https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

MESSI, MESSI OLMADAN ÖNCE!

Okunması Gerekenler

TARİHE ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRAN, BARNES FC

TARİHE ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRAN, BARNES FC Tahmin ediyorum, pek çoğunuz Barnes Futbol Kulübünün ismini ilk defa duyuyorsunuz. Ben de...

DÜNYA KUPASININ GİZLİ FAVORİSİ İNGİLTERE

DÜNYA KUPASININ GİZLİ FAVORİSİ İNGİLTERE Ülkemizde Dünya kupaları ya da Avrupa Kupalarında kolay kolay kimse İngiltere’yi favori göstermez ya da...

YORGUNLUK

Maç öncesi en kritik oyuncu kim olur sorusuna şu cevabı verdim: ''Kesinlikle Pedro''. Onun patlama maçı olacağını düşündüm. ''Artık kendini...

LIONEL MESSI, 1987 yılının 24 Haziran günü Rosario Santa Fe Province şehrinde doğmuştur.

İlk olarak 5 yaşındayken, antrenörlüğünü babasının yaptığı Grandoli adlı kulüpte top oynamaya başlamıştır

1995 yılında buradan Newell’s Old Boys takımına geçmiştir.

11 yaşındayken doktorlar tarafından büyüme hormonu yetersizliği teşhisi konulmuştur.

Bu yıllarda River Plate takımı Messi’yle ilgilense de ‘kendilerince’ oldukça yüksek olan tedavi masraflarını karşılayacak güçte olmadığı için vazgeçmek zorunda kalmıştır.

 MESSI 2O dönemde Arjantin’de genç yıldızları araştıran Barcelona Kulübü sportif direktörü Carles Rexach, Messi’nin futbol yeteneğini fark etmiş ve Messi’ye karşılığında tüm tedavi masraflarını karşılamak üzere İspanya’da Barcelona’nın alt yapısında oynamasını teklif etmiştir.

Lionel Messi’nin hayatında bir dönem noktası olan bu teklifi ailesi MECBUREN kabul etmiş ve Avrupa’ya, İspanya’ya taşınmışlardır.

Tedavisi devam eden Lionel, futbol oynamaya da devam etmektedir ve kısa bir süre sonra Barcelona’nın B takımında 30 maçta 37 gol atarak ne kadar büyük bir yetenek olduğunu kanıtlamıştır.

Tam ismiyle Lionel Andres MESSI, ilk olarak 2004 yılının Ekim ayında, “Barcelona’da oynayan üçüncü en genç futbolcu” ünvanıyla, La Liga’da (İspanya Ligi) RCD Espanyol takımına karşı forma giydi.

1 Mayıs 2005 tarihinde La Liga’daki ilk resmi golünü Albacate takımına karşı kaydetti.

MESSI1Bu golü attığında Messi 17 yaşındandaydı (17 yıl 10 ay 7 gün) ve Barcelona’da o güne kadar gol atma başarısını gösteren en genç futbolcu olarak tarihe geçti. Hatırlatalım bu rekor daha sonra bir baska goçmen futbolcu, Sırp asıllı Bojan Krkic tarafından 2007 senesinde ‘Messi’nin asisti ile’ kırıldı.

Spot ışıklarını üzerine çeviren ve artık herkesin peşinden koştuğu Messi’ye İspanya Milli Futbol Takımı’nda oynaması teklif edilir ancak TÜM BASKILARA RAĞMEN bunu reddeder ve doğduğu ülkenin milli takımında oynamak istediğini söyler.

2004 Haziran ayında ilk kez bir dostluk maçında, Paraguay Milli Futbol Takımı’na karşı, Arjantin 20 Yaş Altı (U-20) Takımı formasını giyer.

2005 Haziran ayında Hollanda’da düzenlenen Dünya Gençler Futbol Şampiyona’sında Arjantin 20 Yaş Altı (U-20) Takımı’yla şampiyonluk sevincini yaşar ama daha da önemlisi,  bu turnuvada attığı 6 golle turnuvanın en skorer oyuncusu seçilerek ALTIN AYAKKABI ve en iyi oyuncusu seçilerek de ALTIN TOP ödüllerini alır.

messi 20HİKAYENİN sonrasını hepiniz biliyorsunuz.. Kazandığı kupalar, şampiyonluklar, onlarca ödül ve atılan 100’lerce gol. Tabii ki yanında da şan, şöhret ve 300 milyon dolara yaklaşan bir servet..

HAYAT DENEN ŞEY bu kadar ilginç işte.. Fabrika işçisi bir baba Jorge Horacio Messi ile annesi yarı zamanlı temizlikçi Celia Maria Cuccittini, 2 erkek ve 1 kız kardeşi ile AYNI DİLİ KONUŞMALARI DIŞINDA, bir bilinmeze giden 6 kişilik hayatlarında, o zaman belki de tek dilekleri olan çocuklarının sağlığı ve bunun için edilen dualar..

Ama bugün gelinen nokaya bakarsak, ailece edilen bu duanın çok daha fazlasının gerçekleştiği ve PERİ MASALLARINI BILE KISKANDIRACAK bir hikaye..

ABCSPOR

Son Haberler

TARİHE ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRAN, BARNES FC

TARİHE ADINI ALTIN HARFLERLE YAZDIRAN, BARNES FC Tahmin ediyorum, pek çoğunuz Barnes Futbol Kulübünün ismini ilk defa duyuyorsunuz. Ben de...

DÜNYA KUPASININ GİZLİ FAVORİSİ İNGİLTERE

DÜNYA KUPASININ GİZLİ FAVORİSİ İNGİLTERE Ülkemizde Dünya kupaları ya da Avrupa Kupalarında kolay kolay kimse İngiltere’yi favori göstermez ya da göstermek istemez. Ülkemizde İngiliz futbolu...

YORGUNLUK

Maç öncesi en kritik oyuncu kim olur sorusuna şu cevabı verdim: ''Kesinlikle Pedro''. Onun patlama maçı olacağını düşündüm. ''Artık kendini göstereceği maç için Giresun çok...

OLUR BÖYLE KAZALAR

Bir söz var, diyor ki şey ederim ben böyle hakimi dersen hakime hakaretten 15 sene yersin. Hakikaten tecavüz edersen 3-4 sene yatıp çıkarsın, rızası...

TEMPO SÖNDÜRENLER

Aslında istekli başladık maça. Erken bir gol atıp rahatlamayı istiyordu hoca belli ki. Ancak Sivas izin vermedi tempoyu artırmamıza. Fauller, bitmek tükenmek bilmeyen abartı...

Benzer Konular