https://www.abcspor.com/wp-content/uploads/2020/11/ataturk.jpg

YİNE MİCİC YİNE 4. ÇEYREK

Okunması Gerekenler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim....

YİNE MİCİC YİNE 4. ÇEYREK

Temsilcimiz Anadolu Efes ilk 4 için en yakın rakibi Olympiakos’un dün evinde Barcelona’ya yenilmesiyle 1 maçlık galibiyet farkını 2 maça çıkarmak için formsuz Panathinaikos deplasmanındaydı.

 

Ligin3 sayılık atışlarda en yüksek yüzdeyle oynayan 2 takımından biri olan Anadolu Efes ilk çeyrekte (1/8) 3 sayıyla oynadı. Ev sahibinde Calathes takımı çok iyi yönetti ve birebirde de Beaubois in savunma zaafiyetinden yararlandı.

Micic belki de Euroleague’de oynadığı tüm maçlarda en kötü ilk çeyrek performansını sergiledi ( 0/4 saha içi isabeti ve 1 Top Kaybı yaptı) ve ilk çeyrek 24-16 ile geçildi.

 

Panathinaikos’un yeni Amerikalı Koçu Pitino kendi takımının hücumla ilgili şut problemi yaşadığını her defasında söylemesine ve hücum setlerinin hemen hemen 3/4ü boyalı bölgeden gelmesine rağmen Anadolu Efes ilk yarıda buna çözüm bulamadı ve ilk yarıyı (42-37) geride kapattı. 2. Çeyrekte temsilcimizi ayakta tutan istatistik 3 Sayılık atışlarda 4/9 ile oynamasıydı.

Euroleague’in maç başına 8,05 ortalama ile Asist kralı olan Calathes ilk yarıya 17 dakikada 9 Sayı, 6 Asist, 3 Ribaund sığdırdı.

 

İkinci yarının ilk 3 dakikasını ev sahibi Panathinaikos 15-1’lik seriyle 57-38 önde geçti, buna temsilcimiz 0-8 ile cevap verdi ve 3. çeyreğin ilk 5 dakikası 57-46 ile geçildi. Moladan dönüşte 59-46 dan sonra temsilcimiz Beaubois’in 2 üçlüğüyle 0-10’luk ikinci bir seri yakaladı ve maçı 59-56 ya getirmeyi başardı. Bu sekansta temsilcimiz doğru bir risk alarak boyalı alanı çok iyi kapatıp rakibi kötü olduğu dış atışlara zorladı. 3. Çeyrek de 5 sayı farkla 61-56 ile geçildi.

 

Son çeyrekte fark son 7 dakikada 67-59 ile fark 8 sayıya çıktı ve bu dakikadan itibaren anlaşılmayan bir şekilde Anadolu Efes’in panik 3 sayı atışları başlayınca ev sahibi fast break’ten bulduğu 6 sayıyla farkı 14’e kadar çıkardı ve karşılaşmadan da 88-75 ile mağlup ayrıldı.

 

Maçtan Notlar:

 

1-) Karşılaşmayı 12.000 civarı Yunan basketbolsever izledi.

 

2-) Maç boyunca temsilcimiz 33 Üç Sayılık 31 iki sayılık atış denerken Rakibimiz 13  Üç Sayılık – 55 İki Sayılık atış denemesinde bulundu.

 

3-)Maçın yıldız Nick Calathes 35 dakikaya 20 Sayı, 8 Ribaund, 13 Asist ile 35 Verimimlilik Puanı yakaladı.

 

4-) Anadolu Efes adına sahanın en kötüsü,3/12 saha içi isabetle oynayan ve son çeyrekte en kritik anlarda verdiği yanlış kararlarla Vasilije Micic (33dk) oldu.

 

5-) Yine Doğuş Balbay’ın 10 dakikanın altında süre aldığı bir maçı (2 dk 45 saniye) Anadolu Efes kaybetti.

 

Son bir Yorum: Ben Anadolu Efesi’in bu deplasman fobisine rağmen Final Four oynayacağını ve Final oynama olasılığının da çok yüksek olduğunu düşünüyorum.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: faruk.aksoyek@abcspor.com

twitter: @f_aksoyek

Son Haberler

ÇEKİRGE YİNE SIÇRADI

Hayır, bu futbolla olmaz. Çok zor olur işimiz. Çekirge son bir kaç maçtır olduğu gibi yine sıçradı ama bu her zaman...

İKİSİYLE DE OLMAZ

Adam fabrikada bir bekçi ama aslında gözlem yapma hastalığına tutulmuş bir gözlemci ve bunu da sürekli dile getiriyor: - Ben bir gözlemciyim diyor, hem de...

KENDİME GELDİM

Hayır Galatasaray yenilgisinin telafisi değil bu, o iş kolay değil. Iyi oynadık, futbola doyduk gibi bir şey de demeyeceğim. Taraftar olarak kendime geldim sadece....

BU KADAR

Ekonomi kitaplarında ne kadar terim varsa uygulamalı öğreniyoruz, hiper enflasyonu öğrendik, enflasyon içinde durgunluk manasına gelen stagflasyon kapıda, yakında onu da uygulamalı öğrenecek yurdum...

10 SENE DAHA BU İŞ OLMAZ

Çok yaşlı bir adamla genç bir kadın iş tutuyorlar, akıllara Züğürt Ağa filmindeki sahneyi de getirebilir, her neyse yaşlı adamın kalbi bu heyecanı kaldırmıyor...

Benzer Konular