https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SEZON İÇİNDE TAKAS EDİLECEĞİ DÜŞÜNÜLEN 3 YILDIZ BASKETBOLCU

Okunması Gerekenler

LIV SERIES, İLK BOMBA GOLFE ATILDI

LIV Series, İlk Bomba Golfe Atıldı Geçtiğimiz sezon Avrupa’nın önde gelen futbol kulüpleri hem pastadan yeterli payı almadıkları, hem de...

BKY İLE 7 SORU 7 CEVAP

* Fenerbahçe bu kadar sene beklemeye alışkın değil ve kulüp tarihinde bir rekor. Yeni sezon, yeni kan; Jorge Jesus.....

HAZIR MIYIZ?

2 tane ömür lazım derler; biri tecrübe elde etmek için, diğeri de edindiğin tecrübeyi kullanmak için. Ali Koç da bu...

***JIMMY BUTLER

Minnesota Timberwolves.. Kağıt üstünde birden çok yıldızıyla, bu sezonun “kalite anlamında” başaltı takımlarından biri ama yazın başından beri, cadı kazanını andıran kulüp, özellikle Jimmy Butler’in “burda olmak istemiyorum” açıklamaları ile sert bir deprem geçirmişti.

Yıldız oyuncunun sadece coach Thibodeau ile olsa iyi, aynı zamanda Wiggins-Towns ikilisi ile de papaz olması, Ocak ayında yolcu olduğuna çok net işaretler!

Hatırlatalım, Buttler’in kontratı da bu sezon bitiyor.

Aslında bu kangreni sezon başlamadan da kesiyorlardı ama Miami Heat ile yapılan takas görüşmelerinde tüm şartlarla anlaştıktan sonra, ekstra isteklerde bulunmaları işi çözülmez hale getirmişti.

Ama gözüken o ki, vazo çoktan kırıldı ve yapışsa da tutması çok zor artık ve nereye bilinmez ama bilinen o ki; Buttler yolcu!

HASSAN WHITESIDE

2-3 sezon önce peri masallarını kıskandırırcasına bir performans ve akabinde kaptığı kontratla (4 seneliğine 98 milyon dolar), Miami’nin en çok kazanan ismi ama yıldız uzun artık ilk 5 oyuncusu değil!

Bu sezon $25.4, seneye de $27 milyon dolar kazanacak Whiteside için aslında yazın gideceği söyleniyordu ama yüksek kontratı dolayısıyla çok da talibi çıkmamıştı.

Geçen sezon süreleri maç başına 7-8 dakika düşen ve “Spoelstra planları ve gözünde” 21 yaşındaki başarıya aç, atletik uzun Bam Adebayo’nun gölgesinde kalan oyuncu, Miami’nin Salary Cap’ini da tıkayıp, hamle yapma şanslarını da yok ediyor.

Bu arada ekleyelim; sezon önceki kurgularına tezat bir giriş oldu ve ilk 3 maçta ilk 5 çıkıp, 85 dakikadan fazla süre aldı !

Özellikle Lakers’in kara deliği olan boyalı alanında iş yapabilecek kalitede ama Los Angeles devinin gönlünde başka iki isim olduğu (Kawhi Leonard ve Klay Thompson) ve Salary Cap boşluğunu onla doldurmak istemediği de aşikar.

Miami’nin sezon içinde ona fazlasıyla ihtiyaç duyacağı kesin hatta “yukarıda da belirttiğimiz gibi” ilk 3 maça da ilk 5 başlayıp tatmin edici süreler aldı ama coach Erik Spoelstra’nın önü esas oğlan olarak görmeyip “uzun vadede” back-up’ta kullanmak istemesi, ona ödenecek parayı oldukça lüks hale getiriyor.

***KENT BAZEMORE

Atlanta Hawks bu sezon play-off yapması çok zor gözüken takımlardan..

Dedikodu kazanında dönenler, Hawks’in tüm oyunculara gelecek önerilere açık olduğu şeklinde ama takımda yıldız oyuncu anlamında da “budur” denebilecek bir isim yok gibi..

En çok kazanan da bu sezon $18 milyon, seneye devam ederse de $19.2 alacak Kent Bazemore..

Aslında yazın Rockets’a gideceği hatta iki Franchise arası ve oyuncuyla da anlaşıldığı yazılıp, çizilmişti ama imza atılamadı,

Vasat altı takımın en değerli parçası gibi gözüküyor ve sadece hücum değil, savunma anlamında da belli bir level üstü olması, birçok takım için cazip hale getirebilir 29 yaşındaki oyuncuyu.

Özellikle bu sezon Draft hakkı peşinde koşacağı çok net Hawks’in, onu genç potansiyelli yıldız ya da yıldızlar karşılığında takaslaması dedikodu kazanında dönenlere göre yüksek ihtimal dahilinde..

 

 

Son Haberler

LIV SERIES, İLK BOMBA GOLFE ATILDI

LIV Series, İlk Bomba Golfe Atıldı Geçtiğimiz sezon Avrupa’nın önde gelen futbol kulüpleri hem pastadan yeterli payı almadıkları, hem de...

BKY İLE 7 SORU 7 CEVAP

* Fenerbahçe bu kadar sene beklemeye alışkın değil ve kulüp tarihinde bir rekor. Yeni sezon, yeni kan; Jorge Jesus.. Tecrübeli td FB'nin şampiyonluk özlemini...

HAZIR MIYIZ?

2 tane ömür lazım derler; biri tecrübe elde etmek için, diğeri de edindiğin tecrübeyi kullanmak için. Ali Koç da bu gerçeği tüm samimiyetiyle itiraf etti...

SKOR TUTMA SİSTEMLERİ ADİL Mİ?

Birey veya takım sporu olsun profesyonel sporlarda, taraflardan kimin kazandığını tespit etmek için çok çeşitli skor tutma yöntemleri bulunmakta. Oyunların tarihinde hangisinin nasıl, neden...

BU SEZON 2.’YİZ, PEKİ SENEYE?

Ligin ikinci devresi başladığında kendi sahasında Adana Demirspor'a yenilmiş, yenilirken de dağılmış paramparça bir Fenerbahçe vardı sahada. Rakibe direnç gösteremeyen, hem fiziksel hem de...

Benzer Konular