DİĞER AT YARIŞI

VELİEFENDİDE KİM BELEDİYE BAŞKANI OLACAK?

İstanbul’da “ha geldi ha gelecek” derken İLKBAHAR-YAZ yarış sezonunda bugün 4.yarış günündeyiz. İroni dolu bir başlıkla tarif etmeye çalıştığım gibi günün en önemli yarışı 4. İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BLD. BASK. KOŞUSU olacak. 8 sınıf İngilizin ki bunlardan ikisi GAZİ galibi olan yarış saat 17.00’de nefesleri kesecek. Para vermesi muhtemel gözüken kalabalık programda son ayaktaki ASLAN KOÇUM açıkçası sığınılacak tek liman gibi gözükmekte ve benim de siz ABCSPOR’culara banko önereceğim safkan olacak. Hadi daha fazla bekletmeden geçelim günün yorumlarına..

1.AYAK.. Güne ve altılıya öyle bir koşuyla başlıyoruz ki resmen bize 5’li ganyanı da oynayın, tevzii artsın der gibi TJK. Birbirine denk 14 at ve kısa mesafeli bir yarış. Ama bu altılıyı çözmekte bu koşuları analiz etmekten geçiyor. Çok fazla uzatıp kafa karıştırmadan 5 atla geçmeye çalışalım ayrımsız: İZDAHİ, TRAKYALI, BAYKOÇ, ÖNCUPINAR ve DOĞABEY yazıp bekliyicez. Sırasıyla 4,8,3,2,6

2.AYAK.. Bir harpten diğerine. Bir türlü istikrar sağlayamayan ve hala MAIDEN olan 3 yaşlı 15 İngiliz tayinin 1400 çim yarışında sürekli 3,4 olup tabeladan düşmeyen 3 no’lu ÇESİHAN en elle tutulur at olarak gözükmekte. Fakat Özcan’ın tercihiyle 5 no’lu HIGH CAT, orjininin hakkını bir türlü veremeyen 1 no’lu ANCHOR, 15 no’lu ROYAL GIRL ile bu sezon yavruları başka koşan MENDİP yavrusu 8 no’lu SWEET VOICE benim tercihlerim. Burayı da 5 atla sırasıyla 3,5,1,15,8 geçeceğiz.

3.AYAK.. İstanbul sentetiğinde bir başka koşan ve son 5 yarışında 3 birincilik yapan 1 no’lu ŞAHİNTER apranti indirimiyle de ilgililerinin kilo düşmesiyle benim favorimdir. Ufak ve ekonomik kuponlar için alternatif tekimdir. Ancak hep iyi koşup bir türlü kazanamayan RODOSTO ile Karataş faktörüyle KARAYÜREK ve KAİZBERT yavrusu ŞÜKRÜ profesyonel kuponların olmazsa olmazı..

4.AYAK.. Geldik günün en çok sonucu merakla beklenen yarışına. Uzunca sayılacak bir ara vermesine rağmen hazırlıklarını hiç aksatmayan geçen senenin GAZİ şampiyonu PIANO SONATA ile bu tip koşulları seven ve şayet startta abartılı oyalanmazsa OĞLUM BERAT benim sizlere önereceğim iki at. Kuponun da uçmaması için bu ayak 7/4 yeterli..

5.AYAK.. Maiden’in 3. ve son bölümünde aslında heryol handikap puanına ve performansa bakılınca 11 no’lu FLICK THE SWITCH’e çıkıyor. Ama her yarış mutlaka geçilecek birini bulduğundan, açıkçası bana da çok güven vermiyor. Bu yüzden tek tercihimi son ayakta kullanmayı daha uygun gördüm. 6 no’lu RIVER S SON, 13 no’lu MOM ONLY GiRLS ve BACKSTAGE ilave edilmeli diye düşünüyorum.

6.AYAK.. Ve günün kapanışı. Tam bir istikrar abidesi olan ve inanılmaz bir form tutan 3 no’lu ASLANKOCUM Şampiyon pilotu KARATAŞ’la bu kez şansızlığının yener, kazanır ve ışıkları söndürür diye düşünüyorum. BANKOM!

ALTILIMIZ.. ………….56 TL

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: iskender.genc@abcspor.com

twitter: @iskendergen1

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz