https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MEHMET AYAN İLE DOBRA DOBRA

Okunması Gerekenler

SENDEN BAŞKA KİMİM VAR BENİM!

SENDEN BAŞKA KİMİM VAR BENİM! İngilizler, futbol taraftarlığını hayatı Cumartesi ve Pazar yaşayıp kalan beş gün de hafta sonu gelsin...

SÜRKLASE

O nasıl bir baskıydı öyle? Nasıl bir pres ? Ön alanda rakibe nefes aldırmayan oyuncular. Valencia, Crespo, Arao, Rossi...

HER DAKİKASI 0-0 GİBİ

Farklı olduğun için seni sevdim derler, neden sen de diğerleri gibi değilsin diye bitirirler, karı milleti işte, anlamak zor. Jesus...

*** Öncelikli olarak Galatasaray’da toplamda 9 yeni oyuncu takıma katıldı. Transfer anlamında nasıl değerlendiriyorsunuz Galatasaray’ı?

Galatasaray’ın yakın dönem tarihinde 3 tanesi büyük olmak üzere 4 tane devrim kadro değişimleri vardır. Derwall zamanında 1984-85 sezonun başında gurbetçilerle-Türk yerli oyuncuların toplandığı Derwall imzalı devrim. 1985-1986 sezonu Cevat Prekazi ile beraber Galatasaray o büyük devrimi yapmıştı. İlk sezonunda zaten şampiyonluk gelmişti.

1990-1991 sezonun başında küçük bir değişimle birlikte Hamza Hamzaoğlu, Rotariu, Kosecki bu ise ikinci küçük devrim olmuştu. Üçüncü büyük devrim Fatih hocanın 1996 yılından beri tanıdığı oyuncularla yaptığı1996-2000 arası müthiş kadro dönüşü devrimi. Hatta Bülent Korkmaz ve Ergün Penbe neredeyse ayrılıyorlardı bu kadrodan. Dördüncü büyük devrimde 2011-2012 sezonunda yaşanmıştı. 1 küçük 4 büyük devrimin ortak özelliği üç tane büyük antrenör tarafından yapılmış olmasıdır. Galatasaray bugün o 4 büyük devrimi bile geride bırakacak şekilde kadro değişimi, kadro dönüşümü yapmıştır. Ama buradaki temel soru ise şu ‘4 büyük devrimi yapan 3 büyük hocadan başka bir hoca var şu an Galatasaray’ın başında. Ben kötü bir hoca demiyor Igor Tudor’a. Kaldı ki Ilgaz ile beraber hocayı Galatasaray’a önerenlerdeniz.

 

*** Tudor’un Galatasaray’a geliş şekli gayri ahlaki değil miydi?

Kesinlikle. Konuşulmaz derecede Gayri Etik bir durumdur. Galatasaray usüllerine yakışmayan bir durumdur.

 

*** Bu kadro dönüşümünü Tudor ile yapabilecek mi Galatasaray?

Benim bu süreçte soru işaretlerim var. İlk 3 maç çok kıymetli maçlar oynandı. Muhtemelen Galatasaray büyük güçle devam edecek. Ama unutulmasın Rijkaard döneminde ilk 8 hafta 6 galibiyet 2 beraberlik söz konusuydu Galatarasay taraftarı ilk 3 haftanın ve kadronun şaşasına bakıp bu takım şampiyon olur demesin. Bu takımın şampiyon olma ihtimali elbette var ama bu devrimi yapan kadronun başında devrimci değil devrimleri yapabilmiş deneyde bir adam olsaydı ben bugün Galatasaray şampiyon derdim.

 

*** Fatih hoca zaten bu minvalde bir teknik adam. Fatih hoca dışında bu devrimi kaldırabilecek Türk veya uluslararası hangi hocaları sayabilirsiniz?

Fatih Terim dışında uluslararası çapta Lucescu ’da dahil olmak üzere dünya çapında Galatasaray’ı taşıyabilecek en az 10 tane hoca var. Ama Galatasaray bu devrimi Tudor gibi kendisi de büyümek isteyen hocayla yapamaz kanaatindeyim. Bugün her şey güllük gülistanlık ama yarın Belhanda’nın Fernando’nun, Mariano’nun, Maicon’un egolarının bulunacağı problemleri yaşarsak korkunç sıkıntı olur. Bu büyük kadronun büyük şaşası düşüşte kötü olur. Tahmin etmem, ummam, temenni etmem ama ihtimalide gözden kaçırmamak lazım.

 

*** 39.000.000 Euro Galatasaray şu ana kadar transfere harcadı oyuncu maaşları hariç. Riva’nın satılmasından sonra herkes de ki korku acaba Riva’nın parası buraya mı aktı. Buradan hareketle süreci nasıl değerlendiriyorsunuz?

Galatasaray’ı, Fenerbahçe’den ve Beşiktaş’tan ayıran yegâne şey Riva ve Florya’ydı ekonomik olarak. Galatasaray hem Riva’dan hem de Florya’dan olmuş oldu. İşin ekonomik tarafı Dursun Beyi ilgilendirir. Kendisi şuanda oyuncu alıyım durumunda. Ben bu konuda hangi kulübü sorarsan sor aynı şeyi söyleyeceğim Türk futbolunu sahiplik müessesinden başka bir şey kurtarmaz. Devlet yönetimi ve sahiplik müessesi bir araya gelmediği müddetçe bütün kulüpler yarın bir gün ilk önce varlık fonuna sonrada kayyuma devredilecek en sonunda da devlet bir takım bankaları zamanında olduğu gibi satacak. Kulüpler ekonomisinde özelleştirmek yani kulüp kulüp bakmak yerine bütün meseleyi kulüpler ekonomisinde daha da yukarıdan bakmak lazım. Bu kafayla hiçbir şekilde kurtuluşları yok kulüplerin. Bu kafanın dışında bu anlayışla da yok.

 

*** Tudor’la ilgili benim kafamı kurcalayan durumlardan biride yıldız yönetimi. Sneijder her durumuyla tartışılır ancak bir teknik adam olarak bunu yönetememek nelere mâl olur Galatasaray’da?

Maalesef 3 haftadır senin şu sözünü etmiş olduğun mevzudur Galatasaray taraftarının görmek istemediği… Taraftarların bakışı irrasyoneldir. Biz medya mensupları olarak irrasyonel davranamayız. Biz işin rasyonel tarafına bakmamız lazım. 3 hafta boyunca kuşkusuz Galatasaray taraftarı mutlu. Bende mutluyum güzel bir futbol seyrediyorum. Bunun hurmalar tırmalar meselesine girmesini asla istemiyorum. Çünkü Dursun Bey son derece iyi niyetli bir adam. Çok kıymetli bir adam. Ama kendisinin hırslarla hata yapmasından korkarım. 3 haftadır Galatasaray’dan haber yok çünkü her şey çok iyi. Geçen gün Ntvspor ’da Beşiktaş ile ilgili söylediklerimi herkes anlattı. Kızmıştı Beşiktaşlılar. Aynı şeyi Galatasaray için de söylüyorum. Galatasaray 3 mağlubiyet sonrası karışır. Çünkü bu büyük takımlar büyük beklentiler ortaya koyuyorlar sonra istikrarlı beklentileri sağlayamıyorlar.

 

*** Şu an Galatasaray takımında kadro şişkinliği var. Bunun nedenini neye bağlıyorsunuz?

Galatasaray kadrosunun bugün şişkin olmasının tek sebebi Ünal Aysal’dır. Fatih Terim sonrası süreçtir bu. Özellikle 2013-2014 sezonu devre arasında ve 2014 başında Ünal Aysal’ın aldığı 9 oyuncu ve sonrasındaki saçma sapan transferle Galatasaray kadroyu halen eritemiyor. Dursun Bey göreve geldiğinde çok doğru söyledi ‘’bu takımın 44 tane sözleşmeli oyuncusu var’’ dedi. Galatasaray halen Umut Gündoğan’a Endoğan Adil’liye para ödüyor. Bu olmaz. Bu durum direkt olarak Dursun Beyden azadedir. Dursun Beyi Serdar Aziz’e pakette niye 50.000.000 TL verdin diye tartışırsın o başka bir şey. Ama kadro şişkinliğinin cevabı sadece Ünal Aysal’dır.

 

*** Bireysel olarak devam edersek Selçuk İnan artık bu takımda oynar mı veya oynamalı mı?

1985 doğumlu 32 yaşında kendine bakan ama uluslararası olduğuna asla inanmadığım bir oyuncu. Kuşkusuz Galatasaray’da halen daha iş yapabilir ama maalesef takımın iç siyasetini kendisine bir malzeme haline getirdi. Az konuşan adamdan korkacaksın. Selçuk İnan’ın sorunu az konuşmasıdır. Ses tonunu bilmiyoruz Selçuk’un bu korkunç bir problemdir. Engin Baytar, Ceyhun Gülselam, Umut Bulut, Burak Yılmaz, Olcan Adın. Neredeyse her sene bir tane arkadaşı eksildi. Selçuk İnan eksildikçe arkadaşları güçsüz kaldı. Arkadaşları varken özgüveni vardı. Galatasaray’da aralarında Hamit Altıntop’unda bulunduğu, Sneijder ve Selçuk’un bulunduğu futbolcuya dayalı düzenin çeşitli fraksiyonları vardı. Selçuk bu fraksiyonların Türk lideriydi. Hamit Altıntop gurbetçi lideriydi, Sneijder yabancı lideriydi. Kanla gelen kanla gider… Selçuk İnan’ın vakti zamanında yemeye çalıştığı adamlar vardı, antrenörler vardı başarılıda oldu. Bilhassa Burak gittikten sonra kolu kanadı kırıldı. Sneijder, Riekerink’i getirdikten sonra Selçuk’u yeme operasyonu başladı. Selçuk’un yaptığı adam yeme hareketi ne kadar ahlaksızsa Selçuk’a yapılanda o kadar ahlaksızlıktır. Kaldı ki Kaşıbeyaz restorantta Selçuk İnan’ı yemek için Sabri, Ayhan Akman, Mehmet Özbek, Sneijder hesabı ödemek kaydıyla Selçuk masaya yatırılmıştı. Selçuk’a yapılanlar da Selçuk’un yaptığı da ahlaksızlıktır.

 

*** Selçuk’un bu operasyona karşı hamlesi oldu mu?

İşte bu sorunun cevabını gerçekten bilmiyoruz. Galatasaray’da bu sistem içerisinde yedek kalmayı kabul etti gibi görünüyor. 33. yaşına girdi Selçuk bu yıl dahil 2 yıl kontratı var 6.000.000 Euro alacak ve dünyanın hiçbir yerinde bu parayı kazanamaz. Gerekirse yedek kalır o kontratı Galatasaray’da tamamlar. Allah uzun ömür versin ailesine korkunç bir gelecek sağladı. Alanda değildir verende kabahattir. Selçuk İnan ve Burak Yılmaz’a yapılan bu korkunç zamlarında müsebbibi Ünal Aysal’dır.

 

*** 23 yaşında bir oyuncu Sinan Gümüş çok şey beklendi ancak o beklentileri karşılayamadı. Yasin Öztekin için de aynı şeyler geçerli. Sinan Gümüş’ün  ve Yasin Öztekin’in Galatasaray’ı hafife aldıkları kanaatinde misiniz?

Sinan Gümüş ve Yasin Öztekin asla ve katta Galatasaray formasının kıymetini bilecek adamlar değildir. Sinan Gümüş ve Yasin Öztekin Galatasaray’da ancak yedek olabilirler. Sinan Gümüş için acaba ben yanlış mı düşünüyorum dedim sonrasında hayır dedim. Sinan Gümüş bir Twitter topçusudur. Twitter’ın etkili isimleri gurbetçi, burada bulunan abilerimiz, arkadaşlarımız, kardeşlerimiz, ablalarımızın desteği ile ki onların kim olduğu bellidir. Onların desteği ile kendine Twitter’dan taraftar bulmuş ancak oynadığı futbol sonrasında HADİ BE denmiş bir adamdır. Yasin’de Sinan’da ancak Galatasaray’da yedek olurlar. Ne Yasin ne Sinan herhangi bir gün Samatya tren istasyonundan Florya’ya gitme heyecanına sahip olmayan, o formanın kıymeti harbiyesini bilmeyen, değerini bilmeyen, Galatasaray’a yakışmayan ancak Galatasaray’da yedek olabilecek iki tane adamdır.

 

*** Tudor’un oyun tercihi nasıl buluyorsunuz? İlk iki maç 4-2-3-1 son Sivas maçında 4-3-3 oynadı. Uzun vade de tercihleri anlamında zorlanacağını düşünüyor musunuz?

Bu ilk 3 haftayı 34 hafta sürdürmez elbette ama kalan 10 tane 3 haftanın 7 sinde sürdürürse Galatasaray çok kıymetli bir iş yapar. Galatasaray önümüzdeki 31 haftanın 21-22 sinde top oynarsa zaten Mayıs’a şampiyon girer. Önemli olan bu formu ve etkinliği sağlamak.

 

*** Sofiane Feghouli’nin hazır olmayışı bir tarafta dursun, hazır olduktan sonra kimin yerine oynayacağı açıkçası merak konusu siz neler söylersiniz bu durum için?

Müthiş işleyen bir düzen var şu an için. Feghouli ne kadar kıymetli bir oyuncu olduğunu gösterdi. Ya Tolga ya Rodrigues kesilecek. Tolga Ciğerci giderse iç orta saha ihtiyacı çoğalacak. Çünkü merkeze yardıma geliyor. Rodrigues kesilirse kanatta etkinliğin bu sefer sadece Feghouli ’de kalacak. Rodrigues mi Feghouli, mi demek istemiyorum. Rodrigues sezona da çok iyi başladı. Feghouli’nin 4 kilo fazlası var 3 hafta sonra dönecek nasıl oynayacağını bilemiyoruz. Şu anda elde Rodrigues var ve oynuyor o zaman risk alınacak o da doğaldır. O yüzden ikisinden biri yedekte oturacak. Belhanda maçına göre dışarıda kalabilir mi bilemiyorum.

 

*** Belhanda’nın içerde maç kazandıracağı hissi var mı sizde?

Kesinlikle var. Östersund maçından sonra bu konuyla ilgili yazdım hatta. Belhanda, Galatasaray’ın içerde oynayacağı 17 lig maçından Fenerbahçe, Beşiktaş, Trabzon ve Başakşehir maçlarını ayırıyorum, geriye kalan 13 maçından en az 4-5 maç kazandırır.

 

*** Yönetimsel konuşmak istiyorum. Dursun Özbek şuanda tavır değiştirmiş durumda. Baskıların biraz daha hafiflediği bir ortam var Galatasaray’da. Kulağının üstüne yatması ne kadar doğru?

Topun üç direğin arasından geçtiği her gün Dursun Özbek için artı pozisyon yazar. Galatasaray arka arkaya 17 maç kazandı 51 puan yaptı diyelim yılbaşına Galatasaray’ın büstünü dikelecek başkanı olarak tarihe geçer. Taraftarlık irrasyonel duygular olduğu için taraftarlık meselesinin hep birlikte analitik bakmak lazım. Her kulüp taraftarı analitik bakmadığı için biz zaten bu haldeyiz. Taraftarlık coşku meselesidir ama Galatasaray’da hiçbir şey önümüzdeki dönemde bu üç hafta kadar güzel gitmeyecek. Doğal olarak gitmeyecek bu Galatasaray’ın ayıbı veya eksiğinden kaynaklanmıyor.

 

*** Milli takımımıza gelmek istiyorum. Fatih hocanın gönderiliş sürecini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Fatih hoca keşke gitmeseydi Milli takımın antrenörlüğü kendisi için biçilmiş kaftan. Son derece kıymetli bir adam. Türk futboluna yararlı olacak bir adam, keşke gitmeseydi. Ama bütün bu meseleyi tek halde düşünüyorum ben bunu da hocayla paylaşmadım ama paylaşacağım. 350 km o sinir nasıl geçmedi de iş buraya geldi? Şu ana kadar bunu hocaya sormadım, bunu şuan için bilhassa sormak istemedim yüz yüze geldiğimizde inşallah soracağım. Bütün olayların sonucu olan, bardağı taşıran son damla olan Alaçatı’daki kebapçı basma meselesi Fatih Terim gibi akla değer bir ismin 350 km o siniri nasıl geçmedi, benim sorum bu. Bu olaydan sonrasına bakacak olursak yani Ali Dürüst meselesine Ali Bey nasıl bu idam fermanını Fatih hocaya verdi hakikatten hayret edici. Ben en yakın arkadaşımı görevden almak için resmi bir sıfatım varsa bana böyle bir şey söyleniyorsa ben yapmam gidin siz yapın derim. Ben bunu en yakın arkadaşıma yaparsam senden başka adam mı bulamadı derler…

 

*** Alaçatı olayında Fatih hoca girdaba çekilmiş olabilir mi?

Bence olamaz. 350 km boyunca hırsı geçmeyen adam girdabın içine çekilemez.

 

*** Lucescu tercihini nasıl buluyorsunuz?

Federasyon bugün yabancı konusuyla ilgili söylenecekler noktasında bir elçi arıyorsa en ideali Lucescuy’du. Bu konuları herhangi bir Türk hocaya söyletemezdi fikri var bende. Federasyon bence Şenol Güneş’e de yalandan teklif yaptı. Şenol Güneş’in zaten kabul etmeyeceği belliydi. Neden anlaşamadılar gerçekten bilmiyorum. Türkiye Futbol Federasyonu Haluk Ulusoy’dan bu yana milli takım kulübü başkanı moduyla yönetildiği için ve Türkiye’nin ilk ve tek seçilmiş federasyon başkanı Haluk Ulusoy olduğu için federasyon başkanları kulüp başkanları gibi davranıyor. Yıldırım Demirören A Milli Futbol Takımının Başkanı gibi davranıyor.

 

*** Arda Turan’ın milli takıma dönüşü ve bu dönüşü için Lucescu’nun Barcelona’ya gitmesi süreciyle ilgili neler söylersiniz? Ve Arda Turan’ın milli takıma dönmesi sizi şaşırttı mı?

Son sorundan başlayayım kesinlikle Arda’nın milli takıma dönmesine şaşırmadım. Arda Turan, Ntvspor’da Mehmet Demirkol ve Nebil Evren’in yayınına bağlandığı zaman mevzunun bal gibide Fatih Terim olduğu belliydi, döneneceği de belliydi, samimi olmadığı da orada ortaydı. Lucescu ayağına kadar gitti ve kaptanlığı verdi. Raundu da Arda Turan kazandı. Arda’nın Hırvatistan maçında ki en büyük şansı Eskişehir’de maçın kazanılması oldu. Eğer kaybedilseydi o tribünler ne kadar coşkulu olsa bile Arda’nın tepesine binerdi. Arda Turan’ı Türkiye’nin gelmiş geçmiş en iyi oyuncuları arasında görüyorum. Bizim markamızdır, başımızın tacıdır. Bu memleketin bir Fatih Terim’e bir Recep Tayyip Erdoğan’a ihtiyacı yok çünkü bu isimler var. Arda Turan kendisini bu isimlerle konumluyor, Arda Turan kendisi Arda Turan olsun. Kendisini üste görüyor lütfen görmesin. Kendini halen bu memleketin Bayrampaşa’da yetişen bir çocuğu gibi görüyor gidip Barcelona’da da Bayrampaşa hayatı yaşamasın problem o. Barcelona’da Bayrampaşa hayatı yaşıyor.

 

*** I Grubunda dengeler değişti. 3 ihtimal var ve kalan iki maçımız var. İzlanda ve Finlandiya karşısında neler yaparız ve Rusya’ya gitme ihtimalimizi nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ben İzlanda ve Finlandiya gibi düzen takımları karşısında başarılı olacağımıza inanmıyorum. Gideceğimize inanmıyorum. Umarız gideriz.

Serdar Ali Çelikler ve Cüneyt Kaşeler gibi çok yakın arkadaşlarımın bulunduğu arkadaşlarım ‘’Milli takım bizi temsil etmiyor, biz bu milli takıma inanmıyoruz’’ sakın demesinler… İnsan annesine, babasına küse bilir, kavga edebilir ama reddedemez. O yüzden milli takımın başında kim olursa olsun, hangi oyuncular oynarsa oynasın, ne sonuç alırsa alsın benim başımın tacıdır. Milli takımsız bir hayatı düşünemem.

 

*** 14 yabancı serbestliği sanırım ülkemizde yanlış anlaşıldı. Kulüplere bu hak verilirken sanki kontenjanı sonuna kadar doldurma haklarının olduğunu düşünüyorlar. Serbestliği nasıl değerlendiriyorsunuz?

Mesele aslında yerli veya yabancı tartışması değil mesele kaynaklarımızı düzgün kullanıp üretmek tartışmasıdır. Ben bu tartışmanın yararlı olduğunu düşünüyorum. Çok büyük bir ittifaklarla futbolu senin benim gibi yaşayan pek çok insan burada ittifak etmiş vaziyette. %95 oranında bu konuda mutabıkız. Hiç uzatamaya gerek kaynaklarımızı düzgün kullanıp ürettiğimiz birçok yapılmışlar var ve yine yapabiliriz. Altınordu hali hazırda önemli örnek. Ben bugünkü kuralın yanlış olduğunu savunanlardanım  daha da sınırsız olması gerektiğini düşünüyorum. 28’de 28 yabancı olsun. Tugay Kerimoğlu’nu, Nihat Kahveci’yi, Arda Turan’ı tutabilir misin aşağıda.  O yetenekteki adamları. Sen yeter ki üretmeye niyetlen. Üretmeye niyetlendikten sonra 28’de 28’in içerisinde 4 tanesi kafayı uzatır gerekirse 24 tane kafayı uzatır.

 

*** Video Hakem Uygulaması hakkında neler düşünüyorsunuz? Futbolun o romantizmi sizce kaybolur mu?

Türkiye’de bu konu yeterince tartışılmadı. Halen tartışılması gerektiğini, halen karar vericiler, medya, antrenör, futbolcu boyutunda geniş geniş katılımla tartışılması gerektiğini düşünüyorum. Türkiye’de video hakem yeterince tartışılmadı o yüzden vatandaşta, kamuoyu da, spor yazarlarının bir kısmı da yeteri kadar video hakemin getireceklerini, götüreceklerini bilmiyorlar. Tartışmamız lazım, tartışmıyoruz biz tepeden gelmeye ya evet diyoruz ya hayır diyoruz.

 

*** Şuan ekranlarda sevgili Erbatur Ergenekon moderatörlüğünde Kırmızı Çizgi programında sizleri görüyoruz. Sevgili Serdar Ali Çelikler ile de çok iyi bir uyumunuz var. Gündemi en keskin çizgilerle belirliyorsunuz. Hayatınızın neresinde Kırmızı Çizgi?

Ntvspor Kırmızı Çizgiyi yapıyorsa ve bu program bugün başarılıysa bunun bir numaralı mimarı Fuat Akdağ’dır. Ekibi getiren, kimyayı oluşturan, mühendisliği yapan Fuat Akdağ’dır. O yüzden Kırmızı Çizgi Mehmet Ayan, Serdar Ali Çelikler ve Erbatur Ergenekon’un projesi değil Fuat Akdağ’ın projesidir. Üçümüzün bir aya gelmesi, program günü, saatlerinin mühendisliği kendisine aittir. Bugüne kadar bize bir gün bile herhangi bir konuda karışmadı. Çünkü bize inandı güvendi.  Ntvspor Türkiye’nin elit bir tabakasına hitap eden kanaldır biraz daha halka elini uzatması lazımdı, biraz daha kendinden insanları görmesi lazımdı. Ntvspor’da çalışan her arkadaşımız kıymetli ama hepsi benden bile daha kıymetli. Biraz halka el uzatmak lazımdı ve Ntvspor onu yaptı.

Bu güzel sohbetimiz için çok teşekkür ederim.

Rica ederim.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: kaan.ilhan@abcspor.com

twitter: @kaanilhan_

 

 

 

 

Saygılarımla

Kaan İlhan

Twitter: @kaanİlhan_

Son Haberler

SENDEN BAŞKA KİMİM VAR BENİM!

SENDEN BAŞKA KİMİM VAR BENİM! İngilizler, futbol taraftarlığını hayatı Cumartesi ve Pazar yaşayıp kalan beş gün de hafta sonu gelsin...

SÜRKLASE

O nasıl bir baskıydı öyle? Nasıl bir pres ? Ön alanda rakibe nefes aldırmayan oyuncular. Valencia, Crespo, Arao, Rossi hepsi piranha gibiydi. Doymak ta...

HER DAKİKASI 0-0 GİBİ

Farklı olduğun için seni sevdim derler, neden sen de diğerleri gibi değilsin diye bitirirler, karı milleti işte, anlamak zor. Jesus taraftarın seçimi değildi, Ali Koç...

ÇOK ÖNEMLİ GALİBİYET

Galatasaray sahasında ligde gol dahi yememiş, ligin flaş ekibi Konyaspor ile karşı karşıya geldi. Okan hoca kazanan takım bozulmaz geleneğiyle geçen haftaki kadroda değişiklik yapmadan...

GALATASARAY KÜKREMEYE BAŞLADI

İç sahadaki muhteşem geri dönüş maçından sonra Galatasaray deplasmanda Kasımpaşa’ya konuk oldu. Galatasaray bu maça yeni transferlerinden Icardi ve Mata kadroda değildi. Jensen, Yusuf...

Benzer Konular