https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

SON ŞAMPİYON WARRIORS OFF-SEASON HAMLELER VE 2015/16 KADROSU..

Okunması Gerekenler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim....

TUNA OZKAYASon şampiyon Golden State Warriors bakalım bu sezon ünvanını koruyabilecek mi ??

Kadroya katılan iki isim ise tecrübeli forvet GERARD WALLACE  ile Draft’tan gelen KEVIN LOONEY.

Warriors, iç transferde takımın en önemli savunmacısı ve 2 hatta 3 mevkiide oynayabilen görünmeyen yıldızı DRAYMOND GREEN’i kadrosunda tutmayı başardı.

Zaten diğer kilit oyuncuların sözleşmeleri devam ediyordu. Kaybedilen tek yıldız isim DAVID LEE oldu ama onun da bu sezondaki şampiyonluğa katkı verdiğini söylemek doğru olmaz.  Bir diğer ayrılan isim ise JUSTIN HOLIDAY ve Sırp pivot OGNJEN KUZMIC’in de yapılan $1.1M’luk teklifi kabul etmeyeceği söyleniyor.

HOUSTON WARRIORSSTEVE KERR, MVP ANDRE IGUODALA’nın yine normal sezonda benchten geleceğini söyledi. Splash Brothers STEPHEN CURRY-KLAY THOMPSON tabii ki yine en önemli hücum silahları.

Speights-Livingston-Harrison Barnes gibi bench’ten gelip çok iyi katkı aldıkları, çarkın çok önemli parçaları olan oyuncular da kadroda.

Final serisinde 2-1 geriye düştükten sonra tamamen kısa beşe dönmeleri takımı belki de şampiyonluğa taşıyan en önemli hamleydi ama pivotsuz oynanan final serisi bütün sezona yayıldığında da aynı randıman sağlanacak diye düşünmek fazla iyimserlik olur. Takımda gerçek 5 numara ANDREW BOGUT ile FESTUS EZELI var ama hem çabuk faul problemine giren, hem de savunma becerisi çok iyi olsa da, şut kaliteleri düşük iki pivot yanında 1 nokta takviye daha yapmış olsalar, uzun maratonda işleri daha da sağlama alırlardı diye düşünüyorum.

Geçtiğimiz sezon 67 galibiyet alarak müthiş bir performans ortaya koymuşlardı. Normal sezonda en yakın rakiplerine 11 galibiyet fark atmışlardı AMA bence 2015/16 sezonunu lider bile bitirseler, aynı başarıyı sağlamaları çok çok zor!

waR SAMPUnutulmasın ki bu sezon hem Aldridge transferi ile güçlenen Spurs, hem çok iyi bir 5’e sahip ama Crawford haricinde bomboş benchini 3-4 önemli isimle dolduran Clippers ve Ty Lawson-James Harden gibi savunması zayıf ama hücumda tutulması imkansıza yakın iki guarddan iyi bir ten uyumu yakalarsa Rockets ve sağlam bir Durant-Westbrook ikilisi ise her zaman çok tehlikeli Thunder da güçlü Batının diğer bayrak takımları..

Son 13 sezona baktığımızda, ünvanını koruyabilen sadece 2 takım görüyoruz ve bunlar 2009 sonrası 2010’da da şampiyon olan Lakers ile 2012 sonrası 2013’de zafere ulaşan Miami Heat.

Play-off tabii ki yapacaklardır ve batıdan yine ilk sırada da çıkabilirler ama play-off serilerinde yüzüğü koruyabilecekler mi, bunu zaman gösterecek.

TUNA ÖZKAYA

mail : tuna.ozkaya@abcspor.com

Son Haberler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben bir gözlemciyim diyor, hem de...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim. Taraftar olarak kendime geldim sadece....

BU KADAR

Ekonomi kitaplarında ne kadar terim varsa uygulamalı öğreniyoruz, hiper enflasyonu öğrendik, enflasyon içinde durgunluk manasına gelen stagflasyon kapıda, yakında onu da uygulamalı öğrenecek yurdum...

10 SENE DAHA BU İŞ OLMAZ

Çok yaşlı bir adamla genç bir kadın iş tutuyorlar, akıllara Züğürt Ağa filmindeki sahneyi de getirebilir, her neyse yaşlı adamın kalbi bu heyecanı kaldırmıyor...

Benzer Konular