KARMAŞIK
İnişler, çıkışlar, üzüntü, sevinç, iyi, kötü …
Uzar gider.. Hani zor oyunu bozar derler ya işte öyle bir Alba Berlin’di.
İki zıt karakterli oyun yapısına sahip coach’un çarpışmasıydı.

Fenerbahçe Beko öyle bir giriş yaptı ki geceye, akan oyunda ard arda gözümüzün pasını silen ,geçmiş senelerden pasajlar sunan bir takım izledik. Hem savunma işini iyi yaparken hem de paylaşılan hücumlardan çıkan sayılar,coşkuyu da salona yaydı. İkinci çeyrekle beraber sayı farkının da getirdiği rahatlıkla doğal olarak başlayan rotasyon ise bir anda karmakarışık işlerin başlangıcına yol açtı.

Önce gecenin en değerli oyuncusu Kostas Sloukas’ın üç pozisyon üst üste karanlığa attığı paslar takımın ritmini bozarken,hücumda gerek el üzerinden zorlama atışlar ve yapılan çok kolay top kayıpları Alba Berlin’i yeniden oyuna dahil etti.

Aito Reneses’in öğrencilerinin saha içi özgürlüklerini sınır tanımadan kullandıkları,normal sürede kalan üç çeyrekte ise hataların bariz yaşandığı bölümler izledik. Kolay top kayıpları hücumun ritmini bozarken,savunmada da kolay geçilen ev sahibi skorda hem yakalandı hem de salonun da adeta gazının alınmasına yol açtı.

Dördüncü çeyreğin ikinci bölümüne kadar devam eden bu duruma Gigi’nin iki kez verdiği reaksiyon yeterli olmadı taa ki Williams’ın çaldığı top sonrası smaçla bitirdiği pozisyona kadar. Buradan ivmelenerek maçı kazandık derken serbest atışların sonrasında verilen iki hücum ribaundu geceyi uzatmaya taşıdı.

Bu sezon Alba’nın üçüncü uzatmalı maçı olurken hala geriye tam dönemeyen Fenerbahçe Beko içinse acabalarla yüklü bir beş dakika daha bizimi bekliyordu ?

Tüm beklentilerin aksine hiç top kaybı yapmadan hatta uzatmanın 15.nci saniyesinde Gigi’yi de beşinci faulle kaybederek başlayan Sarı Kanarya Alba’nın her hamlesine karşı hamle yaparak ve Kostas-De Colo birlikteliğiyle çok önemli bir galibiyete daha imza attı.
Oyunun özelinde beklentiler tam olarak karşılanmasa da, buraları kazanarak geçmek,takım birlikteliğini kurmak ve korumak açısından oldukça önemli.

mail: omer.kocsan@abcspor.com

twitter: @omerkocsan

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz