SPOR TOTO SÜPER LİG ANADOLU TAKIMLARI

SİVAS’TA BİZANS TİYATROSU

sivas 11Bataklıkta yaşayan ülke futbolu, sadece Fenerbahçe ve Galatasaray üzerinden dönecek, diğer ikisi kadar ağırlığı olmasa da biraz da Beşiktaşla, yani toplamda 2.5 takımla oynanacaksa, Anadolu Takımlarının konu mankeni yapılmasına ne gerek!

İlk karşılaşma da iş rövanşa kalmasın diye çalınan, çalınmayan fauller, % 99.99’u GS lehine kullanılan takdir hakları ve cila olsun diye de verilen bir haksız penaltı ile 4-1 bitmişti yarı final ilk maçı..

Ama hafta sonu ligde ‘win or die’ maçına çıkacak sarı kırmızlılar, çok avantajlı bir skorla geldikleri Sivas deplasmanında, rotasyon yapıp eksik kadroyla sahaya çıkınca, erken gelecek 1 golle neden olmasın umudu da, hayali de artmıştı Sivas ahalisinde…

sivas gs 1İlk devre Umut Bulut, atamamanın atmaktan çok daha zor olduğu pozisyonda çerçeveyi bulabilse, maç ilk devreden bitecekti ama 2.devre Batuhan golüyle bir anda seyircide acaba mı umudu artarken, 4 dakika sonrasında, dakikalar 73’ ü gösterdiğinde Batuhan’ın bir gol daha bulması, ‘oldu bu iş’ moduna çevirmişti tribünleri.

GS paniklemiş, iki pas yapamıyor ve Sivasspor dalga dalga geliyorken, sonrasında atılan 2 golden daha kolay pozisyonlarda kaçan 2 mutlak pozisyon ve tur gidiyor endişesine GS’dan çok kapılan hakemin çaldığı utanmaz PENALTI!

Bu penaltının aynısını, TT Arena’da bir GS maçında çalsın, o düdüğü yiyeceğime tüm sevdiklerim üstüne and içerim! Zaten çivisi çıkmış ülkemizin, çivisi ckmış kurumunun, çivisi çıkmıştan da beter hakemine niye şaşırıyorsak.

Bu sene GS aleyhine verilen KIRMIZI KART yok ligde, GS aleyhine penaltı çalmak da günah, bir de lehine OLMAYANLARI DA ÇALMAK farz!

sivas 12Yazık değil mi, sahadaki onca futbolcunun, Sergen Yalçın’ın emeklerine.. Bu turu geçseler, final maçının sonucuna bakmasızın, %90 Avrupa vizesi alacaklar.

Yazık değil mi bunca alınterine, buralara gelmek için oynanan 10 kusur karşılaşmaya! ALLAH KORKUSU olmayan bir toplum olduk cümleten..

Bravo Yasin ! Bu uçuk sistemin çok iyi bir uygulayıcısı olarak, güdümlü acize çanak tuttuğun için. İşin komiği, o uyduruk penaltı sonrası kayışı kopartan hakem de, sonrasında öyle pozisyonlarda GS lehine düdükleri çalmadı ki, inanılmaz. Ama Türk Halkı eyyamı da eyyamcıları de yemez. O da biliyor yaptığını ama dediğim gibi ALLAH KORKUSU olmayan bir toplum olduk cümleten!

Yazık, cidden yazık. Bu tiyatroda emeği geçen, payı olan herkese yürekten, kocaman bir alkış.

SERKAN KOLERMAN

[email protected]