https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TEBRİKLER GALATASARAY !

Okunması Gerekenler

DEMEK YİNE BANA HÜSRAN, BANA YİNE HASRET VAR

"Günümüzün çocukları lüksü seviyor. kötü davranışları var, otoriteye baş kaldırıyorlar, yaşlılara saygıları yok, çalışmak yerine lak-lak etmeyi seviyorlar. Anne babaları...

EUROLEAGUE OYUNCULAR BİRLİĞİ (ELPA) ÖDÜLLER

Euroleague Oyuncular Birliği (ELPA) bu sezon ilk kez dağıttığı bireysel ödüllerin sahipleri belli oldu. Oyuncuların da MVP oyu aynı Euroleague...

AFRİKA FUTBOLU – 2

AFRİKA FUTBOLU - 2 Birkaç gün önce Kuzey Afrika futbolunu detaylı olarak incelemiştim. Bugün ise Doğu Afrika, Orta Afrika, Güney...

FARUK AKSOYEKEkatterinburg karşısında bench derinliği olmadığını bilen Ekrem Memnun kısıtlı kadrosunu verimli kullanabilmek adına alan savunmasını tercih etmiş bunda da bizleri de yanıltarak çok başarılı olmuş ve Galatasaray’ı 77-70 lik skorla finale taşıma başarısı göstermişti.

Aynı alan savunması taktiğini bugünde Fenerbahçe karşısında uygulayarak ilk yarıyı 26-7 önde geçti. ilk çeyreğe Işıl Alben ve içeriden Bones’la sayılar bularak başladı. Asistlerde de 8’e 1 gibi önemli bir üstünlük sağlayarak hücumda topu nasıl paylaştığını ve boş oyuncuya kadar çevirdiğini de gösterdi.

2.çeyrekte ise Fenerbahçe, Galatasaray’ın alan savunmasını dezavantaja çevirmek için hücum ribaundlarına daha çok asıldı ve 2. şans toplarını iyi değerlendirerek 14. dakikada farkı 13 sayıya kadar indirdi (30-17) ve ilk yarı da karşılıklı basketlerle 42-29 sona erdi.

İlk yarıda Galatasaray adına, Işıl Alben (7 Sayı,4 Ribaund,5 Asist) ve Sancho (14 Sayı, 4 Ribaund), Fenerbahçe adına da Pondexter (11 Sayı,2 Ribaund, 2 As,st) öne çıkan oyunculardı.

fb - gs Anlamadığım bir durum da Galatasaray Baş antrenörü Ekrem Memnun’un bu kadar önemli ve belki de 1-2 sayıyla bitecek maçta bir düdük hatalı çalındı diye neden hakeme itiraz eder. Sonucunda teknik faul alıyorsun ve bu da takımın 4 eksta sayı yemesine neden oluyor.

2.Yarıya Fenerbahçe Angel’ı daha çok Galatasaray alan savunmasını penetrelerle delmek için kullansa da Galatasaray uzunları içeriyi çok iyi kapayarak buna izin vermedi.

2 Takım da 2 gün önceki yarı final maçlarında o kadar yıpranmış olacak ki 2.yarının sonlarına doğru 2 takımda da yorgunluklar iyice belirginleşmeye başladı. Burada daha fazla dezavantajlı olan takım Ekatterinburg maçında da benchinden yeterince faydalanamayan Galatasaray gibi göründü.

3.çeyreğin son 2 dakikasında Angel ve Esmeral ile gelen üst üste 3 sayılık atışlarla Fenerbahçe farkı uzun süreden sonra tek hanelere indirdi ve 3. çeyrek (53-44) sonuçlandı.

Bir ara maçın bitimine 5 dakika kala Fenerbahçe aradaki farkı 2 sayıya kadar indirdi (55-53). Ancak bu dakikadan sonra Ekrem Memnun tekrar alan savunmasını tercih etti ve çok yorulan Torrens’in yerine Şebnem Kimyacıoğlu’nu oyuna soktu işte maçında kaderşi bu anda değişti ve zor anlarda Şebnemin attığı 2 tane 3 sayılık basketle maç Galatasaray’a dönmüş oldu ve karşılaşmada büyük zaferi kazanan 69-58 ile Galatasaray Odeabank oldu.

Böylece Galatasaray, Avrupa kadınlar basketbolunda 2008-2009 sezonundaki İtalya’nın Cras Basket Taranta’ya karşında elde ettiği EuroCuptan sonra ikinci ve Avrupa’nın en büyük Kupasını da elde ederek bir zafere daha imza atmış oldu.

Tebrikler Galatasaray.Tebrikler Fenerbahçe,Tebrikler Türk Kadın Basketbolu!!!!!

Maçtan Notlar:

– Maçın Yıldızı, Işıl Alben(9 Sayı, 6 Ribaund,8 Asist) ile beraber çeyrek finaller öncesi Avrupa’da yılın basketbolcusu seçilen Sancho Lyttle(19 Sayı,12 Ribaund) ve sadece son 4 dakikada oyuna girip maç 2 sayı farka düşmüşken el yakan topları kullanarak iki 3 sayılık atışı baskete çeviren Şebnem Kimyacıoğlu idi.

-Futboldan sonraki en önemli branş olan basketbolda 2. büyük Kupa olan Euro Cup’tan sonra en büyük Kupayı da ülkemize getiren Galatasaray’a teşekkür ederiz.

-Galatasaray’da ilk 5 oyuncu Zellous 39dk, Işıl Alben 39dk, Sancho Lyttle 33dk, Alba torrens 35dk, ve Kelsey one 28dk forma giydi.

faruk.aksoyek@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

DEMEK YİNE BANA HÜSRAN, BANA YİNE HASRET VAR

"Günümüzün çocukları lüksü seviyor. kötü davranışları var, otoriteye baş kaldırıyorlar, yaşlılara saygıları yok, çalışmak yerine lak-lak etmeyi seviyorlar. Anne babaları...

EUROLEAGUE OYUNCULAR BİRLİĞİ (ELPA) ÖDÜLLER

Euroleague Oyuncular Birliği (ELPA) bu sezon ilk kez dağıttığı bireysel ödüllerin sahipleri belli oldu. Oyuncuların da MVP oyu aynı Euroleague organizasyonu gibi Anadolu Efes‘in Sırp...

AFRİKA FUTBOLU – 2

AFRİKA FUTBOLU - 2 Birkaç gün önce Kuzey Afrika futbolunu detaylı olarak incelemiştim. Bugün ise Doğu Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika ve Batı Afrika futbolunun...

AFRİKA FUTBOLU – 1

AFRİKA FUTBOLU - 1 Daha önceki yazılarımda, Fas’ın Hollanda futboluna, Cezayir’in Fransız futboluna etkilerini araştırdığımdan, bu hafta ve ilerleyen günlerde de Afrika futbolunu incelemek istiyorum. Bu...

CEZAYİR FUTBOLU VE FRANSIZ FUTBOLUNA ETKİLERİ

CEZAYİR FUTBOLU VE FRANSIZ FUTBOLUNA ETKİLERİ Daha önceki yazılarımda Fas ve Surinam Futbollarını incelemiş ve her ikisinin de Hollanda Futboluna etkilerini araştırmıştım. Bu haftaki konum ise...

Benzer Konular