https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SEZONUN İLK YARISI ARDINDAN RED BULL, RICCIARDO VE KVYAT

Okunması Gerekenler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim....

TUNA OZKAYARED BULL – 96 puan

Sezonun ilk yarısında beklentileri karşılaşamayan bir marka daha..

Şampiyon olmaları tabii ki hayal ötesiydi ama en azından podyumu, yani ilk 3 sırayı zorlayebileceklerini düşünüyorlardı.

Gözüken o ki, evdeki hesap çarşıya uymadı!. Olaylı Macaristan GP’sinde gösterilen kusursuz performans haricinde ( 2-3 yapmışlardı), Red Bull’un kalan 9 yarış içinde tatmin edici hiçbir performansı olmadı dersek abartmış olmayız.

red bull 3Geçen sezondan gelen ‘’düzlük’’ problemi geçmeyen Red Bull, bu yetmezmiş gibi motor konusunda da çuvallayınca, F1’in konu mankeni markalarına dönüştü dersek yeridir.

Sezonu da markalar sıralamasında, çok büyük olasılıkla bugünkü yerleri olan 4.lükte bitireceklerdir..

Bu arada Red Bull’un F1’den çekileceği söylentileri ‘’başarısız performanslar sonrasında’’ giderek artmaya başladı ama bunun ne derece gerçekçi bir haber olduğunu ilerleyen aylarda anlayacağız.

DANIEL RICCIARDO – 51 puan

red bull 1İlk yarı performansına bakarsak başarılı demek tabii ki doğru olmaz ama bu yavaş ve dayanıklılık problemi aşikar araçla uçacak hali de yoktu Avustralyalı’nın..

Son yarış Macaristan’da gelen üçüncülük ve Monaco’da kazanılan 10 puanı çıkartırsak, 3 vasat ve 5 çok kötü yarış performansı izledik Ricciardo’dan..

Valtteri Bottas ile Ferrari koltuğuna aday gösterilen iki kişiden biri ama Kırmızılar’ın gözüne girmek için sezonun geri kalan bölümünde daha agresif bir görüntü sergilemesi ve biraz daha fazla puan-başarı gerekiyor.

DANILL KVYAT – 45 puan

Sezona oldukça tutuk başlayan ve ilk 5 yarışta toplamda sadece 5 puan alabilen 21 yaşındaki Rus pilot, ilk yarısının 2.perdesini ise 40 puanla geçmeyi başardı.

Özellikle takım arkadaşı ile 2-3 yaptıkları Macaristan’da spot ışıklarını üzerlerine çevirdiler. Geçen sezonun en iyi çaylağı olarak kabul edilen Kvyat, bugün için 45 puanla 8.sırada ama, 2.yarıda saha kalkıp 1-2 sıra atlayabilir.

En kötü durumda bile 8.likteki yerini kaybetmeyeceği düşünüyorum çünkü arkasından gelen rakipleri ile arasından 20+ puan diferans bulunuyor.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail : tuna.ozkaya@abcspor.com

twitter : @tunaozka

Son Haberler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben bir gözlemciyim diyor, hem de...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim. Taraftar olarak kendime geldim sadece....

BU KADAR

Ekonomi kitaplarında ne kadar terim varsa uygulamalı öğreniyoruz, hiper enflasyonu öğrendik, enflasyon içinde durgunluk manasına gelen stagflasyon kapıda, yakında onu da uygulamalı öğrenecek yurdum...

10 SENE DAHA BU İŞ OLMAZ

Çok yaşlı bir adamla genç bir kadın iş tutuyorlar, akıllara Züğürt Ağa filmindeki sahneyi de getirebilir, her neyse yaşlı adamın kalbi bu heyecanı kaldırmıyor...

Benzer Konular