https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SEZONUN İLK YARISI ARDINDAN MERCEDES, HAMILTON VE ROSBERG..

Okunması Gerekenler

TAŞLAR OTURUNCA

Diyeceksiniz ki 1 adam bu kadar farkeder mi ? Olay sadece 1 adam değil ki. Arao'ya destek olarak Zayc devreye...

GOL ŞOV

Light dergiler vardır, genelde aylık çıkar. Siyaset, sanat, bilim vs gibi ciddi konulardan ziyade ilişkiler, aşk, burçlar, romantizm gibi...

S.O.S AMAN HOCAM

Hayatta karşına 2 yol çıkacak oğlun, sen daima az kullanılanı tercih et diye öğütlemiş filozof. Çok kullanılan yol istikrardı,...

TUNA OZKAYAMERCEDES – 383 puan

Takım, sezon başında çıkan spekülasyonların aksine 2015’e, geçen sezona oranla çok daha güçlü ve hızlı girdi.

Geçen sezon Mercedes’in yumuşak karnı olan dayanıklılık probleminin ‘neredeyse’ tamamen aşıldığını gördük.

Geride bırakılan 10 yarışta sadece 2 fire veren Mercedes’in ufak tefek hataları çıkartırsak, belki de tek bariz defosu, son iki yarışta startta yaşanan yol tutuşu/debriyaj hataları oldu.

MERCEDESMercedes sezonun 2.yarısında da belki birkaç yarış verebilir ama iki çok iyi pilotu ile, büyük olasılık birinden sekse diğerinin kucağına düşecek damalı bayrakla, sezonu % 99.99 marka şampiyonu olarak bitirecektir.

Zaten 383 puanla en yakın takipçisi Ferrari’nin 147 puan önündeki markanın, burdan birinciliği vermesi, F1 tarihinin açık ara en büyük sürprizi olacaktır!

LEWIS HAMILTON – 202 puan

Sezona 4’te 3 galibiyetle muazzam bir giriş yapan Hamilton’ın rüzgarı, son haftalarda biraz dinse de, yine de Britanyalı pilotu 10 yarış sonunda klasmanın en üst sırasına yaklaşık 1 yarış farkla ( 21 puan )  yerleştirmiş durumda.

Geçen sezon yaşadığı en büyük sorun olan sıralama turlarındaki odak eksikliğini tamamen yenen Hamilton, 10 yarışın 9’una ilk sırada başlamayı ve bunların 5’inde damalı bayrağı görmeyi başardı.

Sezonun ikinci bölümünde büyük teknik aksaklıklar ve kusursuz bir Rosberg görmezsek, şampiyonluk ipini en az 30-40 puan farkla Hamilton’ın göğüsleyeceğini düşünüyorum.

NICO ROSBERG – 181 puan

mercedesSezonun ilk yarısında genel anlamda Hamilton karşısında silik kalan ama İspanya-Avusturya arasındaki periyottan 3 galibiyet çıkararak Britanyalı’nın sezon başındaki performansına başarıyla karşılık veren Alman pilot, ‘’şampiyonluğun en büyük ikinci adayı’’ olarak yoluna devam ediyor.

Ancak doğrusunu söylemek gerekirse, Hamilton art arda absürt hatalar yapmaz ve teknik sorun(lar) yaşamazsa Rosberg’in şampiyonluğu çok zor bir ihtimal!

3.sıradaki Ferrari pilotu Vettel ile arasında sadece 21 puan var, peki bu fark kapanıp 2.lik koltuğunu vatandaşına kaptırır mı ? Bence bu da çok zor ve Mercedes sezonun 1-2 olarak bitirecektir diye düşünüyorum.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

TUNA ÖZKAYA

mail : tuna.ozkaya@abcspor.com

twitter : @tunaozka

Son Haberler

TAŞLAR OTURUNCA

Diyeceksiniz ki 1 adam bu kadar farkeder mi ? Olay sadece 1 adam değil ki. Arao'ya destek olarak Zayc devreye...

GOL ŞOV

Light dergiler vardır, genelde aylık çıkar. Siyaset, sanat, bilim vs gibi ciddi konulardan ziyade ilişkiler, aşk, burçlar, romantizm gibi boş işlerle içi doldurulmuştur, tahmin...

S.O.S AMAN HOCAM

Hayatta karşına 2 yol çıkacak oğlun, sen daima az kullanılanı tercih et diye öğütlemiş filozof. Çok kullanılan yol istikrardı, az kullanılan yol da risk...

O KADAR RİSKLİ Kİ

Ilk 11 açıklandığında belki bir çok kişinin hoşuna gitmiştir. Öyle ya çift santraforun arkasında üç ofansif adam Rossi, Lincoln, Emre. Sağ bekin Ferdi de...

TESTİ KIRILMADAN

Daha iyi şartlardaki bir işi veya iş teklifini beklemekteyken kendisine gelen teklife en azından boşta kalmam mantığıyla "gelirim ama şu kadar süre, sonra darılmaca-gücenmece...

Benzer Konular