https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

TUGAY KUTLU’DAN GAZİ KOŞUSU YORUMLARI

Okunması Gerekenler

DEMEK YİNE BANA HÜSRAN, BANA YİNE HASRET VAR

"Günümüzün çocukları lüksü seviyor. kötü davranışları var, otoriteye baş kaldırıyorlar, yaşlılara saygıları yok, çalışmak yerine lak-lak etmeyi seviyorlar. Anne babaları...

EUROLEAGUE OYUNCULAR BİRLİĞİ (ELPA) ÖDÜLLER

Euroleague Oyuncular Birliği (ELPA) bu sezon ilk kez dağıttığı bireysel ödüllerin sahipleri belli oldu. Oyuncuların da MVP oyu aynı Euroleague...

AFRİKA FUTBOLU – 2

AFRİKA FUTBOLU - 2 Birkaç gün önce Kuzey Afrika futbolunu detaylı olarak incelemiştim. Bugün ise Doğu Afrika, Orta Afrika, Güney...

tugay kutlu22Mükemmel bir yarış gününde, çok zevkli ve büyük koşuların olacağı bu şölen gününde tüm yarış severlere bol şanslar diliyorum ve koşacak tüm safkanların ayaklarının sağlam basmasını diliyorum.

Bugünkü tahminlerim :

1.AYAK:  Eküri avantajıyla start alacak olan ve kum pistte koşmuş olduğu son 4 yarışını kazanma başarısı gösteren GÜZELKAYA (1) küçük kuponlara tek olarak atılabilir. Geniş kupon yapanlara yarış hazırlıklarını çok beğendiğim FERMANTAY (2) ve ASLANPENÇE (3) ve KARADALGA (6) yI kuponlarında değerlendirmelerini öneririm.

 

2.AYAK: Hayli zevkli ve çekişmeli geçeceğini düşündüğüm Açık grup 2 – ZÜBEYDE HANIM koşusunda da istatistiklerden de sürpriz sinyallerini aldım. Mümkün olduğunca kalabalık geçmenizi tavsiye ettiğim bu koşuda benim sıralamam şu şekildedir; ADAKARASI (1), CHACKOVA (4), SAVURLU (14), WILLPOWER (16), ELEVATO (5), ALY GIRL (2), LADY BEAUTY (9) , MOON RAIN (11), GAZELLA (8) ve PANCAR (13) .

 

3.AYAK: 4 yaşlı arap safkanlarının AÇIK GRUP 1 –  İSTİKLAL SAVAŞI koşusunda burada koşacağı rakiplerinin çoğunluğuna daha önce üstünlük sağlayan CANKARDEŞLER (4) jokeyi Selim Kaya ile çok şanslı olacaktır ve benim öncelikle şans verdiğim isimdir. Karataş ile koşacak olan AZMİ REİS (3) favoriye en sert rakip durumundadır.  Bu iki safkanın birden hata yapması durumunda yarış hazırlıkları dikkat çeken ERBABAM (5) başta olmak üzere eküri avantajıyla start alacak olan ATASOY (2), MERİH (9), SÜVARİOĞLU (10) ve TİBET (12) koşuda sürpriz ve bomba yapabilecek olan safkanlardır.

 

4.AYAK: Günün ve senenin en önemli yarışı olan 89. GAZİ KOŞUSUNDA bariz bir safkana favoridir diyemeyeceğimiz bir koşu olacak.  Bu koşu İstatistiklerin favori dediği ama benim içime sürpriz olacakmış izlenimi uyandırıyor. Koşudaki tüm safkanlar hakkındaki düşüncelerimi sırayla belirtmek istiyorum.

 

ARSEN LUPEN (1) : İstanbul pistinde ilk kez koşacak olan bu safkan istikrarlı yarışları ile göze batıyor. Bu safkana ilk defa binecek olan AKIN SÖZEN ile koşuda şans arayacak olan bu safkan için Yarışı kazanma şansı yok diyemeyiz. Sürprizde şanslı olur.

 

AŞAR (2) : Çim pistte henüz birinciliği bulunmayan safkan yarış hayatında kazandığı 4 yarışı da Adana kum pistinde kazandı. Bu safkanda İstanbul’da ilk kez koşacak. Buradaki rakiplerine göre kalite açısından geride olan safkanın bana göre kazanma şansı yok.

 

BULDUM BAK (3): İstanbul çiminde koştuğu son 2 yarışını kazanma başarısı gösteren safkan daha alt gruplarda şanslı olabilir. Bu koşuda ancak ekürisinin formasını temsil eder. Kendisinden daha kaliteli rakiplerinin yanında şanslı olamaz.

 

CAPTAIN PITT (4) :  Bu güne kadar yapmış olduğu 6 koşusunun tamamını istanbul kumunda Selim Kaya ile koşmuş olan bu safkan bu yarışların 5 tanesini kazanıp diğerinde 2. oldu.İlk kez çim pistte ve farklı bir jokey ile koşacak olan bu safkan yarışta koşacak diğer safkanlar içinde en iyi hazırlık derecelerine sahip. Ben bu koşuda Captain Pitt’ten çok ümitliyim ve çok iyi bir yarış yapmasını bekliyorum. Benim kuponumda muhakkak olacak sizlerinde kuponlarınıza yazmanızı tavsiye ederim.

 

DIDGERIDO (5) : İstanbulda yaptığı yarışları pek tatminkar olmayan bu safkanın şansı olmayacaktır. Formayı temsil etmek için koşacak safkanlardan biri olur.

 

FLYING BLACK (6): Bu koşu için hiç bir ışık vermeyen bu safkanda sadece formayı temsil eder.

 

GÜNGÖR BABA (7) : Koştuğu ve kazandığı AÇIK GRUP yarışlarla ben bu koşuda şanslı olurum mesajı veren bu safkan jokeyi GÖKHAN KOCAKAYA ile ön planda değerlendirilmesi gereken safkanlardandır. Koşuda çok şanslı olacaktır. kuponlarda muhakkak olmalı.

 

HOUDINI (8) : Son 3 çim pist koşusunu ADANA da kazanan bu safkanın istanbulda bu rakipler yanında hiç şansı olmayacaktır. Daha alt gruplarda iş yapabilir.

 

MAGIC MOMENT (9): Son koşuları ve çim pist performansı pek tatminkar olmayan bu safkan da formayı temsil etmek için koşacak safkanlardandır.

 

MY BAŞKAN (10) : Erkek Tay Deneme şampiyonu olan bu safkan Gazi koşusunda da çok iyi koşacaktır. Hazırlıkları çok iyi olan bu safkan Jokeyi Uğur Polat ‘a ilk Gazi birinciliğini tattırabilir. Kuponlarda muhakkak olması gerekir.

 

OĞLUM BERAT (11): Koştuğu tüm yarışlarda tabelada olan bu safkan KARATAŞ’ın tercihiyle ön planda şanslı olabilecek safkanlardandır.  Hep tabelada olmasına rağmen koştuğu 18 yarışta sadece 3 birincilik alabilmiş olan bu safkan bu birinciliklerin 2 tanesini kum pistte kazanmış. Diğer birincliği çim pistte ve hayatının ilk koşusu . Sonrasında koştuğu 13 çim pist yarışından da birincilik çıkaramadığı gibi daha önce jokey KARATAŞ ile koştuğu 3 yarışından da koşudan 2. lik ile ayrılmış.Bu ilginç istatistikler umarım bir yargı oluşturmuştur. Safkan yarışı kazanabilir ama istatistiklere baktığımızda zor gözüküyor. Birinci olamayabilir ama muhakkak tabelada olacaktır. ikili oynayanların değerlendirmesi gereken bir safkan.

 

RENK (12) :  Bir çok açık ve kısa vade yarış kazanma başarısı gösteren bu safkanın henüz istanbul pistlerinde birinciliği yok. Erkek Tay deneme de 3. olan bu safkanın birincilik şansı olsa da daha çok tabelada yer kapmaya çalışacak bir safkan izlenimi yaratıyor.  Geniş kuponlar değerlendirmeye almalı.

 

ROYAL PUNCH (13) : Sait Akson koşusunda jokeyi Sadettin Boyraz ile sürpriz bir ikincilik elde eden bu safkan yine Sadettin Boyraz ile koşacak bence sürprizde şanslı olabilir.  Sürprizciler için ideal olabilir kuponlarına ekleyebilirler.

 

RYAN AREL (14) : Hazırlıkları iyi olsa da  bu rakiplerle boy ölçüşebilecek bir kalitede safkan değil.  Formayı temsil edecektir.

 

TRIPLE LION (15) : Istanbul pistinde yapmış olduğu koşular ile bu koşuda hiç şanslı olamaz. Sadece formayı temsil etmek için koşar.

 

VICTORY RIVER (16): Gücü nispetinde başarılı olabilen safkan en fazla tabelanın sonlarında yer kapma  uğraşı verebilir.

 

WOLFS REVENGE (17) : Bu safkanda tabelanın sonlarında iyi bir yer kapmak için çalışacaktır.

 

ZEALOUS LINE (18):  İstanbul’da ilk kez koşacak olan safkan açık yarış tecrübesiyle tabela için mücadele edecektir.

 

LUCKY MOMENT (19) : Yarışa katılan 4 dişiden  biri olan safkan yabancı jokey ile start alacak ve eküri avantajına da sahip olmasına rağmen pek fazla şanslı olamaz.

 

SEDDEFI (20) : Yarışa katılan 4 dişiden  biri olan safkan yabancı jokey ile start alacak ve kısa vade yarışlardaki derecelerine göre ancak tabelanın sonları için mücadele edebilir.

 

SHE IS MINE (21) : 4 dişiden biri olan bu safkanın çok önemli bir özelliği var. Yraışa atılan safkanlar içinde hiç birinciliği olmayan tek safkan. Eğer yarışı kazanırsa GAZİ KOŞULARINDA bir ilk gerçekleşecek ve ilk kazandığı yarış GAZİ KOŞUSU olarak bir tarihe geçecek. Kazanma ihtimali var mı derseniz, KISRAK KOŞUSU 4. sü olmayı başarmış olan bu safkan neden tarihe geçmesin derim.

 

TATVAN İNCİSİ (22): 4. dişi safkanın sonuncusu olan bu safkan içlerinde en şanslı olandır. Koşunun da önde gelen şanslı safkanları arasında en ön sıralarda yerini alacaktır. KISRAK KOŞUSUNU kazanma başarısı gösteren bu safkan Jokeyi SELİM KAYA ile çok şanslı olur. muhakkak kuponlarda bulunmalı.

 

 

5.AYAK: Gazi koşusundan hemen sonra yapılan NENE HATUN koşularında büyük sürprizler yaşanıyor. İstatistiklerinde sürpriz gösterdiği bu koşuda sırasıyla şans verdiğim safkanlar ; BİCİ BİCİ (2), ITS TIME TO SEA (8), QUEEN OF ES ES (15), GULL (7), ÇAR BRUSK (4), LADY FALCON (11), DIAMOND FLAME (5) ve MATMAZEL ÇİKOLATA (14) şeklindedir.

 

6.AYAK:  3 yaşlı ingiliz safkanlarının ANAFARTALAR KOŞUSUNDA sihirbaz jokeyi ile start alacak olan ŞAHİNOĞLU (12) mükemmel kum pist performansıyla birinciliğe en yakın safkandır. Küçük kuponlara tek olarak öneriyorum. Geniş kupon yağanlar KRAL AMED (7) ve NATIONAL (10 ) değerlendirebilirler.

 

BENİM ALTILIM :

 

  1. ayak : 1 banko
  2. ayak : 1-4-14-16-5 -2-9-11-8-13
  3. ayak : 4 ( küçük kuponlara tek ) – 3-5-2-9-10-12
  4. ayak : 10-7-4-22-11-12-13
  5. ayak : 2-8-15-7-4-11-5-14
  6. ayak : 12 ( küçük kuponlara tek ) -7-10

TUGAY KUTLU

tugay.kutlu@abcspor.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Haberler

DEMEK YİNE BANA HÜSRAN, BANA YİNE HASRET VAR

"Günümüzün çocukları lüksü seviyor. kötü davranışları var, otoriteye baş kaldırıyorlar, yaşlılara saygıları yok, çalışmak yerine lak-lak etmeyi seviyorlar. Anne babaları...

EUROLEAGUE OYUNCULAR BİRLİĞİ (ELPA) ÖDÜLLER

Euroleague Oyuncular Birliği (ELPA) bu sezon ilk kez dağıttığı bireysel ödüllerin sahipleri belli oldu. Oyuncuların da MVP oyu aynı Euroleague organizasyonu gibi Anadolu Efes‘in Sırp...

AFRİKA FUTBOLU – 2

AFRİKA FUTBOLU - 2 Birkaç gün önce Kuzey Afrika futbolunu detaylı olarak incelemiştim. Bugün ise Doğu Afrika, Orta Afrika, Güney Afrika ve Batı Afrika futbolunun...

AFRİKA FUTBOLU – 1

AFRİKA FUTBOLU - 1 Daha önceki yazılarımda, Fas’ın Hollanda futboluna, Cezayir’in Fransız futboluna etkilerini araştırdığımdan, bu hafta ve ilerleyen günlerde de Afrika futbolunu incelemek istiyorum. Bu...

CEZAYİR FUTBOLU VE FRANSIZ FUTBOLUNA ETKİLERİ

CEZAYİR FUTBOLU VE FRANSIZ FUTBOLUNA ETKİLERİ Daha önceki yazılarımda Fas ve Surinam Futbollarını incelemiş ve her ikisinin de Hollanda Futboluna etkilerini araştırmıştım. Bu haftaki konum ise...

Benzer Konular