https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

LİGİ TANI(MA)YAN EROL BULUT

Okunması Gerekenler

AYAĞA KALKTIK

Bıçak sırtı gibidir böyle maçlar. Avrupa Kupası'nda alınan tarihi bir mağlubiyetin ardından hoca, yönetim, oyuncular hepsi eleştiri bombardımanı altında....

MERHABA HAYAT

Çok kalabalık bir restorana gidiyor, ilgisini garsonların hafızası çekiyor. Sizin masaya getirdiklerimi 1 saat sonra unuturum hatta 1 saat...

S.O.S.

S.O.S. Krugman’ın Pop Internationalism adlı kitabında bahsettiği gibi toplumların ekonomik kaderini şirketlerin değil ülkelerin rekabeti belirler. Ülkeler aslında kurumsal rekabeti...

Ligi tanı(ma)yan Erol Bulut

Tüm hafta boyunca nasıl farklı kazanırız diye düşündüğümüz bir maç sonunda hezimete uğradık. Bravo Sergen Yalçın.

Fenerbahçe sezon başında neden Erol Bulut ile anlaştı. Ligimizi bilen, genç ve hedefleri olan bir hoca ile anlaşacağız diyen Ali Başkan, hatta yaş da söylemişti sanrıım, Erol Hoca ‘yı seçerken ligi bilmesi en önemli madde idi. Yoksa Erol Hoca’nın bize gelmeden önce ahım şahım bir kariyeri yok. Kupa alarak gelecek dediklerinde bile alamadan geldi. Konsantrasyon kaybı dedikçe Amacım yenilince hocayı kötülemek tabi ki değil ama Ligi bilen hoca kaç haftadır bunları nasıl yapar birisi bana anlatsın:

• Caner Erkin üzerinden yapılan ağır algılarla onu nasıl yedek bırakır? Adam instragramdan “inleyen nağmeler” paylaşacak kadar maça hazır iken nasıl Novak ile başlarsın.
• Fenerbahçe rakibe göre oyun oynamaz rakip Fenerbahçe’ye göre oyun oynar diyen hocadan sonra gelen Erol Hoca, nasıl olur da bu zamana kadar hep ilk yarı rakibi durdurmaya veya yormaya oynar? İlk yarıda neden hep Fenerbahçe öylesine durgun oynar.
• Beşiktaş maçına bir takım nasıl böyle hazırlanır?
• Takım kurulurken direkt yazılacak Serdar, Caner ve Mert Hakan nasıl yedek kalır? Yerine oynayan Lemos, Novak ve Sosa daha mı az yağlı olduğu için tercih edildiler?
• Cisse neden haftalardır üstüne koyan bir performansla oynamaz? Maç sonu nasıl çıkar dedik ama yerine Ademi mi girer yoksa nasıl çıkar diyecek kadar bitkin olmamız mı sorun?
• Pelkas senin en yetenekli oyuncularından, yahu hocam 4-2-3-1 den başka taktik mi yok, adamı koyuyorsun kanata, hep içeri oynuyor? Forvet arkası yap 2 atak orta saha, koy vazgeçemediğin Ozan’ı ve Pelkası bir defa da bunu dene. Sıkıldık artık 4-2-3-1 takıntılı hocalardan. Pelkas kanat oyuncusu değil! Pelkas kanat oyuncusu değil! Pelkas kanat oyuncusu değil! 3 defa yazdım, Allah’ım sen ilet.
• Ozan iyi ve özel bir futbolcu. Nokta. Ama futbol aklı forvet arkası olacak seviyede değil. Forvet arkası oynayan oyuncu top tekniği en yüksek oyuncudur. Topla gidiyor ama yanındaki Gustavo’yu görmüyor, Pelak verkaç yapamaya kalkıyor, bakıyor Ozan başka yerlerde. Bu işleri yapacak Pelkas ve Mert Hakan var elinde hocam. Ozan 4-2-3-1 ön ortasında oynamaz!
• Maçta bir delir Allah Aşkına? 2. Gol öncesi net faul var, bir çıldırdığını görelim. Benim tabiatım uygun değil diyorsan Volkan var onu bırak çıldırsın. Beşiktaş da hem Sergen hem Murat hoca oyuna itirazdan sarı kart gördü, biz seni bir kızgın göremedik. Hakem herkesi usulünce biçti, bir Sergen hoca delirdi.
• Yazıyı yazmak için maç sonu açıklamanı bekledim, o ne biçim yorumcu açıklaması hocam. “Özür dilerim, bu maç formsuzdum bana yazar günahı” de geç.
• Bir de biraz ciddiyet. Bu abi-kardeş takım işi olmuyor. Abiler biraz eli maşalı olsun artık. Böyle ciddiyetsizlik olur mu?

Son olarak, ben taraftar olarak bu maçı rahat alırız derim ama sen takımı böyle hazırlayamazsın Erol Hocam. Senin bu lüksün yok. Sen tercih edilme sebebin “ligi tanıyan” hoca olma özelliğinle takımı hazırlayacaksın. Almanya’dan gelmiş hoca gibi “lle sagen, wir gewin das Match, kein Problem” yani “oo herkes maçı kazanacağımızı söylüyor, problem yok” diyemezsin. Fenerbahçe hocalığı ciddi iştir, gevşemeye gelmez. Gevşersen 15 sene sonra gelir seni 10 kişiyle o sahaya gömerler. Bu maç bir kıstas değildir, biz gene kazanırız sorun yok ama ben sana takılmaya başladım Erol Hocam. Hayırlara gelsin.

Ve tebrikler Sergen Hocam. Her zaman iyi hoca olduğunu biliyordum, Erol’dan daha fazla hocalığını yaptığın takıma sahip çıkıyorsun ve ligi de çok iyi biliyorsun. Erol Hocam umarım ders çıkarırsın.

mail: [email protected]

twitter: @Yborekcioglu

Son Haberler

AYAĞA KALKTIK

Bıçak sırtı gibidir böyle maçlar. Avrupa Kupası'nda alınan tarihi bir mağlubiyetin ardından hoca, yönetim, oyuncular hepsi eleştiri bombardımanı altında....

MERHABA HAYAT

Çok kalabalık bir restorana gidiyor, ilgisini garsonların hafızası çekiyor. Sizin masaya getirdiklerimi 1 saat sonra unuturum hatta 1 saat sonra sizi bile hatırlamam ama...

S.O.S.

S.O.S. Krugman’ın Pop Internationalism adlı kitabında bahsettiği gibi toplumların ekonomik kaderini şirketlerin değil ülkelerin rekabeti belirler. Ülkeler aslında kurumsal rekabeti kendi içlerinde yaşarlar ve piyasadaki...

YIKILMADIK AYAKTAYIZ

Büyük fırsattı tabii dün Galatasaray'ın Hatay'a kaybetmesi. Bir galibiyetle bugün tekrar 2 puan farkla öne fırlayacaktık. Olmadı. Çocuklar çok istedi, çok ta iyi mücadele...

LİDERLİĞE BURUK BİR MERHABA

Ateistin ateistliği uçak türbülansa girene kadar, Feministin feministliği kocayı bulana kadar, İsmail Kartal'ın serisi de 2 sakat verene kadarmış. Neden diyorum, sezon başından bu yana...

Benzer Konular