sürede Galatasaray’a bir fayda sağlayabileceğini düşünmüyorum.

İkinci yarıda Gomis’le 2, Berkan’la 1 pozisyondan yararlanamadı Galatasaray. Konuk ekip ise 75’te yakaladığı penaltıyı değerlendiremedi. Muslera gole geçit vermedi. Sonrasında cılız Karagümrük atakları oldu fakat tehlike arz etmedi. Böylelikle Galatasaray oyunu maçın başında bulduğu gollerle 2-0 kazanarak derbi öncesi moral buldu.

Galatasaray’da maçın en iyisi bana göre oyundan çıkana kadar Taylan’dı. Gomis eski günlerini andıran bir oyun sergiledi fakat o hız ve güç tabiki yok. Babel tam bu tip maçların oyuncusu. Berkan ikinci yarı daha etkiliydi fakat çok koşma özelliği olmasa bence Galatasaray’ın onbirinde oynayacak bir oyun sergilemiyor. Ömer Bayram verilen görevi yerine getirdi. Bir-iki kez gaza gelip topla çıkışlar yaptı fakat beceremediğini anlayınca o da durdu. Emre Kılınç top rakipteyken iyi ama top bizdeyken kayıp. Defans ikilisi yine çok iyiydi. Çok da iş düşmedi zaten. Aanholt da her geçen gün performansının üstüne koyuyor.

Galatasaray kalan maçlarını kazanıp sezonu bitirebildiği en üst noktada bitirmeli. Bu sezon kayıp sezon olarak yazılmalı. Umarım gelecek yönetim mevcut yönetimin en başta yaptığı hatayı, Terim’i tekrar getirmez. Gelecek seneler de kayıp olarak hanemize yazılmaz. Zaten yeni çıkan kanuna göre artık başkan olacak insanların sorumlulukları da çok artıyor. Bakalım seçimlerden ne çıkacak?

Bu arada kendimi bildim bileli ilk kez bir Kadıköy deplasmanı öncesi hiç heyecan hissetmiyorum. Emeği geçenlere de teşekkür (!) ederim.

Kalın sağlıcakla

mail: cevat.dil@abcspor.com

twitter: @cevatdil

Önceki İçerikBÜYÜK TAKIM GİBİ
Sonraki İçerikHAYIRLI BİR BAŞLANGIÇ

Son Haberler

LIV SERIES, İLK BOMBA GOLFE ATILDI

LIV Series, İlk Bomba Golfe Atıldı Geçtiğimiz sezon Avrupa’nın önde gelen futbol kulüpleri hem pastadan yeterli payı almadıkları, hem de...

BKY İLE 7 SORU 7 CEVAP

* Fenerbahçe bu kadar sene beklemeye alışkın değil ve kulüp tarihinde bir rekor. Yeni sezon, yeni kan; Jorge Jesus.. Tecrübeli td FB'nin şampiyonluk özlemini...

HAZIR MIYIZ?

2 tane ömür lazım derler; biri tecrübe elde etmek için, diğeri de edindiğin tecrübeyi kullanmak için. Ali Koç da bu gerçeği tüm samimiyetiyle itiraf etti...

SKOR TUTMA SİSTEMLERİ ADİL Mİ?

Birey veya takım sporu olsun profesyonel sporlarda, taraflardan kimin kazandığını tespit etmek için çok çeşitli skor tutma yöntemleri bulunmakta. Oyunların tarihinde hangisinin nasıl, neden...

BU SEZON 2.’YİZ, PEKİ SENEYE?

Ligin ikinci devresi başladığında kendi sahasında Adana Demirspor'a yenilmiş, yenilirken de dağılmış paramparça bir Fenerbahçe vardı sahada. Rakibe direnç gösteremeyen, hem fiziksel hem de...

Benzer Konular