KRİTİK VİRAJ DÖNÜLDÜ

Alanya maçı 5-1 bitmiş, ligin ilk perdesi (gayr-ı resmi) tamamlanmıştı (bugün resmen bitti).TUZLASPOR kupa maçı ve alınan 3-2 lik mağlubiyet herkesin eteklerinde ki taşı dökmeye yetmişti. Önce seyirci HAMİT’e hiçte yakışmayacak şekilde ithamlarda bulundu ve sonuç HAMİT gitti. Sonrası maçtaki kırmızı kardeşlerden CHEDJOU’ya kapı gösterildi, YASİN de klasik “kadro dışı., büyük hayal kırıklığı SIGHORTSON’a da güle güle dendi. İnsanın “ne TUZLA’ymış be diyesi geldi açıkçası..

 

Günler günleri kovaladı, yapılamayan nokta transferler, PODOLSKİ belirsizliği, üstüne bir günde 3 kalecinin sakatlanması. Lan ne oluyor bize , zaten kör topal gidiyoruz derken, alınan ve bugün resital yapan GARRY RODRIGOUES ve AHMET ÇALIK..Ve BRUMA’sız,YASİN’siz zorlu KONYASPOR’la start.

 

Açıkçası SABRİ’nin sağ önde başladığı bu maçta eminim herkes “çeyrek sıfır olsun bizim olsun “isterdi. Nihayeti kaderin cilvesi yıllar önce AYDIN YILMAZ’la, karlı bir zeminde ÜMİT KARAN’ın golüyle, 1-0’larla vize veren KONYA da, bu kez sahnede SABRİ vardı. Çok kritik bir gol attı, gol noktalarında hep aradı, taradı, kısacası o vardı. Enfes oynadı. Hayalet EREN’e adeta nazire yaptı.

 

İlk yarıda JOSUE ve EREN’le resmen 9.5 kişi oynayan G.SARAY, Carole’ün arkasına atılan derin toplarla da, kalesinde oldukça sıkıntılı anlar yaşadı. Ama başta DE JONG ve HAKAN olmak üzere, LINNES, SEMİH çok iyiydi. Biraz SELÇUK efektif olabilse daha da kolay olurdu zor viraj. Ama yok , bu SELÇUK bizim beklediğimiz değil.

 

2.yarı JOSUE out, RODRIGOUES in olunca takımın şekli şemali, eli yüzü değişti. Yeni BRUMA denen bu çocuk, böyle yarım sezon oynasın, or tutarız onu FLORYA’da. Yıllar önce RIDVANMANIA olmuştu TÜRKİYE’de. Bu çocuk ondan süratli. Allah karşısında oynayana yardımcı olsun.

 

Tüm eksiklere, olumsuzluklara karşın, bu kritik virajın dönülmesi umutları arttırdı. Ama bir şart var ki DURSUN beye önemli bir not olarak iletilsin.”Sayın başkan 2.bir stoper arayacağına, lütfen bu takıma bir GOLCÜ( Büyük harflerle yazıyorum başkan), evet GOLCÜ!  Al. Hem ligi zirvede bitirme umudumuz tavan yapar, hem de şu RODRIGUEZ’in, BRUMA’nın emeğine saygı olur.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz