https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TİLKİ KÜRKÇÜ DÜKKANINA DÖNDÜ..

Okunması Gerekenler

TUZ BİBER EKTİ

5 gün önce Gaatasaray şampiyonluğunu ilan etmiş. Zaten kötü günler yaşamışsın. Camia olarak moralin bozulmuş. Taraftarlar isyan etmiş. Antalya...

BECEREMEDİK

Biliyorduk olmayacağını ama koştuk bir mucizenin peşinden. Belki bir puan kaybı, sonra Sami Yen'de unutulmaz bir zafer, senelerdir üzerimize...

LEKUM DİNUKUM

Başlığı görünce uzun süredir yazmıyordu derin mevzulara mı kaydı diye düşünebilirsiniz ama hayatın her evresini sığlık ya da derinlik...

En son GAZİ koşusunda beraberdik sizlerle ABCSPOR’cular.. Sanki bu yarışı biz koşmusuz da ara vermişiz gibi elde olmadan nedenlerle 45 gün ara verdik. Ancak neredeyse hergün 4,5 altılı oynatılan bir dönemde sizlerden daha uzakta kalamazdık!

Ne günlerden ne günlere.. Eskiden haftada 3 gün günleri altılı varken, şimdi yerli yabancı derken neredeyse haftada 25 altılı oynanıyor. Devletin 10 ŞUBAT 1998 ten beri CASİNO’ları kapatıp vatandaşını koruma içgüdüsünün ne noktaya geldiğininde kanıtı..

Neyse biz TİLKİ’liğe devam edip 10 koşudan ve 2 altılıdan oluşan İSTANBUL YARIŞ YORUMLARINA geçelim..

1.KOŞUElazığ’da kuponunuz mücadeleye devam ederken 16.45 te İSTANBUL 1.altılı 3 yaşlı arapların maiden yarışıyla başlıyor. İlk yarışındaki 5.liği gözümü okşayan ALTINNAZLI ile grubun en tecrübeli ismi GÖKDOĞAN arasında ki mücadeleye İZBATUR yavrusu 9 nolu BERTARAF ta katılabilir..

2.KOŞU…Önde süratle kaçacak olan KOCAKAYA idaresindeki PICCIKATO dişine göre olan bu gurubu geçecektir ve ben 1.altılının teki olarak siz ABCSPOR culara tek diyorum.İlla da rakip arayanlar BETİFERİ ile PAN IKONA’yı değerlendirebilir..

3.KOŞU.Arap taylarının paso bölünen maiden yarışlarının 2.si olan 3.koşu da ,ilk startında ki 2.liğini çok beğendiğim ve babadan CANKARDEŞLER’in kardeşi BİLGEAT favorim. Risk alanlar tek bile yazabilir. Ama taydır güven olmaz diyenler için sırasıyla YILDIRIMKIZ, IŞIK SÜVARİSİ ve UMUDUNKIZI kuponlarda işaretlenebilir..

4.KOŞU… Ataşehir’de ganyan bayindeki dostum Mehmet’le geçen gün bu yarışı konuştum. Bilgisine çok güvendiğim orjin Mehmet bana sabahtan akşama karakolluk dedi.Bende derece ve form olarak 10 İngiliz atını da yazın, çayınızı yudumlayıp keyifle izleyin derim..

5.KOŞU… 1.Altılı da yola devam ya da tamam derken, işte 2.altılı bu koşuyla başlıyor. Yine zor bir yarış bizlerle.. KARATAŞ’ın da bugün at binmemesi burnumuza para verir kokusu geliyor. Fazla uzatmayalım SON OF PEACE-DANCO mücadelesine, GREEN ROCK sonlarda katılabilir..

6.KOŞU…Yarış hayatına çok parlak başlayan ama gösterdiği sorunlardan dolayı istediği performansa ulaşamayan ALTINADIM herşeye rağmen benim favorimdir. Bu yarışların olmazsa olmazları, çok sevdiğim sigorta uzmanı Mustafa abimin altılılarının katili R.kaya ekürisinin PATRONKAYA’sı ile YESARİ rakip olup, KARAGÜZEL koşunun sürprizidir.

1.altılı tahmini.,…..

BOL ŞANS…

7.KOŞU…Uzun zaman sonra koşu görüp kondüsyon açığını gideren S.Kaya idaresindeki ONLY bugün için benim 2.altılıdaki tekimdir. Rakip arayanlara sırasıyla ARTİC MAN, ŞEKERAĞA ve MÜDÜR’ü öneririm..

8.KOŞU… Ankara’dan bu yarışa hedef yaptırılarak getirilen ATİKTAY ile bir türlü benim beklediğim patlamayı yapamayan KURTÇABEY benim bu koşuda patlamış mısırımdır. Zaten kupon yaparken ya 3,1’le geçeceksiniz ya da kapatın derim..

9.KOŞU…Geldik 3’e bölünen maiden’ın son ayağına.. Bölünen koşulara iyi bakmak lazım derim. Değerli bir dostumun istatistiki verilerinde bu 3’e bölünen koşularda ,ilkinde bomba olursa diğerleri normal ya da ilk ikisi normalse bir tanesinde illa gıdıklayan bir at geliyor. Bu quantum fiziğini aratmayan denklemime göre DELİÜNVEREN kazanmazsa hepsi gelebilir derim. YÖNETMEN’i de unutmadan..

10.KOŞU…Son parlak yarışı ve 50 kg gibi bomboş sıkletiyle 12 no’lu LADY BEAUTY tek bile yazılabilecek kadar ağır favorim. Barış Kaya ekürüsinin HEIWA IWA’sı S.kaya ile bu ata en yakın rakip olacaktır...2.altılı tahmini..,…,..

CUMA günü yine bu satırlarda, İSTANBUL yarışlarında görüşmek üzere…

ALTILI ABCSPOR’a BAKMADAN OYNANMAZ!!!

[email protected]

Son Haberler

TUZ BİBER EKTİ

5 gün önce Gaatasaray şampiyonluğunu ilan etmiş. Zaten kötü günler yaşamışsın. Camia olarak moralin bozulmuş. Taraftarlar isyan etmiş. Antalya...

BECEREMEDİK

Biliyorduk olmayacağını ama koştuk bir mucizenin peşinden. Belki bir puan kaybı, sonra Sami Yen'de unutulmaz bir zafer, senelerdir üzerimize yapışan lanetten kurtuluş bunları düşledik....

LEKUM DİNUKUM

Başlığı görünce uzun süredir yazmıyordu derin mevzulara mı kaydı diye düşünebilirsiniz ama hayatın her evresini sığlık ya da derinlik gözetmeksizin anlamaya çalışmak ve yorumlamak...

MUCİZENİN PEŞİNDE

Çok zor biliyorum, hatta imkansıza yakın .Bir mucizenin peşine takıldık gidiyoruz kör topal. Galatasaray puan kaybeder mi bizim maça kadar? Sivas maçı olmaz ama...

2 YANLIŞ 1 DOĞRU

Yarın dünün devamıdır. Okuyup da anlamadığın bir kitaba, bir şiire veya bir filme ver ikinci bir şans daha, belki bu kez beğenirsin ama başaramamış bir...

Benzer Konular