ÖZEL DOSYALAR ABC ÖZEL

YUNUS AYDIN İLE 5 SORU 5 CEVAP

 Ampute Milli Takımımız Avrupa Şampiyonu oldu. Neler söylemek istersin?

– Öncelikle canı gönülden tebrik etmek lazım. Primle değil, yürekle diyorlar ya, hakikaten öyle bie zafer oldu. Birçok ders çıkarmamız gerekiyor buradan. Çok kişi değinmedi buna ama ben değinmek istedim, dünkü maç Vodafone Park’taydı. Yani İstanbul’da. Milli Takım desteklenmiyor diyerek, İstanbul’dan uzaklaştıranlara bir ders olmalı. Dünkü atmosfer çok ama çok iyiydi. Daha çıkarılması gereken birçok ders var da, zaten herkes yazdı dün Twitter’dan. ‘’ ADAMLAR ‘’ okuyordur inşallah.

Cedi ve Furkan Korkmaz’ın Pre-Season maçlarını izledin mi, nasıl gidiyorlar ?

– Furkan dün gece 13 sayı ile oynadı, 3 üçlük attı. Ribaund ve asistler, savunma direnci ve yaptırdığı top kayıpları da plasesi. Gerçekten elinden geleni sonuna kadar yapıyor. Cedi Osman, Furkan’a göre daha az süre alsa da, takımda kalmayı garantilemiş durumda. Wade’in transferi sonrası takası gündeme gelse de Lue yaptığı açıklamada, Cedi’nin çok yetenekli ve savunma yapmayı bildiğini söyledi. Bizim çocuklar iyi gidiyor.

Arda Turan’ın gülüşü gündem oldu. Ne söylersin?

– Arda hakkında fikrim olumlu değil ancak gülümseme özünde gidecek olursak, taraftara sinirlendiği için sinirden güldü diye tahmin ediyorum. Taraftara sinirlenme hakkı yok tabii ki.

Türk Telekom hakkında neler söyleyeceksin? Yeni bir yapılanma başladı.

– Aslında birçok projeye benzer bir akım dönüyor Telekom’da. Ender Arslan, Kaya Peker, Serhat Çetin gibi büyük takım tecrübesi hatta Milli Takım tecrübesi bulunan oyuncular. Keza yabancıların da lig tecrübeleri var. Beni şaşırtan, Ankara taraftarının yoğun ilgi göstermesi. Cumhurbaşkanlığı kupası için gittiğimde dahi Telekom’un projesi konuşuluyordu. Ankara takımı, Başkent takımı mutlaka BSL!’de olmalı.

Sertaç Şanlı gelişimi için neler söylersin?

– Sertaç Milli Takım’dan sonra ve Milli takım kampında aşırı ozgüven kazanmış. Bunu Trabzonspor deplasmanında gördük. Çok daha iyi bir konuma geldi. Ufuk Sarıca’nın anlattığı gibi ‘’ Ona potansiyelini hatırlattık, özgüven kazandı. ‘’ Gerisini zaten Sertaç halletti.

Yazarın diğer yazıları için tıklayın

mail: yunus.aydin@abcspor.com

twitter: @yunusaydincom